କେ ଲ ରାହୁଲ ଙ୍କ ବଡ ବୟାନ ଭାରତ ବନାମ ବାଙ୍ଗଲାଦେଶ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଆମେ ନିଶ୍ଚୟ ଜିତିବୁ . ପଢ଼ନ୍ତୁ ଖେଳ ଖବର

ବିରାଟ କୋହଲି 2022 ମସିହାରେ ଦୁଇ ଶତାବ୍ଦୀ ବିନା ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ତଥାପି, ତାଙ୍କ ଫର୍ମ ଚାରିପାଖରେ ପ୍ରଶ୍ନ ସମାପ୍ତ ହେବ ନାହିଁ | ସେ ଏସିଆ କପ୍ 2022 ରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ନିଜର ପ୍ରଥମ T20I ଶତକକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲେ। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଚାଲିଥିବା ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ବିରାଟ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ନିକଟରେ ସେ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ତୃତୀୟ ତଥା ଅନ୍ତିମ ODI ରେ ନିଜର ODI ଶତାବ୍ଦୀର ମରୁଡ଼ି ସମାପ୍ତ କରିଥିଲେ। ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ ବିରାଟଙ୍କ ଖରାପ ଫର୍ମ ବିଷୟରେ ପଚରାଯାଇଥିଲା। ସାମ୍ବାଦିକ – ବିରାଟ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ କୌଣସି ବଡ଼ ଇନିଂସ ଖେଳି ନାହାଁନ୍ତି। ସେ ବଡ ଖେଳାଳି ଏବଂ T20I ଏବଂ ODI ରେ ତାଙ୍କର ଶତାବ୍ଦୀର ମରୁଡ଼ି ସମାପ୍ତ କରିଥିଲେ | ତୁମେ ଭାବୁଛ କି ସେ ଖରାପ ଫର୍ମରୁ ବାହାରି ଆସିଛନ୍ତି?

ରାହୁଲ: ସେହି ମନ୍ତବ୍ୟ ପାସ୍ କରିବା ପାଇଁ ଆମେ ଅଧିକ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ନାହୁଁ | ସେ ଭଲ ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଟି-୨୦ରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ବିରାଟ ନିକଟରେ ଏକ ଦିନିକିଆ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଏକ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ସେ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ କିଛି ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ନେବେ ବୋଲି ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି। ସେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ରହିଆସିଛନ୍ତି ଏବଂ ଜଣେ ଅଭିଜ୍ଞ ଖେଳାଳି। ତାଙ୍କର ଆଗ୍ରହ ଏବଂ ପ୍ରତିବଦ୍ଧତା ସମାନ ରହିଛି | ଆପଣ ପ୍ରକୃତରେ ତାଙ୍କ ଫର୍ମ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିପାରିବେ ନାହିଁ | ସେ ଜଣେ ମହାନ ଖେଳାଳି ଏବଂ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ଏବଂ ତାଙ୍କ ଦଳ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଉପାୟ ଖୋଜିଛନ୍ତି | ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ସେ ଆଗାମୀ ଟେଷ୍ଟରେ ସହଯୋଗ କରିବେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ଫର କ୍ରିକେଟ୍ ଇନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଭାରତର ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ନାମିତ କରିଛି। ଦ୍ୱିତୀୟ ODI ସମୟରେ ଆଙ୍ଗୁଠି ପରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଇଛି। ଦ୍ୱିତୀୟ ତଥା ଅନ୍ତିମ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ତାଙ୍କର ଉପଲବ୍ଧତା ଅନିଶ୍ଚିତତା ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି। ରାହୁଲ ତୃତୀୟ ODI ରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିଲେ, ଯାହା ପରିଦର୍ଶକମାନେ 227 ରନ୍ ଜିତିଥିଲେ। 131 ବଲରୁ ଇଶାନ କିଶନ 210 ସ୍କୋର କରିଥିବାବେଳେ ବିରାଟ କୋହଲି 91 ବଲରୁ 113 ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି। ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ଏକ ଦିନିକିଆ ସିରିଜରେ କେଏଲ 73, 14 ଏବଂ 8 ର ସ୍କୋର କରିଛି ଯାହା ଭାରତ 1-2 ରେ ହାରିଛି। ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତି, ଅନେକ କ୍ରିକେଟ୍ ବିସିସିଆଇକୁ ଏହାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ପାଇଁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛି। କେହି କେହି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ହେବା ଯୋଗ୍ୟ ନୁହଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନର ଉପ-ଅଧିନାୟକ ଥିବାରୁ କିଛି ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.