କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ସ୍କୋର ଗ୍ରହଣୀୟ ନୁହେଁ 40 ଟି ଟେଷ୍ଟରେ ସେ କେବଳ ସେ କରିଛନ୍ତି ଲଜ୍ୟାଜନକ ପ୍ରଦର୍ଶନ

ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କର ଏକ ସ୍ମରଣୀୟ ବର୍ଷ ରହିଛି। ଆଠ ଇନିଂସରେ ସେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ସହ ମାତ୍ର 137 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି ହାରାହାରି 17.12 ରନ୍ କରିଥିଲେ। ସେ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିଥିବା ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟରେ 57 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ଏବଂ ଯଦିଓ ସେ ଦଳକୁ 2-0- ସିରିଜ୍ ହ୍ୱାଇଟ ୱାଶକୁ ନେଇଛନ୍ତି, ତାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ନେଇ ତୀବ୍ର ସମାଲୋଚନା କରାଯାଇଛି। ସମାଲୋଚକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସିନିୟର ଇଣ୍ଡିଆ କ୍ରିକେଟର ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ମଧ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି, ଯିଏକି ରାହୁଲଙ୍କ ନିରାଶାଜନକ ଟେଷ୍ଟ କ୍ୟାରିୟରର ସଂଖ୍ୟା ଦର୍ଶାଇ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଘରୋଇ ସିରିଜ ସହିତ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦୟ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି। ରାହୁଲ ବର୍ତ୍ତମାନ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଭାରତର ମୁଖ୍ୟ ରହିଆସିଛନ୍ତି ଏବଂ ବାସ୍ତବରେ କିନ୍ତୁ 2021 ସିରିଜର ଅଂଶ ଭାବରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଚାରୋଟି ଟେଷ୍ଟରେ ଗତ ବର୍ଷ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଏକ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ତେବେ ବାଂଲାଦେଶରେ ଏକ ନିରାଶାଜନକ ବାହାଘର ପରେ କାର୍ତ୍ତିକ କ୍ରିକବଜଙ୍କ ସହ ବାର୍ତ୍ତାଳାପରେ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି ଯେ ରାହୁଲ କେବଳ 30 ଦଶକ ମଧ୍ୟଭାଗରେ ହାରାହାରି କରିଛନ୍ତି, 40 ଟି ଟେଷ୍ଟ ଖେଳିବା ସତ୍ୱେ ଭାରତୀୟ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ ସର୍ବନିମ୍ନତମ।

“ମୁଁ କେଏଲଙ୍କୁ ସେହି ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଦେବି, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଜିନିଷଗୁଡିକ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ମାର୍ଗରେ ନ ଯାଏ… ତାଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଯାଉଥିବା ଗୋଟିଏ କଥା ହେଉଛି ସେ 40 ରୁ ଅଧିକ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳିଛନ୍ତି ଏବଂ ହାରାହାରି 30 ଦଶକ ମଧ୍ୟଭାଗରେ ଅଛି। ତାହା ଏକ ଓପନର୍ ପାଇଁ ଗ୍ରହଣୀୟ ନୁହେଁ | ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏହା ସର୍ବନିମ୍ନ, ଯେଉଁମାନେ 35 ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଭାରତର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଟେଷ୍ଟ ଆସାଇନମେଣ୍ଟ ଫେବୃଆରୀ 3 ରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଏକ ଘରୋଇ ସିରିଜ୍ ହେବ | କାର୍ତ୍ତିକ ଅନୁଭବ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ରାହୁଲ ବଡ଼ ଶତକ ହାସଲ କରିପାରିବେ ନାହିଁ, ସେ ହୁଏତ ଭାରତ ଏକାଦଶରେ ଯୁବ ଶୁମ୍ବା ଗିଲଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ଥାୟୀ ଭାବରେ ରାସ୍ତା ଖୋଲିପାରନ୍ତି। “ସେ ଏପରି କିଛି ଯାହା ତାଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ କାମ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ। ତାହା ତାଙ୍କ ମନରେ ରହିବ। ଯଦି ସେ ଟେଷ୍ଟ ଦଳରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ସିମେଣ୍ଟ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଶତକ ହାସଲ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଅନ୍ୟଥା, ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖିପାରିବେ। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶୁବମାନ ଗିଲ ଏତେ ଭଲ କାମ କରୁଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.