ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକ କରି ପସ୍ତେଉଛି କି CSK ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଛାଡିପାରୁନି ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡଙ୍କୁ

ଆଉ ଏକ ବର୍ଷ, ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ ଆଉ ଏକ ବଡ଼ ପ୍ରଶ୍ନ, ଏମଏସ ଧୋନି କିଏ ସଫଳ ହେବେ? ତଥାପି, ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ତୁଳନାରେ, CSK ରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ REAL ବିକଳ୍ପ ଅଛି | ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାନେଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଇଂଲଣ୍ଡର ଟେଷ୍ଟ ଅଧିନାୟକ ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ଦଳରେ ଯୋଗଦେବା ସହିତ CSK ରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନେକ ବିକଳ୍ପ ଅଛି | ତଥାପି, ଯେତେ ଦୂର CSK ଟିମ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଅଛି, ସେ ଜଣେ ଦୀର୍ଘକାଳୀନ ବିକଳ୍ପ ହୋଇଥିବାରୁ ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏଡ଼ାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ | ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ଶେଷ ହେବା ପୂର୍ବରୁ କିମ୍ବା ପରେ MS ଧୋନି ତାଙ୍କ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀଙ୍କ ନାମ ରଖିବେ | “ଅବଶ୍ୟ, ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ପାଇ ଆମେ ବହୁତ ଖୁସି। ସେ କେବଳ ଜଣେ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଜେତା ନୁହଁନ୍ତି ବରଂ ଜଣେ ମହାନ ନେତା ମଧ୍ୟ ଅଟନ୍ତି | ସେ ତାଙ୍କର ଉତ୍ତରାଧିକାରୀଙ୍କ ନାମ କିଏ କରିବେ ତାହା ଉପରେ ଏହା MS ର ଆହ୍ୱାନ  | ଆଇପିଏଲରେ ଅଗ୍ରଣୀ ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହିତ, ସର୍ବଦା ମିଶ୍ରଣର ସମସ୍ୟା ଥାଏ | ଏଥିସହ, ଅଲରାଉଣ୍ଡରମାନେ ସବୁବେଳେ ପରିଚାଳନା କରିବାକୁ ଚତୁର ଗ୍ରାହକ ଅଟନ୍ତି | ଯଦି ବେନ୍ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ NOC ପାଇବ ନାହିଁ, ତେବେ ଏହା ଏକ ଅସୁବିଧା ହେବ | ତେଣୁ ଜଣେ ଯୁବ ରୁତୁରାଜଙ୍କୁ କେବେ ବି ଏଡ଼ାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ସିଏସକେ ଅଧିକାରୀ ଇନସାଇଡସପୋର୍ଟକୁ କହିଛନ୍ତି।

ତାଙ୍କ ବୟସ ସତ୍ୱେ, ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ ହେଉଛି CSK ର ଦୀର୍ଘକାଳୀନ ବିକଳ୍ପ  | ସେ ଘରୋଇ ସର୍କିଟରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇସାରିଛନ୍ତି। ଷ୍ଟିଫେନ୍ ଫ୍ଲେମିଂ, ଡୱେନ ବ୍ରାଭୋ ଏବଂ ଫାଫ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ୍ଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ସେ ନିଜେ ମହାନ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଶିଖୁଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପାଖରେ ସମୟ ସହିତ, CSK ଭବିଷ୍ୟତର ନେତା ଭାବରେ ରୁତୁରାଜ ଉପରେ ଏକ ଟ୍ୟାବ୍ ରଖୁଛି |ତଥାପି, ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ବିସ୍ତୃତ ଅଭିଜ୍ଞତା ଏବଂ ପ୍ରାକୃତିକ ନେତୃତ୍ୱ ଗୁଣ ସହିତ ଆଗଧାଡ଼ିର ରହିଛନ୍ତି | LSG, SRH, RR & RCB ରୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ବନ୍ଦ କରିବା ପରେ CSK 16.25 କୋଟି ଟଙ୍କା ପାଇଁ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ଉଠାଇଲା |କିନ୍ତୁ ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସଙ୍କ ସହିତ CSK ର ଦୁଇଟି ସମସ୍ୟା ଅଛି | ଗୋଟିଏ ହେଉଛି ସେ ଜଣେ ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳି ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟଟି ହେଉଛି ସେ ଜଣେ ଅଲରାଉଣ୍ଡର |

ପ୍ରତ୍ୟେକ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବୋଲିଂ ନକରିବା ପାଇଁ ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ଏକ ସର୍ତ୍ତମୂଳକ NOC ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ତେଣୁ, CSK ତାଙ୍କୁ ଅଧିକାଂଶ ଖେଳରେ ବିଦେଶୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ |ତାଙ୍କର ଅତୀତର ଇତିହାସ ଏବଂ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ସ୍ଥିତି ହେତୁ କୌଣସି ଆଘାତ ହେଲେ CSK ଅନ୍ୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପରେ ପଡ଼ିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେବ | ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ୟ ଏକ ବିକଳ୍ପ କିନ୍ତୁ CSK ର ଏକାଦଶ ଖେଳିବାରେ ତାଙ୍କର ଏକ ନିଶ୍ଚିତ ସ୍ଥାନ ନାହିଁ | ରୁତୁରାଜ ସହିତ, CSK ରେ ସେହି ସବୁ ସମସ୍ୟା ରହିବ ନାହିଁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.