ଇଣ୍ଡିଆ ସ୍ୱାର୍ଡ SL ସିରିଜ୍: ବିରାଟ କୋହଲି କାହିଁକି ନେଲେ T20I ରୁ TEMPORARY BREAK ?

ସୁପରଷ୍ଟାର ବିରାଟ କୋହଲି ODI ଏବଂ ଟେଷ୍ଟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇ ଟି -20 ରୁ ଅସ୍ଥାୟୀ ବିରତି ନେଉଛନ୍ତି | ଟି-୨୦କୁ ଫେରିବାର ସମୟ ସୀମା ବିଷୟରେ ସେ ବିସିସିଆଇକୁ ସୂଚନା ଦେଇ ନ ଥିବାବେଳେ ସେ ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ପୂର୍ବରୁ କ T ଣସି ଟି -20 ଖେଳି ପାରନ୍ତି ନାହିଁ। ବାଂଲାଦେଶ ଗସ୍ତରୁ ଫେରିବା ପରେ କୋହଲି ODI ସିରିଜ୍ ଫେରିବା ପୂର୍ବରୁ କିଛି ସମୟ ଛୁଟି ନେଇଯିବେ। କୋହଲିଙ୍କ ସହ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ଏଥିରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବେ। ଟି -20 ରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ। ତାଙ୍କ ଭଙ୍ଗା ଆଙ୍ଗୁଠିରୁ ସୁସ୍ଥ ଥିବା ରୋହିତ ଜାନୁଆରୀ 10 ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ODI ପାଇଁ ଫିଟ୍ ହେବା ପାଇଁ ଦୌଡୁଛନ୍ତି । ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା କିମ୍ବା ଆସନ୍ତାକାଲି ଦଳ ଘୋଷଣା କରାଯିବ। ଚୟନ ବୈଠକ ଆଜି |

“ହଁ, ବିରାଟ ଟି -20 ପାଇଁ ଅନୁପଲବ୍ଧ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ODI ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ | ସେ T20I ରୁ ବିଶ୍ରାମବାର ନେଉଛନ୍ତି କି ନାହିଁ ତାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ | କିନ୍ତୁ ଅବଶ୍ୟ ସେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଯୋଜନାରେ ରହିବେ | ରୋହିତଙ୍କ ପାଇଁ, ଏହା କଠିନ ଦେଖାଯାଉଛି ଏବଂ ଆମେ ତାଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନକୁ ଶୀଘ୍ର କରିବାକୁ ଚାହୁଁନାହୁଁ | ସେ ଫିଟ୍ ଅଛନ୍ତି କି ନାହିଁ ଏକ କଲ ଯାହା ଠିକ୍ ସମୟରେ କରାଯିବ | ସେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଖାଇବାକୁ ଦେବାରେ ବିପଦ ନେଇ ପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଇନସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟକୁ କହିଛନ୍ତି। ବିରାଟ କୋହଲି ଟି -20 ବ୍ରେକ: ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ପାଇଁ ଏକ ଦଳ ଗଠନ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇ କୋହଲିଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତି ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ସହଜ କରିବ। ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସମେତ କୁରା ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ଥିବା ଅନେକ ସିନିୟରଙ୍କ ସହ ଭାରତ ଏକ ଟି -20 ରିବଟ୍ ଖୋଜୁଛି। 2024 WC ର ରନ୍-ଅପ୍ ରେ, ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ଛୋଟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ |

ଜଣେ 34 ବର୍ଷୀୟ କୋହଲି ଫିଟନେସର ଶିଖରରେ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ଭାର ପରିଚାଳନା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି | ସେ 2024 WC ଯୋଜନା ମଧ୍ୟରୁ ବାହାରେ ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ଲମ୍ବା ଫର୍ମାଟ ଉପରେ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେବେ | କିନ୍ତୁ ସେ ତାଙ୍କର ଟି -20 ଖେଳକୁ ଆଇପିଏଲରେ ରଖିବେ | ଆଇପିଏଲ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତ ଏକ ଯୁବ ଦଳ ସହିତ 6 ଟି -20 ଖେଳିବ। ରୋହିତ ଶର୍ମା ଆଘାତ – ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଅଧିନାୟକ IND BAN 2nd ODI ସମୟରେ ଆଙ୍ଗୁଠି ଆଘାତକୁ ନର୍ସ କରୁଛନ୍ତି | ଫେବୃଆରୀରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସିରିଜ୍ ଆସିବା ସହିତ ବିସିସିଆଇ କୌଣସି ବିପଦ ନେବାକୁ ଚାହୁଁନାହିଁ। ଡାକ୍ତରୀ ଦଳ ଆଘାତର ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ କରିବେ। ଯଦି ସେ 100% ତେବେ ସେ ଫେରିବେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.