ରାହୁଲ ଭାରତ ବନାମ ବାଙ୍ଗଲାଦେଶ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ରେ ଟଚ ଜିତି ବ୍ୟଟିଙ୍ଗି କରିବା ଭୁଲୁ ହୋଇଗଲା ଫ୍ୟାନ୍ସ ଙ୍କ ବୟାନ . ପଢ଼ନ୍ତୁ ଖେଳ ଖବର

ଚାଟୋଗ୍ରାମ୍ରେ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତର ଷ୍ଟାଣ୍ଡ-ଇନ୍ ଅଧିନାୟକ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ (ଡବ୍ଲୁଟିସି) ରେ ଭାରତର ଭବିଷ୍ୟତ ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଜାରି କରିଛନ୍ତି। 30 ବର୍ଷୀୟା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ ଦଳ କ୍ରିକେଟ୍ ର ଏକ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଯେ ଫାଇନାଲ୍ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ହାସଲ କରିବାକୁ ଦଳ ଦୌଡ଼ରେ ରହିବ।

ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ସଂସ୍କରଣର ଫାଇନାଲରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ହରାଇବା ପରେ ଭାରତ ସେମାନଙ୍କ ଦଳରେ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲା ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଟେବୁଲରେ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। କେବଳ ୬ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ବାକି ଅଛି (ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ଦୁଇଟି ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଚାରିଟି), ଭାରତର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେଉଛି ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅଧିକାଂଶ ଜିତିବା ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ। ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସ୍ପିଡଷ୍ଟର ଜୟଦେବ ଉନାଦକାଟ ବୁଧବାର ଦିନ ଚାଟୋଗ୍ରାମ୍ରେ ଭାରତ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ହରାଇବେ। ତାଙ୍କ ଭିସା ଆସିବାରେ ବିଳମ୍ବ କରିବାକୁ | ତେବେ ସୂଚନାନୁସାରେ, ସେ ତାଙ୍କ ଭିସା ଗ୍ରହଣ କରିନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ଭାରତରେ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ଏହାର ଶୀଘ୍ର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଛି। ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଉନାଦକତ୍ 12 ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ଦଳ କଲ୍ ଅପ୍ ପାଇଥିଲେ। ଭେଟେରାନ୍ ପେସ୍ ବୋଲର ମହମ୍ମଦ ଶାମିଙ୍କ ବଦଳି ଭାବରେ, ଯିଏ ମଧ୍ୟ ଆଘାତ ସହ ବାଦ ପଡିଥିଲେ। ତଥାପି ଏହା ପ୍ରଥମ ଘଟଣା ନୁହେଁ ଯେ ଭିସା ବିଳମ୍ବ ହେତୁ ଜଣେ ଖେଳାଳି ଭ୍ରମଣରେ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଅକ୍ଟୋବରରେ, ଉମ୍ରାନ ମଲିକ ଏବଂ କୁଲଦୀପ ସେନ ଭାରତୀୟ ଦଳ ସହ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଯାତ୍ରା କରିପାରିବେ ନାହିଁ କାରଣ ସେମାନଙ୍କ ଭିସା ମଧ୍ୟ ଠିକ୍ ସମୟରେ ଆସି ନଥିଲା।

ଟେଷ୍ଟ ବନାମ ବାଂଲାଦେଶ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ଭାରତ ତିନୋଟି ସ୍ପିନର ବାଛିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ଅବଶ୍ୟ, ଜୟଦେବ ଉନାଦକାଟଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତି ଅନ୍ୟ ସ୍ପିଡଷ୍ଟର ନବଦୀପ ସାଇନିଙ୍କୁ ଏକ ସୁଯୋଗ ଦେଇପାରେ କିନ୍ତୁ ଦଳ ପରିଚାଳନା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶର ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ପସନ୍ଦ କରିପାରି ନାହିଁ। ଏବଂ, ଏହା ସାଇନି ଏବଂ ତୃତୀୟ ସ୍ପିନରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଟସ୍-ଅପ୍ ହୋଇପାରେ, ଯିଏକି ବାମହାତୀ ସ୍ପିନର ସୌରଭ କୁମାର ହୋଇପାରନ୍ତି, ଯିଏକି ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ୟାକ୍ ଅପ୍ ଭାବରେ ଯୋଡି ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ବିଲ୍ଡ-ଅପରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ | ପରୀକ୍ଷଣ, କିମ୍ବା କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ଭେଟେରାନ ବାମହାତୀ ସ୍ପିନର। ଏକାଦଶ ଖେଳିବା  ଅଧିନାୟକ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଏବଂ ଶୁବମାନ ଗିଲ ଓପନର୍ ଭାବରେ ରହିବେ, ଦୁଇ ପେସର୍ ଉମେଶ ଯାଦବ ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ଏବଂ ଦୁଇ ସ୍ପିନର ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ହେବେ। ଅଶ୍ୱିନ୍ ଏବଂ ଆକ୍ସର ପଟେଲ ମଧ୍ୟ | ଏବଂ, ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ପାଇଁ କେବଳ ଏକାଦଶ ଖେଳାଳି ବାକି ଅଛନ୍ତି |

Leave a Reply

Your email address will not be published.