ଭାରତ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଭଳି ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବେକି . ପଢନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଖବର

ସୋମବାର, ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଇଂଲଣ୍ଡ ସ୍କ୍ରିପ୍ଟ ଇତିହାସକୁ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ଇତିହାସର ସବୁଠାରୁ ବଡ ବିଜୟରୁ ଦୂରେଇ ରଖିବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନକୁ 74 ରନ୍ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ପ୍ରଥମତ ,, ଥ୍ରୀ ସିଂହ ପାକିସ୍ତାନୀ ବୋଲରମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ବାଜବଲ୍ ଆଭିମୁଖ୍ୟରେ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଦଳ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଅଟକାଇବାରେ ସଫଳ ହୋଇନାହାଁନ୍ତି। ଦ୍ୱିତୀୟତ ,, ଷ୍ଟୋକ୍ସ ଶୀଘ୍ର ଘୋଷଣା କରିବାକୁ ଏବଂ ଏକ ବିଜୟ ପାଇଁ ଯିବାକୁ ତାଙ୍କର ସାହସିକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ପାଇଁ ପ୍ରଶଂସା ପାଇଲେ | ପ୍ରସିଦ୍ଧ ବିଜୟ ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରି ପୂର୍ବତନ ଇଂଲଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟର ତଥା ସମୀକ୍ଷକ ଡେଭିଡ ଓଲିଡ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତ ହେଉଛି ଅନ୍ୟ ଏକ ଦଳ ଯାହାକୁ ସେ ଇଂଲଣ୍ଡର ପଦାଙ୍କ ଅନୁସରଣ କରିପାରିବେ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ପରି ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବାର ସାମର୍ଥ୍ୟ ରହିଛି।

ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଲ୍ଲୋଡ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ବିଷୟରେ ଉଚ୍ଚକୋଟୀର କହିଥିଲେ ଏବଂ କହିଥିଲେ ଯେ ଯଦି ଭାରତ ଇଂଲଣ୍ଡର ପଦ୍ଧତିକୁ ଅନୁକରଣ କରେ, ତେବେ ବିରାଟ ସେମାନଙ୍କର ମୁଖ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତି ହେବେ ଏବଂ ଭାରତୀୟ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଶୈଳୀରେ  ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ। “ଏହା ଇଂଲଣ୍ଡ ଦ୍ୱାରା ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ନୂତନ ପଦ୍ଧତି ନୁହେଁ। ଅତୀତରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏବଂ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଏହା କରିଛନ୍ତି।

ମୁଁ ଅନୁଭବ କରୁଛି ଇଂଲଣ୍ଡ ଅପେକ୍ଷା ଭାରତ ଅନ୍ୟ ଦଳ, ଯିଏ ସମାନ ପଦ୍ଧତି ସହିତ ଖେଳିପାରେ | ସେମାନଙ୍କର ସମସ୍ତ ସଠିକ୍ ଉପକରଣ ଅଛି ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲି ହିଁ ଏହାକୁ ଚଳାଇ ପାରିବେ। ” ବ୍ରାଣ୍ଡନ୍ ମ୍ୟାକକୁଲମ୍ ଏବଂ ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଇଂଲଣ୍ଡ 8 ଟି ଦଳ ମଧ୍ୟରୁ 7 ଟି ଜିତିଛି | ଓଲିଉଡ ଏହି ଯୋଡିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଷ୍ଟୋକ୍ସଙ୍କ ଘୋଷଣାକୁ ପାକିସ୍ତାନ ଆଶା କରି ନାହିଁ। ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ସାହସିକ ପଦକ୍ଷେପ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.