ଆହତ ରୋହିତ ଶର୍ମା 3rd ODI ବନାମ ବାଂଲାଦେଶକୁ ମିସ କରିବେ.. ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ଦେଲେ ବଡ ଅପଡେଟ

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ପାଇଁ ଅଣ୍ଡରହ୍ଲାମିଂ 2022 ଜାରି ରହିଛି, କାରଣ ସେମାନେ ଆଉ ଏକ ବଡ଼ ଝଟକା ଦେଇଥିବାରୁ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଏକଦିବସୀୟ ସିରିଜରେ ହାରିଯାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ 5 ରନ୍ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ତେବେ ମ୍ୟାଚ୍ର ଆଉ ଏକ ନିରାଶାଜନକ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ସ୍ଲିପ୍ସରେ ଫିଲ୍ଡିଂ କରୁଥିବା ସମୟରେ ତାଙ୍କ ଆଙ୍ଗୁଠିକୁ ଆଘାତ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ରୋହିତ ଶର୍ମା ନଂ- 9 ରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ବାହାରକୁ ଆସିବା ସହ ସାହସୀ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିବା ସତ୍ୱେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ପୋଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଅଧିନାୟକ ସିରିଜର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଖେଳରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବେ ଏବଂ ଉଡ଼ିବେ। ମୁମ୍ବାଇ | ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି ଯେ କୁଲଦୀପ ସେନ ଏବଂ ଦୀପକ ଚହର ମଧ୍ୟ ଏହି ସିରିଜରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବେ | ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରୋହିତ ଶର୍ମା 3rd ଦିନିକିଆରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବେ, ସେ ଜଣେ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇ ଫେରିଯିବେ – କୁଲଦୀପ ସେନ ଏବଂ ଦୀପକ ଚହର ସିରିଜରୁ ଦୂରେଇ ରହିଛନ୍ତି। ।

ପୋଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଉପସ୍ଥାପନା ସମାରୋହରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ନିଜେ ତାଙ୍କ ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ଆଘାତ ବିଷୟରେ ଏକ ଅଦ୍ୟତନ ଦେଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁଠାରେ ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ କୌଣସି ଭଙ୍ଗା ନାହିଁ, ଏବଂ ଏହା ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ଦୁଖଦାୟକ ଘଟଣା। ରୋହିତ କହିଛନ୍ତି, “ଏହା (ବୁଢା ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ଆଘାତ) ବହୁତ ବଡ ନୁହେଁ। କିଛି ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଏବଂ କିଛି ସିଲେଇ। ସଭାଗ୍ୟବଶତ ,, ଭଙ୍ଗା ନୁହେଁ ତେଣୁ ମୁଁ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେଲି।” ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ କୁଲଦୀପ ସେନ୍ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଦୀପକ ଚହର ମଧ୍ୟ ଖେଳରେ 3 ଓଭରରୁ ଅଧିକ ବୋଲିଂ କରିନଥିଲେ।

ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ଫେରିବା ପରେ ବାଂଲାଦେଶ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ 271/7 ଗୋଲ ସ୍କୋର କରି ମେହିଡି ହାସନଙ୍କ ପ୍ରଥମ ODI ଶତକ ପରେ ମହମ୍ମଦୁଲ୍ଲାଙ୍କ ସହ ଆରେକର୍ଡ 148 ରନ୍ ସପ୍ତମ ୱିକେଟ୍ ଭାଗିଦାରୀ କରିଥିଲା। ଟାର୍ଗେଟକୁ ପଛରେ ପକାଇ ଭାରତ ଟିପ୍ରାରମ୍ଭିକ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲା। ଉଭୟ ଶୀଘ୍ର କ୍ରମାଗତ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର ଏବଂ ଆକ୍ସର ପଟେଲ ଷ୍ଟିଚେଡା ଶତାବ୍ଦୀ ପଞ୍ଚମ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ଛିଡା ହୋଇଥିଲେ। ଚମତ୍କାର 28-ବଲ 51 ସ୍କୋର କରିବାକୁ 9 ନମ୍ବର ସାହସିକ ଆଘାତରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ବାହାରିଥିବା ରୋହିତ ଶର୍ମା, କିନ୍ତୁ ଖେଳକୁ ବଞ୍ଚାଇ ପାରିନଥିଲେ କାରଣ ଭାରତ ମ୍ୟାଚକୁ 5 ରନରେ ହରାଇଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published.