ଭାରତର ଏମିତି କିଛି ବଡ଼ ଭୁଲ ପାଇଁ ବାଂଲାଦେଶ ପାଇଁ ଚମତ୍କାର 1 ୱିକେଟ୍ ବିଜୟ ରଚିଲେ Mehidy Hasan Miraz

ମେହିଡି ହାସନ ମିରାଜ ଏବଂ ମୁସ୍ତାଫିଜୁର ରହମାନ 41 ଟି ବଲରୁ ଅପରାଜିତ ଶେଷ ୱିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ସିଲେଇ କରିବା ପାଇଁ ଭାରତକୁ ଚକିତ କରିବା ଏବଂ ଶେର-ଇ-ବଙ୍ଗଳା ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ (SBNCS) ରେ ODI ସିରିଜ୍ ଓପନର୍ ବାଂଲାଦେଶକୁ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ରବିବାର, ଢାକା, ମିରପୁରରେ | ସବୁବେଳେ ହ୍ରାସ ପାଇଥିବା ଏକ ମ୍ୟାଚରେ ବାଂଲାଦେଶ 187 ଗୋଟି ଗୋଟି ଗୋଟି ଗୋଟି ଗୋଟି ଗୋଟି ଗୋଟି ଗୋଟି ଗୋଟି ଗୋଟି ଗୋଟି ଗୋଟି ଗୋଟି ଗୋଟି ଗୋଟି ଗୋଟି କରି ଭାରତକୁ 41.2 ଓଭରରେ 186 ରନ୍ କରି ଭାରତକୁ ଆଉଟ୍ କରିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ଏବଂ ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତୀୟ ବୋଲରମାନେ 39.3 ଓଭରରେ ବାଂଲାଦେଶ 95/3 ରୁ 136/9 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖସିପଡିଥିଲେ।ହୋଷ୍ଟଗୁଡିକ ତଳକୁ ଓ ବାହାରକୁ ଦେଖିବା ସହିତ, ଫଳାଫଳ ଏକ ପୂର୍ବ ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ପରି ମନେ ହେଲା | କିନ୍ତୁ ମେହିଡିଙ୍କର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଧାରଣା ଥିଲା – 41 ତମ ଓଭରରେ 6 ଟି ଛକା ପାଇଁ ତୃତୀୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ ଡେବ୍ୟୁାଣ୍ଟ କୁଲଦୀପ ସେନଙ୍କଠାରୁ ଛୋଟ ବଲ କାଟିବା | ପରବର୍ତ୍ତୀ ଓଭରରେ ସେ ତାଙ୍କ ଭାଗ୍ୟରେ ଭାଗ୍ୟବାନ ହୋଇଥିଲେ କାରଣ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁରଙ୍କଠାରୁ 15 ରେ କ୍ୟାଚ୍ ଛାଡିଥିଲେ ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ପରବର୍ତ୍ତୀ ବଲରେ ତୃତୀୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ୟାଚ୍ କରିବାକୁ ଯାଇ ନଥିଲେ।

44 ତମ ଓଭରରେ ଦୀପକ ଚହରଙ୍କ ପରିଚୟ ଭାରତର ଭାଗ୍ୟରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ନଥିଲା କାରଣ ମେହିଡି ରକ୍ଷକଙ୍କୁ ଅତିକ୍ରମ କରି ବ୍ୟାକ୍ ଟୁ ବ୍ୟାକ୍ ସୀମାକୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା। ଗତ ଦୁଇଟି ବଲରେ ଭାରତ ଫିଲ୍ଡିଂ ଲାପ୍ କରିଥିଲା କାରଣ ସେମାନେ ଏହାକୁ ଏକ ବ୍ରେସ୍ କରିବା ପାଇଁ ଅତିରିକ୍ତ ରନ୍ ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ ଏବଂ ଗଭୀରରେ ସୁନ୍ଦରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମିସଫିଲ୍ଡ ମେହିଡିଙ୍କୁ ଏକ ସୀମା ଦେଇଥିଲା।ଅଫ୍ ସାଇଡ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଏକ ପିଚ୍ ସହିତ ମାର୍କରୁ ଦୂରେଇ ରହିଥିବା ମୁସ୍ତାଫିଜୁର 45 ତମ ଓଭରରେ ଠାକୁରଙ୍କୁ ଚାରି ଗୋଡ଼ରେ ଚାହିଁଲେ କାରଣ ବିଜୟର ସମୀକରଣ 10 କୁ ଖସି ଆସିଥିଲା। ଚତୁର୍ଥ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ 46 ତମ ସ୍ଥାନରେ ଚହରରୁ ସର୍ଟ ବଲ୍ |

ଗୋଟିଏ ଏବଂ କଡ଼ା ରନ୍ ନେବାବେଳେ ନୋ-ବଲ୍, ମେହିଡି ଓଭରର ଶେଷ ବଲରେ କଭର ଜରିଆରେ ବାଂଲାଦେଶକୁ ଏକ ଅବିସ୍ମରଣୀୟ ବିଜୟ ପଛରେ ପକାଇ ମୁସ୍ତାଫିଜୁରଙ୍କ ସହ 38 ରେ ଅପରାଜିତ ରହିଥିଲେ। ଗତ 6 ଓଭରରେ ଭାରତ ଚାପରେ ଥିବାରୁ 10 ରନ୍ ଆଉଟ୍ ହୋଇନଥିଲା। ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ସ୍କୋର: ଭାରତ 186 41.2 ଓଭରରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଛି (କେ। ଆଉଟ୍ ନୁହେଁ; ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ 3-32, ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର 2-17) ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ନେଇ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.