ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ଆହତ ହାତରେ ବ୍ୟାଟିଂ ପରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ କଥା ଶୁଣି କାନ୍ଦିଲେ ଫ୍ୟାନ୍ସ

ବୁଧବାର ସିରିଜର ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ସମୟରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ତୃତୀୟ ODI ରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ବାହାରିଥିଲେ। ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଲିପ୍‌ରେ ଠିଆ ହୋଇ ରୋହିତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଓଭରର ଚତୁର୍ଥ ବଲରେ ମହମ୍ମଦ ସିରାଜଙ୍କଠାରୁ ଅନାମୁଲ ହକଙ୍କୁ ଡ୍ରପ କରିଥିବା ବେଳେ ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଯାଇଥିଲେ। ରୋହିତ ବ୍ୟାଟିଂ ଖୋଲି ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସପ୍ତମ ୱିକେଟ୍ ଖସିଯିବା ପରେ ଏକ ଷ୍ଟ୍ରାପ୍ ଗ୍ଲୋଭ୍ ସହିତ ଆସିଥିଲେ। ଭାରତ ଅଧିନାୟକ 28 ବଲରୁ 51 ର ଏକ ଜ୍ୱଳନ୍ତ ନକ୍ ଖେଳି ତିନି ଚୌକା ଓ 5 ଛକା ମାରି ପ୍ରାୟ ଭାରତକୁ ବିଜୟର ସୀମାକୁ ନେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଶେଷ ବଲରୁ 6 ଟି ଆବଶ୍ୟକତା ଥିବାବେଳେ ମୁସ୍ତାଫିଜୁର ରହମାନ ବାଂଲାଦେଶ ପାଇଁ ଚୁକ୍ତି ସିଲ୍ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ୟର୍କର ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ଆଘାତ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରି ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ କହିଛନ୍ତି, “ଏହା (ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ଆଘାତ) ବହୁତ ଭଲ ନୁହେଁ। କିଛି ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଏବଂ କିଛି ସିଲେଇ | ସୌଭାଗ୍ୟବଶତଃ, ଭଙ୍ଗା ନୁହେଁ ତେଣୁ ମୁଁ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେଲି। ”

ସେଣ୍ଟୁରିଆନ୍ ମେହିଡି ହାସନ୍ ମିରାଜଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରି ରୋହିତ କହିଛନ୍ତି, 69/6 ହେବା ଠାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ 270-ଅଡୁଆରେ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେବା ଆମର ବୋଲରଙ୍କ ଠାରୁ କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ପକାଇ ନଥିଲା। ଆମେ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିଛୁ କିନ୍ତୁ ମଧ୍ୟମ ଓଭର ଏବଂ ପଛ ପଟ ଯାହା ଆମକୁ ବହୁତ କଷ୍ଟ ଦେଉଛି | ଶେଷ ଖେଳରେ ମଧ୍ୟ ଘଟିଛି | ଏହା ଏକ ଜିନିଷ ଯାହା ଉପରେ ଆମେ କାମ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ | ମେହିଡି ଏବଂ ମହମୁଦୁଲ୍ଲା ଠାରୁ କିଛି ଦୂରେଇ ନଯିବା ଏକ ବଡ଼ ଭାଗିଦାରୀ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ଆମକୁ ମଧ୍ୟ ଏହିପରି ଭାଗିଦାରୀ ଭାଙ୍ଗିବାର ଉପାୟ ଖୋଜିବାକୁ ପଡିବ | ଏକ ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ, ଏହା ସହଭାଗୀତା ବିଷୟରେ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ସେଗୁଡିକ ପାଇବେ, ଆପଣଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ପଡିବ ଯେ ସେଗୁଡିକ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତୁଥିବା ଭାଗିଦାରୀରେ ରୂପାନ୍ତରିତ | ସେମାନେ ତାହା କରିଛନ୍ତି। ”

“ମଝିରେ ସାହସୀ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ। କିଛି ଆଘାତ ଚିନ୍ତା ଅଛି, ଆମକୁ ଏହାର ତଳ ଭାଗକୁ ଯିବାକୁ ପଡିବ | ସେମାନଙ୍କୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ଏବଂ ତଦାରଖ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ, କାରଣ ଏହା ବୁଝିବା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ | ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ଭାରତ ପାଇଁ ଖେଳିବାକୁ ଆସନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ସେମାନେ 100 ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ | ଆମକୁ ସେମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟଭାର ଉପରେ ନଜର ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ କାରଣ ଦେଶକୁ ଅଧା ଫିଟ୍ ଖେଳିବାକୁ ଆମ ପାଖରେ ଯୁବକମାନେ ଆସିପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.