IND vs BAN 2nd ODI: ଉମ୍ରାନ ମଲିକ ଢ଼ାକାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ କୁଲଦୀପ ସେନ ଓ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁରଙ୍କ ସ୍ଥାନ ଏବେ ବିପଦରେ

ରବିବାର ଦିନ ଢ଼ାକାରେ ୱିକେଟ୍ ଜିତି ବାଂଲାଦେଶ ଏକ ଲଜ୍ଜାଜନକ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି। ଉମ୍ରାନ ମଲିକଙ୍କ ସହ ବିବାଦ ଲାଗି ରହିଥିବା ଏକ ସିରିଜ୍ ନିର୍ଣ୍ଣୟକାରୀ ୨ୟ ODI ପୂର୍ବରୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କ୍ରମରେ ଅଛି | ଆହତ ମହମ୍ମଦ ଶାମିଙ୍କ ବଦଳରେ 23 ବର୍ଷୀୟ ବାଂଲାଦେଶରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁରଙ୍କର ଏକ ମାଂସପେଶୀ ନିଗଲ୍ ଅଛି ଏବଂ କୁଲଦୀପ ସେନ୍ ଡେବ୍ୟୁରେ ସଂଘର୍ଷ କରି ନିଜ ସ୍ଥାନକୁ ସନ୍ଦେହରେ ରଖିଥିଲେ |ମହମ୍ମଦ ଶାମିଙ୍କ ବଦଳରେ ଉଡ଼ିବା ପରେ ଉମ୍ରାନ ମଲିକ ବିବାଦକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। କାଶ୍ମୀର ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ନିଜର ODI ଡେବ୍ୟୁରେ ଶୀଘ୍ର ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ODI ପାଇଁ ଅଣାଯାଇପାରେ | 150 କିଲୋମିଟରରୁ ଅଧିକ ବୋଲର ବୋଲି ଉମ୍ରାନଙ୍କ କ୍ଷମତା ଢ଼ାକାରେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇପାରେ | ବୋଲରମାନେ ମଧ୍ୟମ ଓଭରରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ବାହାର କରିଥିଲେ ଏବଂ ମଲିକ ଭାରତର କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇପାରନ୍ତି।

ଭାରତୀୟ ପେସର୍ମାନେ ଏକ ନିମ୍ନ ସ୍କୋରରୁ ଏକ ଖେଳ ତିଆରି କରିବାରେ ମୁଖ୍ୟତ। ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲେ | ତଥାପି ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସ୍ନାୟୁ ରଖିପାରିଲେ ନାହିଁ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ଏକ ବିଜୟକୁ ସିଲ୍ କଲା | ବୁଧବାର ଦିନ ଲାଇନରେ ସିରିଜ୍ ସହିତ ଭାରତକୁ ଏହି ସମସ୍ୟାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିବାରେ ଉମରାନଙ୍କ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇପାରେ। କୁଲଦୀପ ସେନ୍ ଡେବ୍ୟୁରେ ସଂଘର୍ଷ କରି 6 ଓଭରରେ ରନ୍ ଲିକ୍ କରିଥିଲେ। ଏହା ସତ୍ୱେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ପେସର ତାଙ୍କ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ରହିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ସେ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ଢାକା ପରି ପିଚ୍ ଉପରେ ତାଙ୍କର ହିଟ୍ ଡେକ୍ ଶୈଳୀ ହେଉଛି ସୁବିଧା।

ଏହି ସମୟରେ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର ଉମ୍ରାନରୁ ଯିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଢ଼ାକାରେ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ବହୁତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଆଘାତ ସହ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି। ଥଣ୍ଡା ଏବଂ ଶୁଷ୍କ ଅବସ୍ଥା ସତ୍ତ୍ୱେ ଢ଼ାକାରେ ପ୍ରଥମ ODI ସମୟରେ ବାରମ୍ବାର କଷ୍ଟ ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ | ତଥାପି, ଏହା ଏକ ମାଂସପେଶୀ ନିଗଲ୍ ଏବଂ ଟେଷ୍ଟ୍ ସିରିଜ୍ ଆସିବା ସହିତ ଦଳ ପରିଚାଳନା ତାଙ୍କୁ ବିପଦ କରିପାରେ ନାହିଁ | ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆ ପାଇଁ ଦୀପକ ଚହର, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ଉମ୍ରାନ ମଲିକ ଏବଂ କୁଲଦୀପ ସେନ ଭାରତର ଚାରିପାଖିଆ ଗତି ଆକ୍ରମଣ କରିବେ। କୁଲଦୀପ କୁରା ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ଅଧିକ, ଯଦି ରୋହିତ ଶର୍ମା ଢ଼ାକାରେ ସମସ୍ତ ତିନୋଟି ସ୍ପିନର ଖେଳିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.