ଶିଖର ଧାୱନ ହେଲେ ଡ୍ରପ . ODI ସିରିଜ ବନାମ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପାଇଁ ଆଘାତରୁ ଫେରିଛନ୍ତି ରୋହିତ ଶର୍ମା

ଭାରତ ସମସ୍ତେ 2023 ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ଯେହେତୁ ଜାନୁଆରୀ 3 ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ଏକ ଘରୋଇ ସିରିଜରେ ପଡୋଶୀ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସହିତ ମେନ୍ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ ଗିଅର୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ | ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ଏକ ODI ସିରିଜରେ | ଡିସେମ୍ବର 10 ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ତିନିଟି ଦିନିକିଆ ପାଇଁ ବିସିସିଆଇ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିଛି। ସବୁଠାରୁ ବଡ ଖବର ହେଉଛି ରୋହିତ ଶର୍ମା ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ହୋଇଥିବା ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିବାରୁ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବା ପରେ ସେ ODI ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେବାକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ବାଂଲାଦେଶ। ରୋହିତଙ୍କୁ ଟି -20 ସିରିଜ ପାଇଁ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯିବ ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ 50 ଓଭର ସିରିଜ ପାଇଁ ସେ ଠିକ୍ ସମୟରେ ପୁନରୁଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ କରିବେ।

ସିରିଜ୍ ସମୟରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ସ୍ଥାୟୀ ଧଳା ବଲ୍ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯିବ ବୋଲି ଗୁଜବ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ରୋହିତ ଶର୍ମା ODI ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ଫେରି ପାଇଛନ୍ତି। ସ୍କ୍ୱାର୍ଡ ଘୋଷଣାରୁ ବାହାରୁଥିବା ବଡ ଖବର ହେଉଛି 2021 ମସିହାରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଅଧିକାଂଶ ODI ସିରିଜର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିବା ଶିଖର ଧାୱନ ତାଙ୍କ ଖରାପ ଫର୍ମ ଯୋଗୁଁ ଦଳରୁ ବାଦ ପଡିଛନ୍ତି। ଟି-୨୦ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଥିବା ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ODI ସିରିଜ୍ ବନାମ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଡେପୁଟି ହେବେ | ଏହି ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ODI ଜାନୁଆରୀ 10 ରେ ଗୁଆହାଟୀରେ ଖେଳାଯିବ ଏବଂ ତା’ପରେ ଜାନୁଆରୀ 12 ଏବଂ 15 ରେ କୋଲକାତା ଏବଂ ଥିରୁବନନ୍ତପୁରମରେ ଦୁଇଟି ODI ଖେଳାଯିବ |ଭାରତ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ 2021 ମସିହାରେ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଏକଦିବସୀୟ ସିରିଜରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଖେଳିଥିଲା। ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ ଏହି ସିରିଜକୁ 3-0ରେ ଜିତିଥିଲା।

ଭାରତ ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ODI ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଦଳ ଏଠାରେ ଅଛି:

ରୋହିତ ଶର୍ମା (ସି), ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (ଭିସି), ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ବିରାଟ କୋହଲି, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ଶ୍ରେୟସ ଆୟର, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ, ଇଶାନ କିଶନ, ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ଆକ୍ସାର ପଟେଲ, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ଉମରନ୍ , ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.