IPL 2023 : ଆସିଗଲା ବଡ଼ ଅପଡେଟ IPL ଫ୍ୟାନ୍ସମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର

ସମଗ୍ର ଇମଡିଆରେ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକମାନେ 2023 ମସିହାରେ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡରର ଦୁଇଟି ବଡ଼ ଇଭେଣ୍ଟ, ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ଏବଂ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ର ଫାଇନାଲ୍ ପାଇଁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି | ତଥାପି, ବର୍ତ୍ତମାନ ଲାଗୁଛି ଯେ ଉଭୟ ମାର୍କେ ଇଭେଣ୍ଟଗୁଡିକର ଆରମ୍ଭ ତାରିଖ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ଅପେକ୍ଷା ଶେଷ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | କ୍ରିକବଜ୍ ଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଆଇପିଏଲ୍ ର 16 ତମ ସଂସ୍କରଣ ମାର୍ଚ୍ଚ 31 କିମ୍ବା ଏପ୍ରିଲ୍ 1, 2023 ରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ବାସ୍ତବରେ ରିପୋର୍ଟରେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ହୋଇଥିବାରୁ ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଆରମ୍ଭ ହେବ। 2022 ରେ ଟ୍ରଫି ଜିତିଥିବା ଆଇପିଏଲ୍ |ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ସମାନ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଜୁନ୍ 7 ରୁ 11 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଫାଇନାଲ୍ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଯଦିଓ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପରିଷଦ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ତାରିଖ ଘୋଷଣା କରିନାହିଁ, ତଥାପି ବର୍ଷା ବ୍ୟାଘାତ ପାଇଁ ସଂରକ୍ଷଣ ଦିନ ରଖାଯିବା ସହିତ ଏହା ଉପରୋକ୍ତ ତାରିଖଗୁଡ଼ିକରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି |

ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଯେ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଫାଇନାଲ୍ର ଆରମ୍ଭ ତାରିଖ ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ର ଫାଇନାଲ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବେକ ଏବଂ ବେକ ହୋଇପାରେ, ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ବିସିସିଆଇ ଫାଇନାଲ୍, ମେ 28 କିମ୍ବା ଜୁନ୍ 4 ପାଇଁ ଦୁଇଟି ତାରିଖ ଚୂଡାନ୍ତ କରିଛି ଏବଂ ଉଭୟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଆରମ୍ଭର ତାରିଖଗୁଡିକ ନିକଟତର |

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପଛରେ ଭାରତ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଟେବୁଲରେ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ତଥାପି, WTC ଫାଇନାଲ ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ସେମାନଙ୍କର 6 ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ବାକି ଅଛି – ଡିସେମ୍ବରରେ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ଏବଂ ଫେବୃଆରୀ-ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ 4 ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ବାକି ଅଛି | ଏହି ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚରେ ଅନୁକୂଳ ଫଳାଫଳ ସେମାନଙ୍କୁ ଟେବୁଲରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନକୁ ଠେଲି ଦେବ ଏବଂ ସେମାନେ ଲଣ୍ଡନର ଓଭାଲରେ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିପାରିବେ |ଚାରିଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ଭାରତ ମଧ୍ୟ ତିନୋଟି ODI ବନାମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଖେଳିବାର କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ରଖିଛି, ଅନ୍ତିମ ODI ମାର୍ଚ୍ଚ 22 ରେ ଆଶା କରାଯାଉଛି, ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ଆରମ୍ଭ ହେବାର 10 ଦିନ ପୂର୍ବରୁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.