ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ଏହି କ୍ଷତି ପାଇଁ ପୂର୍ବତନ ପାକ ଖେଳାଳି ରୋହିତ ଏବଂ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କୁ ଦେଲେ ଚେତାବନୀ

ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ଡାନିଶ କାନେରିଆ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ହ୍ରାସ ଆଡକୁ ଗତି କରୁଛି। ସେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଖେଳୁଥିବା ଏସୀୟ ପ୍ରତିଭା ବ୍ରାଣ୍ଡର କ୍ରିକେଟ୍ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ODI ରେ ମାତ୍ର 186 ସ୍କୋର କରି ଖେଳକୁ 1 ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲା। ମେହିଡି ହାସନ ଏବଂ ମୁସ୍ତାଫିଜୁର ରହମାନ ଅପରାଜିତ 51 ରନ ଭାଗିଦାରୀ ବାଣ୍ଟିଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଦଳ ପାଇଁ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଜିତିଥିଲେ। ସେମାନେ କିପରି ଖେଳୁଛନ୍ତି ସେଥିପାଇଁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ହ୍ରାସ ଆଡକୁ ଗତି କରୁଛି। ବାଂଲାଦେଶର ଶେଷ ଯୋଡି ସେମାନଙ୍କୁ ଶିଖାଇଲା ଯେ ତୁମେ ବଡ଼ ଜିନିଷ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କର କିନ୍ତୁ ଖେଳିବା ସମୟରେ ବିତରଣ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୁଅ | ସେମାନେ ବ୍ୟାଟିଂରେ ଦଶ ଓଭର ନଷ୍ଟ କରିଥିଲେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ସେ ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ ଯେ ପନ୍ତଙ୍କୁ ମେଡିକାଲରେ ମୁକ୍ତ କରାଯିବା ପରେ ଭାରତ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କୁ ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବା ଉଚିତ୍।“ତୁମେ  ପନ୍ତ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁଛ ଏବଂ ପନ୍ତ ଚାହୁଁନାହଁ | ସମାଲୋଚକମାନଙ୍କ ମୁଖ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଆପଣ ସାମସନ୍ଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସୁଯୋଗ ଦେବେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଏସିଆ କପ୍, ବିଶ୍ୱକପ୍ ଉପରେ ବିସିସିଆଇ ବନାମ PCB ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସହିଦ ଆଫ୍ରିଦି ଚମତ୍କାର ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି, ଭାରତୀୟ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଦେଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି…

ସହିଦ ଆଫ୍ରିଦି ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରି ଏକ ଚମତ୍କାର ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି | ବିସିସିଆଇ ଏବଂ ପିସିବି ବର୍ତ୍ତମାନ ଏସିଆ କପ୍ ଏବଂ ODI ବିଶ୍ୱକପକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଲାଗି ରହିଛି। ଯେତେବେଳେ ବିସିସିଆଇ ସଚିବ ଜୟ ଶାହା, ଯିଏକି ଏସୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପରିଷଦର ସଭାପତି ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ, 2023 ଏସିଆ କପ୍ ପାକିସ୍ତାନରେ ଖେଳାଯିବ ନାହିଁ କାରଣ ଭାରତ ପଡୋଶୀ ଦେଶକୁ ଯାଇପାରିବ ନାହିଁ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ହୋଷ୍ଟିଂ ଅଧିକାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। ପିସିବି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରମିଜ ରାଜା ଏସିଆ କପ୍ ଏବଂ ବିଶ୍ୱକପରୁ ବାହାରକୁ ଯିବେ ବୋଲି ଧମକ ଦେଇଥିଲେ।

ଜାରି ରହିଥିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ ମଧ୍ୟରେ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ସହିଦ ଆଫ୍ରିଦି ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରି ଏକ ଚମତ୍କାର ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ‘କ୍ରିକେଟ୍ କାରଣରୁ ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ସବୁବେଳେ ସୁଧୁରିଛି। ଭାରତୀୟମାନେ ପାକିସ୍ତାନ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଭାରତରେ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ” ଏହାପୂର୍ବରୁ ରାମିଜ ପୁଣି ଥରେ ବିସିସିଆଇକୁ ଧକ୍କା ଦେଇ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ପାକିସ୍ତାନକୁ କଣ୍ଟିନେଣ୍ଟାଲ କପ୍ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ନ ଦିଆଯାଏ ତେବେ ସେମାନେ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରୁ ବାହାରକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.