ବର୍ତମାନ ସାମ୍ କୁରାନ୍ ଆଇପିଏଲ୍ ରେ ଟଙ୍କା ନେବାରେ ଓଭରଟେକ କଲେ ବିରାଟ କୋହଲି ଓ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କୁ

ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସ୍ (PBKS) ତାଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ (MI) ସହିତ ଜୋରଦାର ଟେଣ୍ଡର ଯୁଦ୍ଧ ପରେ 18.5 କୋଟି ଡଲାରରେ କିଣିବା ପରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ଯୁବ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ସାମ କୁରାନ୍ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ) ର ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ ଖେଳାଳି ହୋଇପାରିଛନ୍ତି | ଡିସେମ୍ବର 23 ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ମିନି ନିଲାମ ମଧ୍ୟ | ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, CSK ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଆଣିବା ପାଇଁ ନିଲାମରେ ସେମାନଙ୍କ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା |

ପରିଶେଷରେ, ସାମ କୁରାନ୍ ମଧ୍ୟ ଆଇପିଏଲ୍ ନିଲାମ ଇତିହାସରେ ସବୁଠାରୁ ବଡ କ୍ରୟ ହୋଇଥିଲେ, ଯେତେବେଳେ କି 2021 ମିନି ନିଲାମରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ (ଆରଆର) ତାଙ୍କୁ 16.25 କୋଟି ଡଲାରରେ କିଣିଥିଲା, ସେତେବେଳେ କ୍ରିସ୍ ମୋରିସ୍ଙ୍କ ରେକର୍ଡକୁ ଅତିକ୍ରମ କରିଥିଲା | ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ବେନ ଷ୍ଟୋକ୍ସଙ୍କ ବିଦ୍ୟମାନ ₹ 14.25 କୋଟି ମୂଲ୍ୟର ଟ୍ୟାଗକୁ ଅତିକ୍ରମ କରି ଏହି ଯୁବକ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ ଇଂଲଣ୍ଡ ଖେଳାଳି ହୋଇପାରିଛି। ତେବେ, ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ପାଇଁ ଏକ ଚମତ୍କାର ଅଭିଯାନ କରିବା ପରେ ସାମ କୁରାନଙ୍କ ଷ୍ଟକ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିଲା, ଯେଉଁଠାରେ ସେ 13 ୱିକେଟ ସହ ସମାପ୍ତ ହେବା ପରେ ପ୍ଲେୟାର ଅଫ୍ ଦି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ପାଇଥିଲେ।

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ INR 16.25 କୋଟି ଦେଇ ବେନ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ଙ୍କୁ କିଣିଲେ

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଯଦିଓ କୋଚିରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ମିନି ନିଲାମ ସମୟରେ ସାମ କୁରାନ ହାସଲ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ, ଶେଷରେ ସେମାନେ 16.25 କୋଟି ଟଙ୍କା ପାଇଁ ଇଂଲଣ୍ଡ ଟେଷ୍ଟ ଅଧିନାୟକ ବେନ ଷ୍ଟୋକ୍ସଙ୍କୁ ପାଇଥିଲେ।ତେବେ ଭେଟେରାନ ଅଧିନାୟକ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେବାକୁ ଚେନ୍ନାଇ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଜଣେ ନୂତନ ଅଧିନାୟକ ଖୋଜୁଥିଲା। ଗତ ସିଜିନ ରେ ସେମାନେ ଧୋନି ଅଧିନାୟକ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ CSK ଭଲ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇ ଟେବୁଲର ତଳ ମୁଣ୍ଡରେ ସ୍ଥାନିତ ହୋଇଥିବାରୁ ଜାଡେଜା ଚାପରେ ଫର୍ମ ସହିତ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କର ପଦକ୍ଷେପ ବ୍ୟାକ୍ଫାୟାର୍ ହୋଇଥିଲା | ତେବେ ଗତ ବର୍ଷ ଧୋନି ପୁନର୍ବାର ଏହି ଦାୟିତ୍। ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଭଲ କାମ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.