ବାଂଲାଦେଶ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଉପଲବ୍ଧତା ଉପରେ ଜୟ ଶାହା ଦେଲେ ବଡ଼ ଅପଡେଟ

ଭାରତର ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଦୁଇ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରୁ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ବାମ ଆଙ୍ଗୁଠିରୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଉଥିବା ଖବର ମଧ୍ୟରେ ବିସିସିଆଇ ସଚିବ ଜୟ ଶାହା ଓପନର୍ଙ୍କ ଫିଟନେସ୍ ଉପରେ ଏକ ଅଫିସିଆଲ୍ ଅପଡେଟ୍ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଶାହା ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ କଥାକୁ ଅନୁକରଣ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି ଯେ ରୋହିତ ଜଣେ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ସହ ପରାମର୍ଶ କରିବା ପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇ ଫେରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଶନିବାର ତୃତୀୟ ତଥା ଅନ୍ତିମ ODI ହରାଇବେ କିନ୍ତୁ ଡିସେମ୍ବର 14 ରୁ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧତା ଉପରେ ଆହ୍ୱାନ ନିଆଯିବ। “ବିସିସିଆଇ ମେଡିକାଲ ଟିମ୍ ତାଙ୍କୁ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଢାକାସ୍ଥିତ ଏକ ସ୍ଥାନୀୟ ହସ୍ପିଟାଲରେ ସ୍କାନ କରିଥିଲେ। ସେ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇ ଯାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଅନ୍ତିମ ODI କୁ ହରାଇବେ। ଆଗାମୀ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଉପଲବ୍ଧତା ଉପରେ ଆହ୍ୱାନ ପରେ ନିଆଯିବ।” ଏକ ପ୍ରେସ ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି।

ଯଦିଓ ବିସିସିଆଇ କାର୍ଡଗୁଡ଼ିକୁ ଛାତି ପାଖରେ ରଖିବାକୁ ବାଛିଥିଲା, ତଥାପି ରୋହିତଙ୍କ ପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫିଟନେସ୍ ଫେରିଯିବା ଏବଂ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଦଳରେ ଯୋଗଦେବା ପାଇଁ ଏକ ଚମତ୍କାର ଆବଶ୍ୟକ ହେବ | ଏକ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ ଆଙ୍ଗୁଠି ସାଧାରଣତ ସୁସ୍ଥ ହେବା ପାଇଁ ଅତି କମରେ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ସମୟ ନେଇଥାଏ ଏବଂ ଏହା ଉପରେ ଭାରତ ଅଧିନାୟକ ମଧ୍ୟ ଏକ କଟ୍ ଭୋଗିଥିଲେ ଯାହାକି ସିଲେଇ ଆବଶ୍ୟକ କରେ |ମ୍ୟାଚ୍ ଚେଷ୍ଟା ଏବଂ ଜିତିବା ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ସିରିଜ୍କୁ ଜୀବନ୍ତ ରଖିବା ପାଇଁ ରୋହିତ ଏକ ଟ୍ୟାପ୍ ଅପ୍ ଆଙ୍ଗୁଠି ସାହାଯ୍ୟରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ବାହାରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସିରିଜ୍ ସହିତ ଭାରତର ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଗୃହ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀକୁ ବଜାୟ ରଖିବା ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ସମାନ ବିପଦ ନିଆଯିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ |

ଯଦି ରୋହିତ ସୁସ୍ଥ ନହୁଅନ୍ତି ତେବେ କେଏଲ ରାହୁଲ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଭାରତର ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଇଣ୍ଡିଆ ଏ ଦଳ ସହ ବାଂଲାଦେଶରେ ଥିବା ଅଭିମନ୍ୟୁ ଇସରୱାନଙ୍କୁ ବ୍ୟାକଅପ୍ ଓପନର୍ ଭାବରେ ଦଳରେ ଯୋଡାଯିବ। ବରିଷ୍ଠ କ୍ରିକେଟର ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ଶାମିଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଆଘାତ ଲାଗିଛି। ଏହି ଯୋଡି ODI ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ସେଠାରେ ରହିବା କଥା କିନ୍ତୁ ଆହତ କାରଣରୁ ଏହାକୁ ବାଦ ଦିଆଯାଇଥିଲା | ଯଦି ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଦଳରେ ଯୋଗ ନ ଦିଅନ୍ତି ତେବେ କବାଟ ଆଉ କିଛି ଇଣ୍ଡିଆ ଏ କ୍ରିକେଟର ଖୋଲିପାରେ | ପେସର୍ ନବଦୀପ ସାଇନି ଏବଂ ମୁକେଶ କୁମାର ଦୁଇଟି ଅଣଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଟେଷ୍ଟରେ ବାସ୍ତବରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ବାମହାତୀ ସ୍ପିନର ସୌରଭ କୁମାର ମଧ୍ୟ ଏହା କରିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.