ଜୋଶୁଆ ଲିଟିଲ୍ ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବାରେ ପ୍ରଥମ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ଖେଳାଳୀ

2008 ମସିହାରେ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ଆରମ୍ଭରୁ ଜୋଶୁଆ ଲିଟିଲ୍ ପ୍ରଥମ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ଖେଳାଳି ହୋଇଥିବାରୁ ଏହା ଏକ ic ତିହାସିକ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ଥିଲା | ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ପାଇଁ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ୍ ନେବାରେ କୋର୍ଟିସ୍ କ୍ୟାମ୍ପର୍ଙ୍କ ପରେ ଜୋଶୁଆ ଲିଟିଲ୍ ଦ୍ୱିତୀୟ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ବୋଲର ହୋଇଥିଲେ। ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ କେନ୍ ୱିଲିୟମସନ, ଜିମି ନିଶାମ ଏବଂ ମିଚେଲ ସାଣ୍ଟରଙ୍କ ୱିକେଟ୍ ପାଇବାରେ ଲିଟିଲ୍ ଏହି ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ ସତ୍ୱେ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ସେହି ମ୍ୟାଚ୍କୁ ସହଜରେ ହରାଇଲା | ଗତ ବର୍ଷ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ପାଇଁ ଜଣେ ନେଟ୍ ବୋଲର ଭାବରେ ଅଳ୍ପ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା | ତାଙ୍କୁ 4.4 କୋଟି ମୂଲ୍ୟରେ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ଉଠାଇ ନେଇଛି। ତାଙ୍କୁ 50 ଲକ୍ଷ ମୂଲ୍ୟର ମୂଳ ମୂଲ୍ୟରେ ସ୍ଥିର କରାଯାଇଥିଲା। ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ନ ସୁପର ଜିଆଣ୍ଟସ୍ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଟେଣ୍ଡର ହୋଇଥିଲା। ଜୋଶୁଆ ଲିଟିଲ୍ ତାଙ୍କ ସହ ଯୋଗ ଦେଇଥିବାରୁ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ଶେଷରେ ଏହି ଡିଲ୍ ପାଇଲା | ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲା | ଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଶେଷ କରିବା ପରେ ସେମାନେ ସୁପର 12 ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିଥିଲେ |

ଜୋଶୁଆ ଲିଟିଲ୍ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ 2022 ସମୟରେ 7 ଟି -20 ମ୍ୟାଚ୍ ରେ 11 ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ପାଇଁ ବୋଲର ଚୟନ କରିଥିଲେ। ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ସମୟରେ ସେ ପ୍ରତି ଓଭରରେ 7 ରନ୍ ହାରରେ ଯାଇଥିଲେ। ସୁପର 12 ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ନିଜର ଶ୍ରେଣୀ ଦେଖାଇଲା କାରଣ ସେମାନେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ କଡ଼ା ମୁକାବିଲା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲେ | ଜୋଶୁଆ ଲିଟିଲ୍ ଭାରତୀୟ ଅବସ୍ଥାରେ ଏକ ଚିହ୍ନ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚାହିଁବେ ଯେଉଁଠାରେ ସାମାନ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ ହୋଇପାରେ | ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ମୋହିତ ଶର୍ମା, ଶିବମ ମାଭିଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ପେସ୍ ବୋଲିଂ ବିକଳ୍ପ ଭାବରେ କିଣିଛି। ଓଡିଆନ୍ ସ୍ମିଥ୍ଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ସର୍ବଦଳୀୟ ବିକଳ୍ପ ଭାବରେ ଚୟନ କରାଯାଇଛି | ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ଦ୍ୱାରା କେନ୍ ୱିଲିୟମ୍ସନ୍ ରହିଛନ୍ତି। ଉର୍ବିଲ ପଟେଲଙ୍କୁ ଏହି ଦଳରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି। କେ.ଏସ୍ ଭରତଙ୍କୁ ରିଦ୍ଧିମାନ ସାହାଙ୍କ ୱିକେଟ୍ କିପର ଭାବରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି। ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ଲକି ଫର୍ଗୁସନ୍ ଏବଂ ରହମୁଲ୍ଲା ଗୁରୁବାଜଙ୍କୁ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସକୁ ବ୍ୟବସାୟ କରିଥିଲା। ଜୋଶୁଆ ଲିଟିଲ୍ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ପାଇଁ ମୋଟ 53 ଟି -20 ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି 62 ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଇକୋନୋମି ହାରରେ 7.65 ରନ୍ ହାରରେ 2 ଚାରି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ।

ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ପାଇଁ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ସ୍ୱାର୍ଡ |

ରଖାଯାଇଥିବା ଖେଳାଳି: ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଡେଭିଡ ମିଲର, ସାଇ ସୁଧରସନ, ଜୟନ୍ତ ଯାଦବ, ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡ, ନୁର ଅହମ୍ମଦ, ମହମ୍ମଦ ଶାମି, ପ୍ରଦିପ ସାଙ୍ଗୱାନ, ଆର ସାଇ କିଶୋର, ରାହୁଲ ତେୱାଇଟା, ରସିଦ ଖାନ, ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ବିଜୟ ଶଙ୍କର, ରିଦ୍ଧିମାନ ସାହା, ଯଶ ଦିନଲ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.