ସଞ୍ଜୁ ଓ ପନ୍ତ ଙ୍କ ପାଁଇ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର Ishan Kishan ଙ୍କ ବଡ ବୟାନ . ପଢ଼ନ୍ତୁ ଖେଳ ଖବର

ଭାରତ ଅନେକ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛି। ଦଳ ପରିଚାଳନାର ରିଷଭ ପନ୍ତ ଏକ ନମ୍ବର ପସନ୍ଦ ହୋଇଥିବାବେଳେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ଏବଂ ଇଶାନ କିଶନ ସର୍ବଦା ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ବଲ କ୍ରିକେଟରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିବା ପନ୍ତଙ୍କୁ ବଦଳାଇବା ପାଇଁ ସେମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରମୁଖ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ। ସ୍ଥାନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ହେତୁ କିଶାନ ଭାରତୀୟ ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ପାଇଁ ଅନେକ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳି ନାହାଁନ୍ତି। ସାମସନ ଏବଂ ରିଷଭଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ବିଷୟରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ପରସ୍ପରକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି। ଆମେ ପରସ୍ପରକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଏବଂ ଖେଳାଳି ଭାବରେ ଉନ୍ନତି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛୁ କାରଣ ଆମର ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଶ ପାଇଁ ଖେଳିବା। ଯଦି ଭାରତ ଜିତେ ତେବେ ଆମେ ଏଥିରେ ଖୁସି ହେବୁ। ଆମେ ଭାବୁନାହୁଁ ମୁଁ ଶହେ କିମ୍ବା ପ୍ୟାଣ୍ଟ କିମ୍ବା ସାମସନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ଉଚିତ୍। ”

“ଯଦି ଆମର ସନ୍ଦେହ ଅଛି, ଆମେ ପରସ୍ପର ସହ କଥା ହେବା। ଆମେ ଆମର ଖେଳ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁ ଏବଂ ଆମେ କିପରି ଦୈନିକ ଉନ୍ନତି କରିପାରିବା। ”ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ଡାନିଶ କାନେରିଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ତୃତୀୟ ତଥା ଅନ୍ତିମ ODI ରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ ନୁହେଁ ଭାରତ ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ସହ ଆଗକୁ ବଢିବା ଉଚିତ। ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଗସ୍ତରେ ତାଙ୍କର ବିଫଳତା ପରେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ଥାନ ଦ୍ୱାର ଦେଖାଇବା ପୂର୍ବରୁ ସାଉଥପାଉ | ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ପୁରା ସିରିଜ୍ ଦିଅ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ଥାନ ଦ୍ୱାର ଦେଖାନ୍ତୁ | ତାଙ୍କୁ ଅନେକ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଇଛି। ”କାନେରିଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଗାମୀ ସିରିଜରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ କିମ୍ବା ଇଶାନ କିଶନ ଭାରତର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିବା ଉଚିତ। ଇଶାନ କିଶନ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସଞ୍ଜୁ ବହୁତ ସ୍ଥିର ରହିଛନ୍ତି। ଆଗାମୀ ସିରିଜରେ ସେମାନେ ଆଗକୁ ଉଚିତ୍। ”କାନେରିଆ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ପନ୍ତ ଏକ ରେଡ୍-ବଲ୍ ଖେଳାଳି ଏବଂ ହ୍ୱାଇଟ-ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଫିଟ୍ ନୁହଁନ୍ତି |

ଭାରତ ଏବଂ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ମାତ୍ର 12 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ସେ ଦୁଇଟି ODI ଏବଂ 14 ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଖେଳ ଖେଳିଛନ୍ତି ଏବଂ ଯଥାକ୍ରମେ 58 ଏବଂ 251 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି। ଦଳରେ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନକୁ ସିମେଣ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ବଡ ନକ୍ ଆବଶ୍ୟକ, କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ସ୍ପିନର ଡେନିସ୍ କାନେରିଆ ବିଶ୍ ସ୍ କରନ୍ତି ଯେ ସାମସନ୍ ଦୀପକ ହୁଡାଙ୍କ ଆଗରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଓପନିଂ ଗେମ୍ରେ ସାମସନ୍ ଏବଂ 27 ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା | ସାମସନ୍ଙ୍କୁ ଆଉ ଏକ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେ ବିଶେଷ ଦେଖାଯାଉ ନଥିଲେ | ରୋମାରିଓ ଶେଫର୍ ତାଙ୍କୁ ବାହାରକୁ ଆଣିବା ପୂର୍ବରୁ ସେ ଫର୍ମ ବାହାରେ ଦେଖୁଥିଲେ | ସେ ଫର୍ମରେ ଥିବାରୁ ଏବଂ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିପାରନ୍ତି ବୋଲି ହୁଡା ତାଙ୍କ ଆଗରେ ଆସିବା ଉଚିତ୍ ବୋଲି ବ୍ୟାଟେରୀରେ ବିଫଳତା ସତ୍ତ୍ ସାମସନ୍ ଭାରତର ବିଜୟରେ ସହଯୋଗ କରିବା ପାଇଁ ଷ୍ଟମ୍ପ ପଛରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସେଭ୍ ଟାଣି ନେଇଥିଲେ। ଇଣ୍ଡିଆ 308-7 ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ଅଧିନାୟକ ଶିଖର ଧାୱନ (97), ଶୁବମାନ ଗିଲ (64) ଏବଂ ଶ୍ରେୟାସ ଆୟର (54) ବ୍ୟାଟିଂରେ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ। ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜଙ୍କ ଗୋଡ 305-6 ରେ ଶେଷ ହୋଇଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published.