IPL Auction: ନିକୋଲାସ୍ ପୁରାନଙ୍କୁ Lucknow Super Giants କେତେ କୋଟିରେ କିଣିଲା ?

ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କୋଚିରେ ଚାଲିଥିବା ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) ନିଲାମରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ନିକୋଲାସ୍ ପୁରାନ୍ ଲକ୍ଷ୍ନ ସୁପର ଜିଆଣ୍ଟସ୍ (LSG) ଦ୍ୱାରା 16 କୋଟି ଟଙ୍କାରେ କିଣିଛନ୍ତି। ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଏଲଏସଜି ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ (ଡିସି) ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ଯୁଦ୍ଧର କାରଣ ହୋଇଥିଲେ। ଲକ୍ଷ୍ନ ପୁରାନ୍ ଉଠାଇବା ସହିତ ଜିନିଷ ସମାପ୍ତ ହେଲା | ମୂଳ ମୂଲ୍ୟ 2 କୋଟି ଟଙ୍କା ସହିତ ବିଡ୍ରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା | ନିକୋଲାସ୍ ପୁରାନ୍ଙ୍କ ପାଇଁ ବିଡ୍ ଶୀଘ୍ର 4 କୋଟି ଅତିକ୍ରମ କରିଛି | ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ଏବଂ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଏକ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଥିଲେ।

ଏହି ବିଡ୍ 6 କୋଟି ଟଙ୍କା ଅତିକ୍ରମ କରିଛି। ଉଭୟ ଆରଆର ଏବଂ ଡିସି ପୁରାନ୍ ଯିବାକୁ ଜିଦ୍ ଧରିଥିଲେ ଏବଂ ଦେଖନ୍ତି ଯେ ବିଡ୍ 8 କୋଟିରୁ ଅଧିକ ହୋଇଛି। ଏଲଏସଜି 7.5 କୋଟି ଟଙ୍କାର ବିଡିଂ ପାର୍ଟିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲା। LSG ଏହା ପାଇଁ ଯାଉଥିବା ପରି ମନେ ହେଉଛି, ଏବଂ ଡିସି ମଝିରେ ଭାବନ୍ତି | 16 କୋଟି ଟଙ୍କାର ଲକ୍ଷ୍ନ ସହିତ ଆଗାମୀ ଆଇପିଏଲ ପାଇଁ ପୂରାନର ସେବା ଦାବି କରିଥିଲେ। ପୁରାନ୍ଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ସେ 256 ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି ଏବଂ 234 ଇନିଂସ ଖେଳିଛନ୍ତି ଏବଂ ହାରାହାରି 24.95 ରନ୍ କରି 4,942 ରନ୍ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଏକ ଶତାବ୍ଦୀ, 27 ପଚାଶ ବର୍ଷ |

ଅନ୍ୟ ଇଂଲଣ୍ଡର ନିର୍ଭୀକ ଷ୍ଟ୍ରାଇକର ଫିଲ୍ ସଲ୍ଟଙ୍କ ଟି -20 ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ରେଟ୍ 150 ସହିତ ଡିସି ବିଡ୍ ଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କୁ 2 କୋଟି ଟଙ୍କା ଆଣିଛନ୍ତି। ଲୁଣର ଟି -20 ରେ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାର 150, 167 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 3,817 ରନ୍, 26 ଟି ପଚାଶ ବର୍ଷ | ଜୟଦେବ ଉନାଦକତଙ୍କୁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟରେ ଲକ୍ଷ୍ନ ସୁପର ଜିଆଣ୍ଟସକୁ ବିକ୍ରି କରାଯାଇଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.