ଢ଼ାକାରେ ରହିବେ ରିଷଭ ପନ୍ତ… BCCI କହିଲା ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ ରିଷଭଙ୍କୁ ମିଳିବ ବିରତି

ଆହତ ରିଷଭ ପନ୍ତ ଅତିକମରେ ଦୁଇ ଦିନ ଢ଼ାକାରେ  ରହିବାକୁ | ଯଦିଓ ବିସିସିଆଇ ତାଙ୍କୁ ODI ଦଳରୁ ମୁକ୍ତ କରିଛି, ସେ ଦଳ ସହ ରହିବେ ଏବଂ ମଝିରେ ହାଲୁକା ଜିମ୍ ଅଧିବେଶନ କରିବେ। ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ ସେ ଅଳ୍ପ ସମୟ ପାଇଁ ଘରକୁ ଫେରିବେ କି ନାହିଁ ତାହା ହେଉଛି ଏକ କଲ ଯାହା ବିସିସିଆଇ ଦିନେ କିମ୍ବା ଦୁଇ ଦିନ ଲାଗିବ | ଡିସେମ୍ବର 14 ରେ ଭାରତର ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଆରମ୍ଭ | ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ପିଠିରେ ଆଘାତ ଲାଗିଛି। ସେ NZ ଯାତ୍ରା ପରଠାରୁ ପିଠିରେ ଆଘାତ ନେଉଛନ୍ତି | ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ତାଙ୍କ FITNESS ରେ ଦଳ ପରିଚାଳନା ସହିତ ଅନପଚାରିକ ଭାବରେ ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲେ | ତେବେ ଏହା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଯେ ସେ କାହିଁକି ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡରୁ ଯାତ୍ରା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ନୁହେଁ ବରଂ ମ୍ୟାଚ୍ ଦିନ ତାଙ୍କ ଆଘାତ ବିଷୟରେ ଦଳ ପରିଚାଳନାକୁ ଜଣାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ | କୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆଘାତ ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଇଁ ଗମ୍ଭୀର ନୁହେଁ | ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଭ୍ୟାସକୁ ଫେରିବା ପୂର୍ବରୁ ସେ ହାଲୁକା ଜିମ୍ ଅଧିବେଶନ ଜାରି ରଖିବେ | ତେବେ ଏହା କେବେ ଘଟିବ ତାହା ଅସ୍ପଷ୍ଟ ରହିଛି। ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିସିସିଆଇର ଡାକ୍ତରୀ ଦଳଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଅଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଯଦି ସେ ଭାରତକୁ ଫେରିବେ ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଏନସିଏକୁ ରିପୋର୍ଟ କରିବାକୁ ପଡିବ।

 ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ ପାଇଁ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ଏକାଦଶ ଖେଳିବା ଘୋଷଣା ହେବାର କିଛି ସମୟ ପରେ ୱିକେଟ୍ କିପର-ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ପନ୍ତଙ୍କ ନାମ ତାଲିକାରୁ ହଜିଯାଇଥିଲା।ବିସିସିଆଇ ଏହାର ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଜାରି କରି କହିଛି ଯେ ପ୍ୟାଣ୍ଟଙ୍କୁ 3 ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ODI ସିରିଜରୁ ବାଦ ଦିଆଯାଇଛି ଏବଂ ଡାକ୍ତରୀ ତଦାରଖରେ ଅଛି। କୌଣସି ତତକ୍ଷଣାତ୍ ପ୍ରତିସ୍ଥାପନର ନାମକରଣ କରାଯାଇ ନାହିଁ | ଖ୍ରୀଷ୍ଟଚର୍ଚରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ 3rd ୟ ଦିନିକିଆରେ ପନ୍ତଙ୍କ ପିଠିରେ ଆଘାତର ପ୍ରଥମ ଲକ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଶସ୍ତା ଭାବରେ ବରଖାସ୍ତ ହେବା ପରେ ରିଷଭ ପନ୍ତ ତାଙ୍କ ଆହତ ପିଠି ପାଇଁ ଚିକିତ୍ସା ସହାୟତା ନେଉଥିବାର ନଜର ଆସିଥିଲେ। ଯଦିଓ ଆଘାତର ବିବରଣୀ ଅଜଣା, ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ବିସିସିଆଇର ଡାକ୍ତରୀ ଦଳର କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ଉପରେ ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି | ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଗସ୍ତ ପରେ ଘରକୁ ଯିବାକୁ କୁହାଯାଇଥିବା ଫିଟ୍ ଏବଂ ଇନ୍-ଫର୍ମ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଦଳ ଆହତ ରକ୍ଷକଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିଲା କି?

ପନ୍ତଙ୍କ ଫର୍ମ ମଧ୍ୟ ଭଲ ହୋଇନାହିଁ | ସେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଦୁଇଟି ଆଉଟ୍‌ରୁ ମାତ୍ର 31 ରନ୍‌ ପରିଚାଳନା କରିପାରନ୍ତି। ଏହାଦ୍ୱାରା ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ଖେଳାଳି ଏବଂ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି। ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ଏବଂ ଇଶାନ କିଶନଙ୍କ ଭଳି ଡେଣାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରି ପନ୍ତଙ୍କ ଆଘାତ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଖରାପ ସମୟରେ ଆସିପାରି ନାହିଁ। ଭାରତ 2023 ବିଶ୍ୱକପକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି | ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ନୂତନ ସେଟ୍ ଶୀଘ୍ର ଉଠାଯିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି, ବୋଧହୁଏ ODI କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ସଂଘର୍ଷ ହେତୁ ସେ ପ୍ୟାଣ୍ଟକୁ ଫେରିବେ ନାହିଁ |ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ମାତ୍ର 21 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ବାକି ଥିବାବେଳେ ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ସାମସନ୍ଙ୍କ ଉପରେ ଏକ ବାଜି ଲଗାଇ ଶୋପିସ୍ ଇଭେଣ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କୁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସୁଯୋଗ ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି |ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଇଁ ଉପ-ଅଧିନାୟକ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ୱିକେଟ୍ ରଖିବେ ଏବଂ ODI ରେ ନଂ 4 ରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବେ। ତେଣୁ ସେ ପନ୍ତ, ଇଶାନ କିଶନ ଏବଂ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ ଦ୍ୱାର ବନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.