Test captain ଭାବରେ ବ୍ୟାକ କଲେ ଆର ଅଶ୍ୱିନ୍. ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ମିଳିଲା ସୁଯୋଗ

ବାଂଲାଦେଶରେ ଚାଲିଥିବା ଭାରତର ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ ତାଙ୍କର ସର୍ବଦଳୀୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ପ୍ରଶଂସା ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କିଛି ପ୍ରଶଂସକ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଖେଳର ଲମ୍ବା ଫର୍ମାଟରେ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ହେବା ପାଇଁ ସେ ଆଗଧାଡ଼ିର ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିବା ଉଚିତ୍। ଅଶ୍ୱିନ୍ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦ୍ରୁତତମ ହୋଇଥିଲେ, କେବଳ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ମହାନ ରିଚାର୍ଡ ହାଡଲେଙ୍କ ପଛରେ ରହି ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ 3000 ରନ୍ ଏବଂ 400 ରୁ ଅଧିକ ୱିକେଟ୍ ହାସଲ କରି ଭାରତରେ ଦୀର୍ଘତମ ଫର୍ମାଟରେ ବାଂଲାଦେଶକୁ ପରାସ୍ତ କରିବାରେ ଏଡ଼ାଇବାରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା। ଅଶ୍ୱିନ ଏହି ସିରିଜରେ ସାତୋଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇ 112 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟରେ ସେ ଭାରତକୁ ସୀମାକୁ ପଠାଇବା ପାଇଁ କ୍ରମାଗତ ବଲରୁ ଇନଫିଲ୍ଡ ଉପରେ ଶାନ୍ତ ଭାବରେ ବଲକୁ ଉଠାଇ 62 ବଲରୁ 42 ରନରେ ଅପରାଜିତ ରହିଥିଲେ। ସେ ବାଂଲାଦେଶ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ 4 ଟି ଏବଂ ଆୟୋଜକ ଦ୍ୱିତୀୟରେ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ଡେନମାର୍କ କାନେରିଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତର ଟେଷ୍ଟ ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଶ୍ୱିନ ରହିବା ଉଚିତ୍।

“ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ ଭାରତର ଟେଷ୍ଟ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ପାଇଁ ଅନ୍ୟତମ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବା ଉଚିତ୍। ତାଙ୍କ ପାଖରେ ତଥାପି ଅନେକ କ୍ରିକେଟ୍ ବାକି ଅଛି। ସେ ବ୍ୟାଟିଂ ଏବଂ ବୋଲିଂ ସହ ବହୁତ ସ୍ମାର୍ଟ ଏବଂ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଅଟନ୍ତି। ଲାଗୁଛି ଯେମିତି ସେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି। ଭୂମି। ” ଚଳିତ ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତକୁ ଠେଲିବାରେ ଅଶ୍ୱିନଙ୍କ ଭୂମିକାକୁ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଏକ ମ୍ୟାଚର ଦ୍ୱିତୀୟ ଶେଷ ବଲରୁ ଖସିଯିବା ପରେ ଅଶ୍ୱିନ ଆସିଥିଲେ ଯାହା ପରେ ସର୍ବକାଳୀନ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଖେଳ ଭାବରେ ପରିଗଣିତ ହୋଇଥିଲା। ଜିତିବା ପାଇଁ ଭାରତକୁ ଦୁଇଟି ରନ୍ ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା ଏବଂ ଅଶ୍ୱିନଙ୍କୁ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରିବାକୁ ପଡିଲା। ସେ ଗୋଡ ପାର୍ଶ୍ୱକୁ ଯାଉଥିବା ଦେଖି ଏହାକୁ ଶାନ୍ତ ଭାବରେ ବଲ୍ ଛାଡି ଚାଲିଗଲେ ଏବଂ ଏହାକୁ ଚଉଡା କୁହାଗଲା | ତା’ପରେ ଅଶ୍ୱିନ୍ କେବଳ ଗୋଟିଏ ରନ୍ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା ପାଇଁ ପ୍ୟାକ୍ ହୋଇଥିବା ଇନଫିଲ୍ଡରୁ ବଲ୍ ଉଠାଇ ଭାରତ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲା।

ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ସମୟରେ ଭାରତ ଚାପରେ ଥିବାବେଳେ ଅଶ୍ୱିନ ଶାନ୍ତ ଥିଲେ ବୋଲି କାନେରିଆ କହିଛନ୍ତି। “ଭାରତ ବହୁତ ଚାପରେ ଥିଲା। ସେହି ପରିସ୍ଥିତିରେ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ ଥଣ୍ଡା ଏବଂ ଶାନ୍ତ ଥିଲେ, ତାଙ୍କ ଦଳ ପାଇଁ ଜାହାଜକୁ ସ୍ଥିର କରିବା ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ନକ୍ ଖେଳିଥିଲେ | ସେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ଅବଦାନ ସହିତ ଅନେକ ଥର ଭାରତକୁ ରକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ଅତୀତରେ ଅନିଲ କୁମ୍ବଲେଙ୍କ ବିନା ଖେଳିଥିବା ବେଳେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଦୁର୍ବଳ ଦେଖାଯାଉଥିଲା ଏବଂ ଅଶ୍ୱିନଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା। ତାଙ୍କର 42 ରନ୍ର ଏକ ଶତକ ହାସଲ କରିବା ସହ ସମାନ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.