ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ଭାରତ ଘୋଷଣା କରିବ ଦଳ. ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ କମ ବ୍ୟାକକୁ ନେଇ ବଡ଼ ଅପଡେଟ

ଭାରତ-ବାଂଲାଦେଶ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯିବା ପରେ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଭାରତ ଦଳକୁ ଫେରିବା ନେଇ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ନିଆଯିବ। ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି -20 ଏବଂ ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଯେତେ ଦିନିକିଆରେ ଭେଟିବ। ରାଉଣ୍ଡ କରୁଥିବା ବଡ ପ୍ରଶ୍ନ ରୋହିତ 3 ଜାନୁଆରୀରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ପ୍ରଥମ ଟି -20 ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ କି? ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ODI ସିରିଜ୍ ଜାନୁୟାରୀ 10 2023 ରେ ହେବ। ଢାକା ଟେଷ୍ଟ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଏନସିଏ ରୋହିତଙ୍କୁ ସଫା କଲାବେଳେ ବୋର୍ଡର ମେଡିକାଲ ଟିମ୍ ତାଙ୍କୁ ବାଦ୍ ଦେଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ବିସିସିଆଇରୁ ଆସୁଥିବା ସୂଚନା ହେଉଛି ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକଙ୍କୁ ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ପୁନର୍ବାର ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ କରାଯିବ ଏବଂ ODI ସିରିଜ୍ ବନାମ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧତା ଉପରେ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ କଲ୍ ନିଆଯିବ | ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ସ୍ୱାର୍ଡ ଚୟନ କରାଯିବ। ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ନୁହେଁ ଯେ ନୂତନ ଚୟନ କମିଟି ଦଳ ଚୟନ କରିବ କିମ୍ବା ପୂର୍ବ କମିଟି ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ। ଏହି କାହାଣୀ ଲେଖିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ବିସିସିଆଇ କିମ୍ବା ସେମାନଙ୍କ କ୍ରିକେଟ୍ କମିଟି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ସାକ୍ଷାତକାର ଆରମ୍ଭ କରିନଥିଲେ।

ତେବେ, ରୋହିତଙ୍କ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତିକୁ ନେଇ ଏକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ବିସିସିଆଇର ଡାକ୍ତରୀ ଦଳ ତାଙ୍କ କ୍ଲିୟରାନ୍ସ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିବ। ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ରୋହିତ ତାଙ୍କ ଆଙ୍ଗୁଠିକୁ ଆଘାତ କରିଛନ୍ତି | ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟର୍ ମୁମ୍ବାଇର ଜଣେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରି ସବୁଜ ସଙ୍କେତ ପାଇବା ପାଇଁ ଏନସିଏକୁ ଜଣାଇଥିଲେ | ବୋର୍ଡ ମେଡିକାଲ୍ ଟିମ୍ ଅନୁଭବ କରିଛି ଯେ ରୋହିତ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫିଟ୍ ନୁହଁନ୍ତି।

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ରୋହିତ ସନ୍ଦେହଜନକ ଷ୍ଟାର୍ଟର୍, ବୋର୍ଡ ରିସ୍କ ନେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହେଁ |

ବିସିସିଆଇ ଦ୍ୱାରା ପଠାଯାଇଥିବା ଏକ ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି: (ବୋର୍ଡ) ମେଡିକାଲ ଟିମ୍ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଆଘାତ (ରୋହିତଙ୍କ ବାମ ଆଙ୍ଗୁଠିରେ) ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବିଲେଇ ବ୍ୟାଟ୍ ଏବଂ ଫିଲ୍ଡକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ତୀବ୍ର ହେବା ପୂର୍ବରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁସ୍ଥ ହେବା ପାଇଁ ଅଧିକ ସମୟ ଆବଶ୍ୟକ କରେ। ” ଆଙ୍ଗୁଠି ଆଘାତରୁ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ପାଇଁ ରୋହିତ ଯାଉଥିଲେ। ସେ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ କ୍ଲିୟରାନ୍ସ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବାବେଳେ ଏହା ଜଣାପଡିଥିଲା ଯେ ତାଙ୍କ ଆଙ୍ଗୁଠି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇନାହିଁ। ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ୨ୟ ଦିନିକିଆରେ କ୍ୟାଚ୍ ନେବାବେଳେ ସେ ତାଙ୍କ ଆଙ୍ଗୁଠିକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ସିଲେଇ ମଧ୍ୟ ଅଛି |

IND ବନାମ SL ସିରିଜ୍: ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ODI ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ରୋହିତ ଶର୍ମା କାହିଁକି ସନ୍ଦେହଜନକ ଷ୍ଟାର୍ଟର୍ |

· ପୂର୍ବ ପରି ଯେପରି କୌଣସି ବିପଦ ନେବାକୁ ବୋର୍ଡ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହେଁ, ଏହା ଦୀପକ ଚହର, ଏବଂ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ଭଳି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଦୌଡ଼ିଥିଲା ଏବଂ ଏକ ମୂଲ୍ୟ ଦେଇଥିଲା। ଫେବୃଆରୀରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଆସିବା ସହିତ ବୋର୍ଡ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଯେ ରୋହିତଙ୍କ ଆଙ୍ଗୁଠି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.