IPL Auction:Punjab Kings Co-Owner କହିଲେ ସତ କୁରାନ୍ କାହିଁକି କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାରେ କିଣାହେଲେ

ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସ୍ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) 2022 ନିଲାମରେ INR 32.20cr ର ପର୍ସ ବାଲାନ୍ସ ସହିତ ପହଞ୍ଚିଛି | କିଟିରେ ସେହି ପ୍ରକାରର ଟଙ୍କା ସହିତ, ନିଲାମରେ ବହୁ ଖୋଜା ଯାଇଥିବା ଖେଳାଳିଙ୍କ ପରେ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ଯିବାର ଆଶା କରାଯାଉଥିଲା | ନିଲାମରେ ସାମ କୁରାନଙ୍କ ନାମ ଆସିଥିବାରୁ PBKS ଇଂଲଣ୍ଡ ଅଲରାଉଣ୍ଡରଙ୍କ ପରେ ଯାଇ ତାଙ୍କୁ 18.50 କୋଟି ଟଙ୍କାର ରେକର୍ଡ ରେକର୍ଡରେ ପକାଇଲା। ପରେ ପଞ୍ଜାବର ସହ-ମାଲିକ ନେସ୍ ୱାଡିଆ ଆଇପିଏଲ୍ ନିଲାମ ଇତିହାସରେ କୁରାନଙ୍କୁ ‘ମହଙ୍ଗା କ୍ରୟ’ କରିବା ପଛରେ ଥିବା ‘ଯୁକ୍ତିଯୁକ୍ତ’ ବିଷୟରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଥିଲେ।

“ଏହା ସଠିକ୍ ସନ୍ତୁଳନ ରଖିବା ବିଷୟରେ, ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବହୁତ ଭଲ ଏବଂ ଆଙ୍ଗୁଠି ଅତିକ୍ରମ କରିଛି | ସାମଙ୍କୁ ଫେରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ସୁନ୍ଦର ଅଟେ | ଆମେ ତାଙ୍କୁ କିଛି ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ 7-7.5 ବ୍ୟାଟ୍ କରିଥିଲୁ ଏବଂ ତା’ପରେ ଚେନ୍ନାଇ ତାଙ୍କୁ ପାଇଥିଲା | ଏହି ମକ୍ ନିଲାମଗୁଡ଼ିକ ସର୍ବଦା ଗତିଶୀଳ | ସାମ୍ ବିଶ୍ୱ ସ୍ତରୀୟ, 24 ବର୍ଷ, ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 140 ରୁ ଅଧିକ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି | ଏବଂ ଆମ ସହିତ ରଜା ଥିବାରୁ ଖୁସି, ଆଇପିଏଲରେ ଜିମ୍ବାୱେ ରହିବା ଭଲ, ” ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର, ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ, ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ, ଲକ୍ଷ୍ନ ସୁପର ଜିଆଣ୍ଟସ୍ ଏବଂ ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗ୍ସ ସହିତ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ ପ୍ଲେୟାର ଅଫ୍ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ସେବାକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା ପାଇଁ କୁରାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ତୀବ୍ର ଟେଣ୍ଡର ହୋଇଥିଲା।

ଶେଷରେ, ପଙ୍କାବ କିଙ୍ଗ୍ସ ହିଁ କୁରାନଙ୍କୁ ପାଇବା ପାଇଁ ବ୍ୟାଙ୍କ ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ, ଯିଏ ସର୍ବପ୍ରଥମ ବିଡ୍ ଆଙ୍କିଥିଲେ ଯାହା 16.21 କୋଟି ଟଙ୍କାର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ କ୍ରୟକୁ ଉନ୍ନତ କରିଥିଲା ଯାହା ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ 2021 ମସିହାରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଅଲରାଉଣ୍ଡର କ୍ରିସ୍ ମୋରିସ୍ଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ଆଶ୍ରୟ ଦେଇଥିଲା। ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ପାଇଁ ପ୍ଲେୟାର ଅଫ୍ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ କୁରେନଙ୍କ ଷ୍ଟକ୍ ସୁଟ୍ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଅତୀତରେ ପଞ୍ଜାବ ପାଇଁ ଖେଳି ସାରିଥିଲେ, ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ସହିତ ଏହା ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଦ୍ୱିତୀୟ ଷ୍ଟଣ୍ଟ ହେବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.