IND vs BAN ଭାରତକୁ ସାଙ୍ଘାତିକ ଝଟକା ପ୍ରଥମେ ରୋହିତ ଓ ପରେ ଦୀପକ ଚହର

ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଫିଟନେସ ସହ ଭାରତ ପେସର ଦୀପକ ଚହରଙ୍କ ସଂଘର୍ଷ ଜାରି ରହିଛି। ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ମାତ୍ର ତିନି ଓଭର ବୋଲିଂ କରି ହାମଷ୍ଟ୍ରିଂ ଆଘାତ ସହ ପଡ଼ିଆ ଛାଡିଥିଲେ। CSK ବୋଲରଙ୍କ କ୍ରମାଗତ ବ୍ୟାକ୍ ସମସ୍ୟା ଦଳ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ପାଲଟିଛି | ସବୁଠାରୁ ଖରାପ କଥା ହେଉଛି, ଚାଲିଥିବା ODI ସିରିଜରେ ଭାରତର ଆଘାତ ଦୁଖ ଜାରି ରହିଥିଲା କାରଣ ଚହର ତୃତୀୟ ଖେଳାଳି ହୋଇଥିଲେ।

ଦୁଇଟି ସିରିଜରେ ଏହା ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ଥିଲା ଯେ ଚହର 10 ଓଭରର କୋଟା ପୂରଣ କରିନଥିଲେ। ପେଡିଆର୍ ଏକଦିବସୀୟ ସିରିଜରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ କମ୍ ଓଭର ବୋଲିଂ କରି ପିଠି ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ। ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ 30 ବର୍ଷୀୟା ମାତ୍ର ତିନି ଓଭର ବୋଲିଂ କରିବା ପରେ ହାମଷ୍ଟ୍ରିଂ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ବିଦାୟୀ ଚୟନ କମିଟିର ଜଣେ ସଦସ୍ୟ ଚହରଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପିଠିରେ ଆଘାତରୁ 100% ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ ନାହିଁ। ସେ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ତଥାପି 100% ରେ ନାହାଁନ୍ତି। ଦୀପକଙ୍କର ଅନେକ ଆଘାତ ଲାଗିଛି। ତେଣୁ, ତାଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ନକରିବା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ | ସେ ଦଳ ସହିତ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଥରେ ଟିମ୍ ଫିଜିଓ ଅନୁଭବ କଲେ ଯେ ସେ 100% ରେ ଅଛନ୍ତି, ସେ ଖେଳିବେ | ସେ ଭାରତ ପାଇଁ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଖେଳାଳି ହେବେ ବୋଲି ବିଦାୟୀ ଚୟନ କମିଟିର ଜଣେ ସଦସ୍ୟ ଇନସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟକୁ କହିଛନ୍ତି।

ଫେବୃଆରୀ 2022 ପରଠାରୁ, ଚହର ଅନେକ ଥର କ୍ଷତବିକ୍ଷତ ହୋଇଛି; ଆମର ଟାଇମଲାଇନରେ, ଆମେ ଭାରତୀୟ ପେସର୍ ଉପରେ ଆଘାତ ଏବଂ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ପରୀକ୍ଷା କରୁ | ଭାରତ ବନାମ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ସିରିଜର ତୃତୀୟ ଟ୍ବେଣ୍ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ସମୟରେ ଚହର ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଆଘାତ ପାଇଥିଲେ, ତାଙ୍କ ଡାହାଣ ଗୋଡରେ ଏକ ଚତୁର୍ଥାଂଶ ଛିଣ୍ଡାଯାଇଥିଲା। ସେ ପୂର୍ବରୁ ଦୁଇଟି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଖେଳ ପରିବର୍ତ୍ତନକାରୀ ୱିକେଟ୍ ନେଇସାରିବା ପରେ ତାଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ଓଭରର ପେନାଲ୍ଟି ବଲ୍‌ରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା। ମେଗା ଆଇପିଏଲ୍ ନିଲାମରେ CSK ଦ୍ୱାରା 14 କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ଚାହର କିଣିବା ପରେ ଏହି ଆଘାତ ଘଟିଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.