ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳି ମିଚେଲ ଷ୍ଟାକ ଙ୍କ ବଡ ବୟାନ କହିଲେ ଗ୍ରେଟ ହେବା କାହା ପକେଟ ରେ ନାହିଁ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ . ପଢ଼ନ୍ତୁ ଖେଳ ଖବର

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିୟ ପେସର୍ ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) ରେ ଖେଳିବା ତାଙ୍କୁ ହରାଇବା ତାଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସାମାନ୍ୟ କଷ୍ଟ ଦେଇଛି। ତେବେ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ ତାଙ୍କର ଚମତ୍କାର ଫର୍ମକୁ ଦେଖି ସେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ଦୁ regret ଖିତ ନୁହଁନ୍ତି। ସେ ନଗଦ ସମୃଦ୍ଧ ଲିଗ୍ ଠାରୁ ବାରମ୍ବାର ଦୂରେଇ ରହିଛନ୍ତି ଏବଂ ନିଜକୁ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପାଇଁ ଫିଟ୍ ରଖିବା ପାଇଁ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇଛନ୍ତି। 2014-15 ଷ୍ଟାର୍କ ବିଗ୍ ବ୍ୟାସ୍ ଲିଗ୍ (ବିବିଏଲ୍) ରେ ମଧ୍ୟ ଖେଳି ନାହାଁନ୍ତି | 2015 ମସିହାରୁ ସେ ଆଇପିଏଲ୍ ଖେଳି ନାହାଁନ୍ତି। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ଷ୍ଟାର୍କ କହିଛନ୍ତି, କ୍ରିକେଟ୍ ଡଟ୍ କମ୍.ଆଉ ଦ୍ୱାରା ଉଦ୍ଧୃତ ହୋଇଛି: “ଏହା ପଛ ପକେଟ ପାଇଁ ଭଲ ନୁହେଁ। ଯଦି ମୁଁ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ର ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷକୁ ଦେଖେ, ତେବେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛି | ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ ସେମାନେ ବୋଧହୁଏ ମୋର କ୍ରମାଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି | ମାନସିକ ଏବଂ ଶାରୀରିକ ସ୍ତରରେ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଏବଂ ବୋଧହୁଏ ନିଜ ପାଇଁ ଅର୍ଥ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ”

 ସେମାନେ ମୋର ଦୁଇ ଘନିଷ୍ଠ ସାଥୀ, ଯେଉଁମାନେ ଦୁନିଆର ଦୁଇଜଣ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବୋଲର ଅଟନ୍ତି” – ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କ ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କ, ଯିଏକି ପ୍ରାୟ ଏକ ଦଶନ୍ଧି ଧରି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିୟ ଦଳର ଏକ ଅବିଚ୍ଛେଦ୍ୟ ଅଙ୍ଗ ହୋଇଆସୁଥିଲେ, ସାମାନ୍ୟ ମାନସିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ କିପରି ହୋଇଛି ସେ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ। ସେ ତାଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ସମାଲୋଚନାକୁ ଅଣଦେଖା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛି | “ମୁଁ ଜଣେ ଯିଏ ସବୁକିଛି ଶୁଣୁଥିଲା ଏବଂ ପଢିଥିଲି | ଏବଂ ତା’ପରେ ସେହି ବର୍ଷ ଆମର ଏକାଧିକ ପ୍ରସାରଣକାରୀ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲେ (ଯେତେବେଳେ ସେଭେନ ଏବଂ ଫକ୍ସ 2018-19 ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପାଇଁ ଟେଲିଭିଜନ୍ ଅଧିକାର ଜିତିଥିଲେ), ସମସ୍ତେ ରେଡିଓ ସହିତ ଆସୁଥିଲେ ଏବଂ ଯାହା ବି ହେଉ, ଯେତେବେଳେ ଏହା ଶବ୍ଦ ଉପରେ ଦ୍ୱିଗୁଣିତ ହେଲା ଏବଂ ଏହା ପ୍ରକୃତରେ ମୋ ଠାରୁ ଦୂରେଇ ଗଲା | । ସେହିଠାରେ ମୁଁ ଶିଖିଲି ଯେ ଜିନିଷଗୁଡିକ ଛାଡିବା ଏବଂ ମୋ ପାଇଁ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଗୋଷ୍ଠୀ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବା ସର୍ବୋତ୍ତମ ଅଟେ। ”

ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ସାଥୀ ପେସର୍ ଜୋସ୍ ହାଜଲେଉଡ୍ ଏବଂ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସଙ୍କ ଠାରୁ କିଛି କୌଶଳ ଉଠାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ୱିକେଟ୍ ନେବା ପାଇଁ ଏହି ଚାରିଜଣ କିପରି କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ସେ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ଜୋସ୍ ଏବଂ ପ୍ୟାଟ୍ ଠାରୁ ରାସ୍ତାରେ ଜିନିଷ ଉଠାଇବା – ଏହା ହେବ ଯଦି ମୁଁ ସେହି ଦୁଇଜଣଙ୍କ ସହିତ ଘନିଷ୍ଠ ଭାବରେ କାମ ନକରେ ତେବେ ମୋ ପାଇଁ ଅତ୍ୟଧିକ ମୂର୍ଖ | ସେମାନେ ମୋର ଦୁଇ ଘନିଷ୍ଠ ସାଥୀ ଯିଏ ଦୁନିଆର ଦୁଇଜଣ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବୋଲର ଅଟନ୍ତି। ମୁଁ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ରାସ୍ତାରେ କିଛି ଜିନିଷ ଉଠାଇ ନେଇଛି – ଆମେ ପ୍ରାୟତ କ୍ରିକେଟ୍ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଥାଉ ଏବଂ ମୁଁ କିଛି ଜିନିଷ ଉଠାଇଥିଲି, ଏହା ୱବଲ୍ ସିମ୍ ହେଉ କିମ୍ବା ସେମାନେ ଏହା ବିଷୟରେ କିପରି ଯାଆନ୍ତି | ଆମର ଗୋଷ୍ଠୀ ପ୍ରକୃତରେ ଭଲ କାମ କରେ, କିନ୍ତୁ ବିଶେଷ ଭାବରେ ଆମର ଚାରିଜଣ ବୋଲର ଯେଉଁମାନେ ଅତି ନିକଟତର ଅଟନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.