ଭାରତ vs ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସିରିଜରେ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ସଞ୍ଜୁଙ୍କୁ ନେଇ ଅପଡେଟ ଦେଲେ ଜାଫର

ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଓପନର୍ ୱାସିମ୍ ଜାଫର୍ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଆଗାମୀ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ସେ ହ୍ୱାଇଟ -ବଲ୍ ଦଳ ପାଇଁ ମନୋନୀତ ହେବେ ବୋଲି ଆଶା ପ୍ରକଟ କରିଛନ୍ତି। ଧଳା-ବଲ କ୍ରିକେଟରେ ସାମସନ୍ ଏକ “ସ୍ଥିର ରନ୍” କରିବାକୁ ଜାଫର୍ ଚାହୁଁଛନ୍ତି | ଜାଫର ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ଆଶା କରୁଛି ଯେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ SL ଏବଂ NZ ବିପକ୍ଷରେ ଉଭୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଏବଂ ODI ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଭାରତ ସ୍ୱାର୍ଡ ଏକ ଅଂଶ ଅଟନ୍ତି। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଜାନୁଆରୀ 3 ରୁ ଜାନୁୟାରୀ 15 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତିନୋଟି ଟି -20 ଏବଂ ତିନୋଟି ODI ପାଇଁ ଭାରତ ଗସ୍ତ କରିବ। ତା’ପରେ ଜାନୁଆରୀ 18 ରୁ ଫେବୃଆରୀ 1 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ତିନୋଟି ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଏବଂ ତିନୋଟି ODI ପାଇଁ ଭାରତ ଗସ୍ତ କରିବ |

ଚଳିତ ବର୍ଷ 10 ଟି ODI ରେ ସାମସନ୍ ହାରାହାରି 71.00 ରେ 284 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ, ଦୁଇଟି ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତାବ୍ଦୀ ଏବଂ ସର୍ବୋତ୍ତମ ସ୍କୋର 86. ଚଳିତ ବର୍ଷ 6 ଟି -20 ରେ ସାମସନ୍ 179 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି ହାରାହାରି 44.75 ରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ। । ଚଳିତ ବର୍ଷ T20I ରେ ତାଙ୍କର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାର ହେଉଛି 158.40 | ତାଙ୍କର 27 ଟି ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟରୁ ସାମସନ୍ ଚଳିତ ବର୍ଷ ସେଥିମଧ୍ୟରୁ 16 ଟି ଖେଳିଥିଲେ, ଯଦିଓ ସେ 2015 ରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ |

ତୁଳନାତ୍ମକ ଭାବେ, ୱିକେଟ୍-ବ୍ୟାଟର୍ ସ୍ଲଟ୍ ପାଇଁ ତାଙ୍କର ସବୁଠାରୁ ବଡ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପନ୍ତ, ହ୍ୱାଇଟ୍ ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ସେତେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିନାହାଁନ୍ତି | ଚଳିତ ବର୍ଷ 25 ଟି -20 ରେ ସେ ହାରାହାରି 21.41 ରେ 364 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି, ଗୋଟିଏ ପଚାଶ ଏବଂ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ରେଟ୍ 132.84 | ଯଦିଓ ପ୍ୟାଣ୍ଟ ଏକ ଶତକ ଏବଂ ଦୁଇଟି ପଚାଶଟି ସହିତ 12 ଟି ODI ମ୍ୟାଚ୍ ରେ 336 ରନ୍ କରିଛନ୍ତି, ତଥାପି ସେ ବାକି ଇନିଂସ ପାଇଁ ଅସଙ୍ଗତ ରହିଛନ୍ତି |

Leave a Reply

Your email address will not be published.