ରୋହିତ ଶର୍ମା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସିରିଜ୍ରୁ ପଡିଲେ ବାଦ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଖେଳିବ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ

ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଜାନୁଆରୀ 3-15 ରୁ ଭାରତ ତିନୋଟି ଟି -20 ଏବଂ 3 ଟି ODI ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଆୟୋଜନ କରିବ | ଏହି ସିରିଜ୍ ଆଗରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଆଙ୍ଗୁଠି ଭାଙ୍ଗିଯିବା କାରଣରୁ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ବାହାରିଥିବା ବେଳେ ଟି-୨୦ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଠିକ୍ ସମୟରେ ସେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଜଣାଯାଇଛି। ରୋହିତଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଟି-୨୦ ସିରିଜ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ। ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସର ଅଧିନାୟକ ଦୁଇଟି ଟୁର୍ (ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ) ରେ ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁକୁ ଅଧିନାୟକ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଉଭୟରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି | ଏକ ବିସିସିଆଇ ଉତ୍ସ PTI କୁ ଏହି ଖବରକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛି | ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ୨ୟ ଦିନିକିଆରେ ରୋହିତ ତାଙ୍କ ଆଙ୍ଗୁଠିକୁ ଆଘାତ କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଠାରେ ସେ ଏକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ବିଳମ୍ବ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ବୀରତ୍ୱର ପ୍ରୟାସରେ ଭାରତ ପାଇଁ ମ୍ୟାଚ୍ ସିଲ୍ କରିଥିଲେ। ତେବେ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଅନ୍ତିମ ଖେଳରୁ ବାଦ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲେ।

ରୋହିତଙ୍କ ଆଘାତ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ଏକ ନୂତନ ବିକାଶ ହେଉଛି ଯେ ଡିସେମ୍ବର 21 ରେ ସେମାନଙ୍କ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ପରିଷଦ ବୈଠକରେ  ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିବା ପରି ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ହ୍ୱାଇଟ -ବଲ୍ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ବିସିସିଆଇ ଚିନ୍ତା କରୁଛି। ବିସିସିଆଇ ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ବୋର୍ଡ ହାର୍ଦିକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଛି ଏବଂ କିଛି ଦିନ ପରେ ଏହାର ଜବାବ ଦେବ। ପୂର୍ବ ବିଶ୍ୱର  ବିପରୀତ ଯେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା କେବଳ ଟି-୨୦ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ପାଇବେ, ପଚାଶ ଓଭର ଫର୍ମାଟରେ ଦଳକୁ ଆଗେଇ ନେବା ହାର୍ଦ୍ଦିକଙ୍କ ପାଇଁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଘଟଣା ହୋଇସାରିଛି କାରଣ 2023 ବିଶ୍ୱକପ ଦଶ ମାସ ବାକି ଅଛି।

କୁଲଦୀପ ଯାଦବ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଟେଷ୍ଟରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଭାରତ ପାଇଁ ଖେଳିବାକୁ ଆଶା କରିପାରନ୍ତି ନାହିଁ – ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ

ପ୍ରଥମ ଦିନ ଖେଳ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଉମେଶ ଯାଦବ ଏବଂ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ ଭାରତ ପାଇଁ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ଯେହେତୁ ସେମାନେ ବାଂଲାଦେଶକୁ 227 ରେ ସୀମିତ ରଖିବା ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଚାରି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ଏକ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିବା ଅବଦାନ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.