IND vs BAN 2nd ODI ରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ 82 ସହିତ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର ଶୀର୍ଷରେ ରହିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ କୋହଲି ଏବଂ ରୋହିତ ନାହାଁନ୍ତି

ବୁଧବାର ଦିନ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜ୍ ନିର୍ଣ୍ଣୟରେ ଭ୍ରମଣକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଝଗଡା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ପ୍ରିମିୟର୍ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର ଶେର୍ ବଙ୍ଗଳା ଜାତୀୟ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ପାଇଁ ଏକ ମ୍ୟାଚ୍ ପରିବର୍ତ୍ତନକାରୀ ନକ୍ ଖେଳିଥିଲେ। ଯଦିଓ ଭାରତ ପ୍ରଥମ ଓଭର ଭିତରେ ମେକିଫିଟ୍ ଓପନର୍ ବିରାଟ କୋହଲି, ସିନିୟର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଶିଖର ଧାୱନ ଏବଂ ଉପ-ଅଧିନାୟକ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଅଲଗା ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ହ୍ୱାଇଟ -ବଲ୍ ମାଭେରିକ୍ ଆୟର୍ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତୀୟ ଇନିଂସକୁ ପୁନରୁତ୍ଥାନ କରିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ଥିଲେ। ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ କ୍ରମ | ଢ଼ାକାରେ ସିରିଜ୍ ନିର୍ଣ୍ଣୟକାରୀରେ ଏକ ସ୍କିଣ୍ଟିଲିଟିଙ୍ଗ୍ ନକ୍ ଖେଳି ଆଇୟର୍ ନିଜର ଚତୁର୍ଦ୍ଦଶ ଶତାବ୍ଦୀକୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ | ଲିଟର ଦାସଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ବିପକ୍ଷ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଷ୍ଟାର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର କରିଥିବାରୁ 102 ଟି ବଲରୁ 82 ଟି ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଚାଲିଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ସମୟରେ ଜାତୀୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅଣଦେଖା ହୋଇଥିବା ଆୟର, ODI ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଚୟନକୁ ଆହୁରି ଦୃଢ଼ କରିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ରହିଛନ୍ତି।

ବୁଧବାର ଦିନ, ଆୟର୍ ଧାୱନଙ୍କୁ ଅତିକ୍ରମ କରି 2022 ରେ ଭାରତର ଅଗ୍ରଣୀ ODI ରନ୍-ଗେଟର୍ ହୋଇଥିଲେ। ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ 2022 ମସିହାରେ ଭାରତ ପାଇଁ 16 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 720 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି। – ସମୟ ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିଅନ୍ | ଭାରତୀୟ ଓପନର୍ ଶୁବମାନ ଗିଲ ଏସୀୟ ପ୍ରତିଭାମାନଙ୍କ ପାଇଁ 12 ଟି ODI ରେ 638 ରନ୍ ସହ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି। ବାଂଲାଦେଶ ODI ସିରିଜରୁ ବାଦ୍ ପଡିଥିବା ଭାରତୀୟ ୱିକେଟ୍ କିପର-ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ପନ୍ତ 12 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 336 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି। ପାୱାର୍ ହିଟର୍ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛନ୍ତି (10 ଟି ODI ରେ 284 ରନ୍) ଯେତେବେଳେ ମଧ୍ୟମ ଅର୍ଡର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଷଷ୍ଠ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି (13 ଟି ODI ରେ 260) 2022 ସିଜନ୍ ପାଇଁ ଅଧିକାଂଶ ODI ରନ୍ ସହିତ ଭାରତୀୟ ତାଲିକାରେ।

2022 ମସିହାରେ 8 ଟି ODI ଖେଳିଥିବା ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ-କୋଚ ଦଳ ପାଇଁ 249 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି। ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ଆଘାତ ସହ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ 3rd ଦିନିକିଆରୁ ରୋହିତଙ୍କୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଇଛି। ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବୁଧବାର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କମେଓ ଖେଳିଥିଲେ ହେଁ ତାଙ୍କର ବୀରତ୍ୱ ବ୍ୟର୍ଥ ହୋଇଯାଇଥିଲା କାରଣ ବାଂଲାଦେଶ ଢ଼ାକାରେ ରନ୍ କରି ଭାରତକୁ ଅତିକ୍ରମ କରିଥିଲା। ରୋହିତଙ୍କ ଡେପୁଟି କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ 9 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 243 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବାବେଳେ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ କୋହଲି 10 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 189 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.