ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆରେ Blame game… ରୋହିତ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ 1 ୱିକେଟ୍ ପରାଜୟ ପାଇଁ କାହାକୁ ଦୋଷ ଦେଉଛନ୍ତି

ଭାରତର ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଦୃଢ଼ ଭାବରେ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ ମିରପୁରର ଶେର୍-ଇ-ବଙ୍ଗଳା ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ପ୍ରଥମ ODI ରେ ବାଂଲାଦେଶକୁ ଏକ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ଉଦ୍ୟମ ଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କ ଦଳକୁ ହତାଶ କରାଯାଇଛି। ଏକ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି | ନଂ- ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟାଟିଂ ଉତ୍ସ ଉପଲବ୍ଧ ଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ଭାରତ ଏକ ଧୀର ପିଚ୍‌ରେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ସହ ନିରାଶାଜନକ ସମୟ ପାଇଥିଲା, 41.2 ଓଭରରେ 186 ରନ ସଂଗ୍ରହ କରି ଶାକିବ ଅଲ ହାସନ ତାଙ୍କ ଲାଇନ, ଦର୍ଘ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ, 36 ପାଇଁ 5 କୁ ବାଛିବା ପାଇଁ କ୍ରିଜ୍ ଭଲ ଥିବାବେଳେ ଇବାଡୋଟ ହୋସେନ୍ ଛୋଟ ବଲ ବ୍ୟବହାରରେ 47 ପାଇଁ 4 କୁ ତ୍ୱଚା କରିବା ପାଇଁ ସ୍ଥିର ଥିଲେ |ଭାରତ ପାଇଁ କେ। “ଏହା ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ରନ୍ ନଥିଲା। ଅନ୍ୟ 30-40 ରନ୍ (ବ୍ୟାଟ୍ ସହିତ) ଏକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିଥାନ୍ତା। କେ। ଫେରି ଆସ, ”ସେ ମ୍ୟାଚ୍ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଉପସ୍ଥାପନା ସମାରୋହରେ କହିଛନ୍ତି।

ରୋହିତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ସ୍ପିନରଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ବ୍ୟାଟିଂରେ ଏକାଠି କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ, କାରଣ ପ୍ରଥମ ODI ରେ 6 ଟି ୱିକେଟ୍ ସ୍ପିନରଙ୍କ ଉପରେ ପଡ଼ିଥିଲା | “ପିଚ୍ ଟିକେ ଅହ୍ୱାନପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା, ଅଡୁଆ ବଲ୍ ମୋଡୁଥିଲା। ଆପଣଙ୍କୁ କିପରି ଖେଳିବାକୁ ହେବ ତାହା ବୁଝିବାକୁ ପଡିବ। କୌଣସି ବାହାନା ନାହିଁ, ଆମେ ଏପରି ଅବସ୍ଥାରେ ଅଭ୍ୟସ୍ତ। ଏହି ଅବସ୍ଥାରେ ସେମାନଙ୍କ ସ୍ପିନରଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ କିପରି ବ୍ୟାଟିଂ କରାଯିବ ତାହା ଦେଖିବା ଆବଶ୍ୟକ।” ଯଦିଓ ଭାରତ 186 ର ପ୍ରତିରକ୍ଷାରେ ପ୍ରଥମ ବଲରେ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲା ଏବଂ 26 ବଲ୍ର ବ୍ୟବଧାନରେ 128/4 ରୁ 136/9 ମଧ୍ୟରେ ବାଂଲାଦେଶର ପତନ ଘଟାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ମେହିଡି ଏକ ଅପରାଜିତ 38 ରନ୍ କରି ଆଉଟ୍ ହୋଇନଥିବା ଶେଷ ୱିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡକୁ 41 ବଲ୍ରୁ 51 ଟି ବଲରୁ ମୁସ୍ତାଫିଜୁର ରହମାନ ବାଂଲାଦେଶକୁ ବୀରତ୍ୱର ବିଜୟ ଦେବା ପାଇଁ 10 ରନ୍ କରିନଥିଲେ। ନିଜ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଅନେକ ଉଚ୍ଚ ଚାପର ପରିସ୍ଥିତି ଖେଳୁଥିବା ଭାରତ କେବଳ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ହରାଇ ଗତ ଓଭରରେ ଚାପରେ ଚାପି ହୋଇଯାଇଥିଲା। କେ। “ଏହା ଏକ ଅତି ଘନିଷ୍ଠ ଖେଳ ଥିଲା। ଖେଳକୁ ଫେରିବା ପାଇଁ ଆମେ ବହୁତ ଭଲ କରିଥିଲୁ। ଆମେ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରିନାହୁଁ। 186 ଯଥେଷ୍ଟ ଭଲ ନଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଆମେ ବହୁତ ଭଲ ବୋଲିଂ କରିଥିଲୁ ଏବଂ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନଙ୍କୁ ଚାପରେ ରଖିଥିଲୁ। ସେମାନେ ସ୍ନାୟୁ ଧରିଥିଲେ। ବ୍ୟାକେଣ୍ଡରେ | “

ରୋହିତ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, “ଯଦି ଆପଣ ପଛକୁ ଫେରି ଚାହିଁଲେ, ଅବଶ୍ୟ ଗତ କିଛି ଓଭରରେ ଆମେ ୱିକେଟ୍ ପାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତେ। କିନ୍ତୁ ଆମେ 40 ଓଭର ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ବୋଲିଂ କରିଥିଲୁ ଏବଂ ଆମେ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲୁ।”ବୁଧବାର ସମାନ ସ୍ଥାନରେ ଭାରତ ବର୍ତ୍ତମାନ 1-0- ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ODI ପଛରେ ରହି ରୋହିତ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ ପରିଦର୍ଶକମାନେ ଟେବୁଲ ବୁଲାନ୍ତୁ। “ମୁଁ ପ୍ରକୃତରେ ଜାଣେ ନାହିଁ ଯେ ସେମାନେ ଦୁଇଟି ଅଭ୍ୟାସ ଅଧିବେଶନରେ କେତେ ଉନ୍ନତି କରିପାରିବେ। ଜିନ୍ ସେଠାରେ ଅଛି, ଏହି ଯୁବକମାନେ ଏପରି ଅବସ୍ଥାରେ ଖେଳିବାରେ ବଢ଼ିଥିଲେ “ଏହା ଚାପକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ବିଷୟରେ। ଥରେ କରିସାରିବା ପରେ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଦେଇଥାଏ। ସେହି ଚାପ ପରିସ୍ଥିତିକୁ କିପରି ପରିଚାଳନା କରାଯିବ ତାହା ଶିଖିବା ଜରୁରୀ ଅଟେ। ଆଶାକରେ, ପରବର୍ତ୍ତୀ ଖେଳରେ ଆମେ ଜିନିଷ ବଦଳାଇବୁ।”

Leave a Reply

Your email address will not be published.