Ishan Kishan ଭାରତ ବନାମ ବାଙ୍ଗଲାଦେଶ ମ୍ୟାଚ ରେ 210 ରନ ମାରିବା ପରେ କହିଲେ ଧୋନି ଙ୍କ ଏହି ଟିପ୍ସ ପାଁଇ ମାରିପାରିଲି . ପଢ଼ନ୍ତୁ ଖେଳ ଖବର

ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ଅନ୍ତିମ ଓଡିଆରେ ଇଶାନ କିଶନ ତାଙ୍କ ଇନିଂସର ପ୍ରଥମ ବଲରୁ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ହୋଇଥିଲେ। ସେ କ୍ରିଜରେ ରହିବା ସମୟରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ବୋଲରଙ୍କୁ ଚାରି ଓ ଛକା ମାରିଥିଲେ। 131 ବଲରୁ 210 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିବା ପରେ 24 ବର୍ଷୀୟ ଖେଳାଳି ବିଭିନ୍ନ ରେକର୍ଡ ହାସଲ କରିଥିଲେ | ସେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ସହ 290 ରନର ସହଭାଗୀତା ବାଣ୍ଟି 24 ଚଉକା ଓ 10 ଛକା ମାରିଥିଲେ। 410 ରନର ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ପଛରେ ପକାଇ ହୋଷ୍ଟମାନେ ମାତ୍ର 182 ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଖେଳକୁ 227 ରନରେ ହରାଇଥିଲେ | ତାଙ୍କର ଅଦ୍ଭୁତ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ କିଶାନଙ୍କୁ ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ଭାବରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଥିଲା |

ଏକ ଦଳର ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ODI ସିରିଜ୍ ପରାଜୟ ସମୟରେ ସେ ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋରର ଏକ ଅବାଞ୍ଛିତ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ ହାସଲ କରିଥିଲେ | ସିରିଜ୍ର ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ଗେମ୍ ହରାଇ ଭାରତ 1-2-୧ରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲା। କିଶାନ ଚାର୍ଲ୍ସ କୋଭେନଟ୍ରି, ମାଥ୍ୟୁ ହେଡେନ, ରସ ଟେଲର ଏବଂ ମାର୍ଟିନ ଗୁପ୍ତିଲଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇଥିଲେ। ବାଂଲାଦେଶରେ ଏହା ଇଶାନ କିଶାନ ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଦିନ ଥିଲା କାରଣ ଟାଇଗର୍ସ ବିପକ୍ଷ ତୃତୀୟ ODI ରେ ଭାରତକୁ 409/8 ରେ ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିଲା। ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଇଶାନ ଇନିଂସ ଖୋଲିଥିବାବେଳେ ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ ପରେ ବିରାଟ ଶୀଘ୍ର ଆସିଥିଲେ। ଆୟୋଜକଙ୍କ ଅସହାୟ ବୋଲିଂ ଆକ୍ରମଣ ବିରୁଦ୍ଧରେ 290 ରନ୍। କିଶନ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରର ପ୍ରଥମ ଦ୍ୱିଶତକ ହାସଲ କରି 131 ବଲରୁ 210 ଟି ଚଉକା ମାରିଥିଲେ, 24 ଚ s କା ଓ 10 ଛକା କୋହଲି, ଯିଏ ଇଶାନ କ୍ରିଜରେ ନଆସିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଇନିଂସକୁ ଲଙ୍ଗର କରିଥିଲେ। ସାଉଥପାଉ ଛାଡିବା ପରେ ମୋଡ୍ | 34 ବର୍ଷୀୟା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ନିଜର 72 ତମ ଶତକ ଆଣିଥିଲେ | ତାଙ୍କର 113 ଟି 91 ବଲରୁ ଆସିଥିଲା, 11 ଟି ଚଉକା ଓ 2 ଛକା। ତଥାପି, ଏହି ଯୋଡି ଲିଟନ୍ ଦାସ ଏବଂ ତମିମ ଇକବାଲଙ୍କ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ।

ଏକ ଦିନିକିଆ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଡବଲ୍ ଶତକ ହାସଲ କରିବା ପରେ ଇଶାନ୍ କିଶନ ରେକର୍ଡର ରାଜା ହୋଇଛନ୍ତି। ଦକ୍ଷିଣପାଉ 131 ବଲରୁ 210 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି 24 ଚଉକା ଓ 10 ଛକା ମାରିଥିଲେ। ପୁରୁଷ ଓଡିଆରେ ଇଶାନ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ସହ 290 ରନ୍ ଯୋଡିଥିଲେ, ଯିଏ ଖେଳର ଏହି ଫର୍ମାଟରେ ତିନି ବର୍ଷର ଶତାବ୍ଦୀର ମରୁଡ଼ିକୁ ଶେଷ କରିବା ପାଇଁ 91 ବଲରୁ 113 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ | ଭାରତକୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇବା ପାଇଁ ଶିଖର ଧାଓ୍ 8 ନଙ୍କୁ 8 ବଲରୁ 3 ଗୋଲ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ବରଖାସ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା। ତଥାପି ବିରାଟ ଏବଂ କିଶନଙ୍କ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ବ୍ୟାଟିଂ ବାଂଲାଦେଶର ବୋଲିଂ ଲାଇନକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published.