SL ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ସ୍ୱାର୍ଡ ଘୋଷଣା କରିବ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ରୋହିତ,ବୁମ୍ରା ଏବଂ ଜାଡେଜାଙ୍କ କଣ ରହିଛି ଅପଡେଟ

ଚେତନ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ବରଖାସ୍ତ ହୋଇଥିବା ଚୟନ କମିଟି ମଙ୍ଗଳବାର ସୁଦ୍ଧା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିବ। ଦଳ ସହ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ସେଠାରେ ଥିବାବେଳେ ଭାରତର ସୁପରଷ୍ଟାର ତ୍ରି ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଟି -20 ସିରିଜ ପାଇଁ ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ। ତେବେ ଉଭୟ ବୁମରା ଏବଂ ଜାଡେଜା ଫେରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ରୋହିତ ଯଦିଓ ODI ସିରିଜ ପାଇଁ ଫିଟ୍ ହେବାକୁ ସମୟ ବିପକ୍ଷରେ ଦୌଡୁଛନ୍ତି | ଏହା ବଦଳରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଟି -20 ରେ ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ। NZ ସିରିଜ୍ ପରେ ବିରତି ପରେ ସେ ଏନସିଏରେ ଅଛନ୍ତି | ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଟି -20 ସିରିଜରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବେ ଯେତେବେଳେ ପନ୍ତ ଟି -20 ଦଳରୁ କୁରାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି।“ରୋହିତ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 100% ହୋଇନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ଆଘାତ ସମୟରେ ଆମେ କୌଣସି ବିପଦ ନେବାକୁ ଚାହୁଁନାହୁଁ। ଜାଡେଜା ଏବଂ ବୁମରା ଏନସିଏକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କର ପୂର୍ବାନୁମାନ ଭଲ | ଯଦି ସେମାନେ ଫିଟନେସ୍ ପରୀକ୍ଷା ସଫା କରନ୍ତି, ସେମାନେ ଚୟନ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ ହେବେ | କିନ୍ତୁ ODI ରେ କାର୍ଯ୍ୟଭାରକୁ ବିଚାରକୁ ନେଇ, ସେମାନେ ODI ରେ ଫେରିବା ସ୍ୱାଭାବିକ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଟି -20 ଆମର ଧ୍ୟାନ ନୁହେଁ ବୋଲି ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଶନିବାର ଇନସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟକୁ କହିଛନ୍ତି।

ରୋହିତ ଶର୍ମା ଆଘାତ – ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଅଧିନାୟକ IND BAN 2nd ODI ସମୟରେ ଆଙ୍ଗୁଠି ଆଘାତକୁ ନର୍ସ କରୁଛନ୍ତି | ଫେବୃଆରୀରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସିରିଜ୍ ଆସିବା ସହିତ ବିସିସିଆଇ କୌଣସି ବିପଦ ନେବାକୁ ଚାହୁଁନାହିଁ। ଡାକ୍ତରୀ ଦଳ ଆଘାତର ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ କରିବେ। ଯଦି ସେ 100% ତେବେ ସେ ଫେରିବେ | ରୋହିତଙ୍କ ଆଘାତ ସହିତ ବୋର୍ଡ କୌଣସି ବିପଦ ନେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହେଁ, ପୂର୍ବ କ୍ଷେତ୍ରରେ, ଏହା ଦୀପକ ଚହର, ଏବଂ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ପରି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବାଦ ଦେଇଥିଲା ଏବଂ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ଦେଇଥିଲା |ଫେବୃଆରୀରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଆସିବା ସହିତ ବୋର୍ଡ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଯେ ରୋହିତଙ୍କ ଆଙ୍ଗୁଠି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛି।WTC ଅନ୍ତିମ ସ୍ଥାନରେ ଏକ ସ୍ଥାନ ବିପଦରେ ଅଛି, ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଭାରତ ଓପନର ଉପଲବ୍ଧତା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ |ରୋହିତ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ଆଙ୍ଗୁଠିରେ କିଛି କଠିନତା ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି। ବିସିସିଆଇ ମେଡିକାଲ ଟିମ୍ ରୋହିତଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପୁନର୍ବାସ ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହାର ଅବଧି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଣା ପଡିନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଇଁ ଏହା ତିନିରୁ ଚାରି ସପ୍ତାହ ନେଇପାରେ |

ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଆଘାତ – ଅଲରାଉଣ୍ଡର ବାଂଲାଦେଶ ଗସ୍ତକୁ ଫେରିବାକୁ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ କୌଣସି ଉନ୍ନତି ନକରି ସେ ଏଥିରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲେ। ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଏନସିଏକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ଆଇପିଏଲ୍ ନିଲାମ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କର ଆଘାତ ଆକଳନ କରାଯାଇଥିଲା। ସେ ଭଲ ଅଗ୍ରଗତି କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ODI ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଫେରିବେ | ତାଙ୍କର T20 ରିଟର୍ନ ଉପରେ ଏକ କଲ୍ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଉପରେ ଅଛି | ତାଙ୍କର ଆଘାତର ଇତିହାସ ସହିତ, ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ତାଙ୍କୁ ବିପଦରେ ପକାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.