ଷ୍ଟାର ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଉଭୟ ODI ଏବଂ T20I ଅଧିନାୟକ ହୋଇପାରନ୍ତି

ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) 2022 ରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସକୁ ଆଗେଇ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ହାରାହାରି 44.27 ଏବଂ ଚାରି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ମଧ୍ୟରେ 15 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 487 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ପାଣ୍ଡ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଆଠଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଷ୍ଟାର ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ODI ଏବଂ T20I ରେ ଭାରତର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଅଧିନାୟକ ହୋଇପାରନ୍ତି। ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଧଳା ବଲ ସ୍କିପର କରିବା ଯୋଜନା ଅଲରାଉଣ୍ଡରଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି। “ଆମର ଏହି ଯୋଜନା ଅଛି ଏବଂ ଆମେ ହାର୍ଦ୍ଦିକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛୁ। ସେ ଏହାର ଉତ୍ତର ପାଇଁ କିଛି ଦିନ ମାଗିଛନ୍ତି। ଏ ବାବଦରେ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଆମେ ତାଙ୍କୁ ହ୍ୱାଇଟ -ବଲ୍ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଦେବା ପାଇଁ ଚିନ୍ତା ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଅଛୁ, ଆସନ୍ତୁ ଦେଖିବା ଜିନିଷଗୁଡିକ କିପରି ଆଗକୁ ବଢିବେ | ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) 2022 ରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସକୁ ଆଗେଇ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ହାରାହାରି 44.27 ଏବଂ ଚାରି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ମଧ୍ୟରେ 15 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 487 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ପାଣ୍ଡ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଆଠଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ।

ବ୍ଲୁ ରଙ୍ଗରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଜୁନ୍ ମାସରେ ହୋଇଥିବା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ଘରୋଇ ସିରିଜ୍ ସମୟରେ ଉପ-ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଅଭିଜ୍ଞତା ପାଇଥିଲେ। ଅନ୍ତିମ T20I ଧୋଇଯିବା ପରେ ସିରିଜ୍ 2-2 ଡ୍ରରେ ଶେଷ ହୋଇଥିଲା | ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଦୁଇଟି ଟି-୨୦ ଖେଳିବାକୁ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ଯାଇଥିବା ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ନାମିତ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ସିରିଜକୁ ଭାରତ ୨-୧ରେ ଜିତି ନେଇଛି। ଏହା ପରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତର ଟି -20 ସିରିଜର ଉପ-ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ନାମିତ କରାଯାଇଥିଲା, ଯାହା ଭାରତ 4-1ରେ ଜିତିଥିଲା।

ପାଣ୍ଡ୍ୟା ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଟି-୨୦ରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ପନ୍ତ ତାଙ୍କ ଡେପୁଟି ହୋଇଥିଲେ। ଭାରତ ଏହି ସିରିଜକୁ 1-0ରେ ଜିତି ନେଇଛି। ସେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର କିଛି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଚଳିତ ବର୍ଷ 27 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଏବଂ 25 ଇନିଂସରେ ସେ ହାରାହାରି 33.72 ରେ 607 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ତିନି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଏବଂ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍କୋର 71 * ରହିଛି। ସେ ଚଳିତ ବର୍ଷ 20 ଓଭର ଫର୍ମାଟରେ 20 ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି। ଚଳିତ ବର୍ଷ 3 ଟି ODI ରେ ସେ ଦୁଇଟି ଇନିଂସରେ 100 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସ୍କୋର 71 * କରିଛନ୍ତି। ସେ ଚଳିତ ବର୍ଷ 50 ଓଭର ଫର୍ମାଟରେ 6 ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.