ଫାଷ୍ଟ ODI ପରେ କୁଲଦୀପ ସେନ କହିଲେ ଆଜି ମୋର ଏହି ସ୍ୱପ୍ନ ସାକାର ହୋଇଗଲା

ଭାରତ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ODI ସିରିଜ୍ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି | ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଆୟୋଜକ ବାଂଲାଦେଶ ହାତରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ତେବେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତର ଯୁବ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର କୁଲଦୀପ ସେନଙ୍କ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସହିତ ଖେଳିବାର ସ୍ୱପ୍ନ ସାକାର ହୋଇଛି। ବାସ୍ତବରେ କୁଲଦୀପ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ODI ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ଏଥି ସହିତ ସେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଡେବ୍ୟୁ ବିଷୟରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପୋଷ୍ଟ ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ODI ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିବା କୁଲଦୀପ ସେନ ତାଙ୍କ ଅଫିସିଆଲ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପୋଷ୍ଟ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଏହି ପୋଷ୍ଟରେ କୁଲଦୀପ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ସପନା, ଅତ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ମୁହୂର୍ତ୍ତ | କୁଲଦୀପ ତାଙ୍କ ପୋଷ୍ଟରେ ଏହା ସହିତ ଅନେକ ଛବି ମଧ୍ୟ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି | ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସର ଏହି ବୋଲରଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ମୁହୂର୍ତ୍ତଟି ଅଧିକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ହୋଇଗଲା ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଭାରତର ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଡେବ୍ୟୁ କ୍ୟାପ୍ ଦେଇଥିଲେ।

ଭାରତ ପାଇଁ ଡେବ୍ୟୁ କରିବାର ସ୍ୱପ୍ନ ପୂରଣ କରିବା ପରେ କୁଲଦୀପ ସେନ୍ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ଚମତ୍କାର ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ। ସେ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। କୁଲଦୀପଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ୱିକେଟ୍ ଆଫିଫ୍ ହୁସେନ୍ ହୋଇଥିବାବେଳେ ସେ ତାଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ ଇବଦାନ ହୁସେନ୍। ଏହି ଦୁଇଟି ସଫଳତା ସହିତ କୁଲଦୀପ ସେନ୍ ତାଙ୍କ ଡେବ୍ୟୁରେ ଏକ ଡବଲ୍ ଧାମକା କରିଥିଲେ | ଯଦିଓ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ପାରି ନାହିଁ।

ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ 26 ବର୍ଷିୟ କୁଲଦୀପ ସେନ୍ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ରେୱା ସହରର। ନଭେମ୍ବର 2018 ରେ ସେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର 2019 ରେ, ସେ ତାଲିକା-ଏ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଲେ | ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ କ୍ୟାରିୟରରେ କୁଲଦୀପ 28.40 ହାରାହାରି ବୋଲିଂରେ 17 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 52 ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି। ତାଲିକା ଏ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ତାଙ୍କର ରେକର୍ଡ ଆହୁରି ଭଲ | ସେ ହାରାହାରି 23.32 ରେ 13 ତାଲିକା ଏ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ 25 ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି | ଘରୋଇ ଟି -20 ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସେ 30 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 22 ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.