2023 ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ ଟିମରେ ଓପନର ପାଇଁ ଦୃଢ଼ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ”- ଯୁବରାଜ ସିଂ ଦେଲେ ବଡ଼ ନାମ

ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଯୁବରାଜ ସିଂ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଘରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଏକଦିବସୀୟ ବିଶ୍ୱକପରେ ଇନିଂସ ଖୋଲିବାକୁ ଯୁବ ଶୁଭମାନ ଗିଲଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି। 50 ଓଭର ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭେଟେରାନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ ସହ ଯୋଡି ହେବା ପାଇଁ ଯୁବରାଜ ଗିଲଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି। 2022 ମସିହାରେ ଗିଲ୍ ତାଙ୍କର ODI ସୁଯୋଗରୁ ଅଧିକ ଉପଯୋଗ କରି 12 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 638 ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ହାରାହାରି 70.88 ରେ ଏକ ଶତାବ୍ଦୀ ଏବଂ ଚାରି ପଚାଶ ବର୍ଷ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିଥିଲେ | ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ODI ସିରିଜର ସେ ଅଂଶ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ଚାଲିଥିବା ODI ସିରିଜରୁ ଓହରି ଯାଇଥିଲେ।

ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ODI ରେ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ପଚାଶ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟରେ 45 ରନ୍ କରିନଥିଲେ, ଯାହା ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ ସହ ଏକ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଭାଗିଦାରୀ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା। ଗିଲଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିବା ଯୁବରାଜ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପଞ୍ଜାବରେ ଜନ୍ମିତ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଏକଦିବସୀୟ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ।“ମୁଁ ଭାବୁଛି ଶୁବମାନ ବହୁତ ଭଲ କାମ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି। ମୋର ବିଶ୍ୱାସ ଯେ ସେ 2023 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଖୋଲିବାକୁ ଜଣେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ବୋଲି ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ପିଟିଆଇ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି।

“ସେ ଆଗାମୀ ୧୦ ବର୍ଷରେ ମହାନତା ପାଇଁ ନିଯୁକ୍ତ” – ଶୁଭମାନ ଗିଲ ଉପରେ ଯୁବରାଜ ସିଂ

2011 ଓଡିଆ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ପ୍ଲେୟାର ଥିବା ଯୁବରାଜ, ଗିଲ ସମେତ ପଞ୍ଜାବର କିଛି ଯୁବ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ପାଇଁ ଜଣେ ପରାମର୍ଶଦାତା ରହିଆସିଛନ୍ତି। 2020 ମସିହାରୁ ଯୁବରାଜଙ୍କ ସହ ତାଲିମ ପ୍ରାପ୍ତ ଏହି ଯୁବକଙ୍କୁ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ନଜର ରଖାଯାଇଛି। ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ହିସାବ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଶୁବମାନ ଗିଲ ଆସନ୍ତା ଦଶନ୍ଧିରେ ଅଧିକ ବଡ଼ ଜିନିଷ ପାଇଁ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି।“ଶୁଭମାନ ବହୁତ ପରିଶ୍ରମୀ ଏବଂ ସମସ୍ତ ସଠିକ୍ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ମୁଁ ବିଶ୍ୱାସ କରେ ସେ ଆଗାମୀ ୧୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ମହାନତା ପାଇଁ ନିଯୁକ୍ତ | ଭବିଷ୍ୟତରେ କ’ଣ ହେବ ମୁଁ କହି ପାରିବି ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଯଦି ମୁଁ ଦେଶରେ କ୍ରୀଡ଼ାର ଅଭିବୃଦ୍ଧିରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବି, ତେବେ ମୋର ମନ ହେବ ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ଏହା କେବଳ କ୍ରିକେଟ୍ ନୁହେଁ ବରଂ ମୁଁ ଏହି ଦେଶରେ କ୍ରୀଡ଼ାର ଅଭିବୃଦ୍ଧିରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିବି ବୋଲି ଯୁବରାଜ କହିଛନ୍ତି। ଫେସବୁକରେ ଆମ ପରି ଏଠାରେ ସର୍ବଶେଷ କ୍ରିକେଟ୍ ସମ୍ବାଦ ପାଆନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହିପରି ଅଧିକ ଅଦ୍ୟତନ ପାଇଁ ଟ୍ୱିଟର ଏବଂ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଆମକୁ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତୁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.