ପାକିସ୍ତାନରେ ଭାଇରାଲ୍ ସଂକ୍ରମଣରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଇଂଲଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ବିଗ୍ ଅପଡେଟ୍

ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ (ପିସିବି) ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ୱେଲ୍ସ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ (ଇସିବି) ବୁଧବାର ଦିନ ଇଂଲଣ୍ଡ ପୁରୁଷ ଟେଷ୍ଟ ଦଳ ଶିବିରରେ ଭାଇରାଲ ସଂକ୍ରମଣ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏଠାରେ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି 07 ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଳମ୍ବ କରିବାକୁ ସର୍ବସମ୍ମତି କ୍ରମେ: ଗୁରୁବାର ଦିନ 30 ଘଣ୍ଟା ପାକିସ୍ତାନ ସମୟ | ଇଂଲଣ୍ଡର ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଡାକ୍ତରୀ ପରାମର୍ଶକୁ ଆଧାର କରି ପିସିବି ଏବଂ ଇସିବି ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ, ଯାହା ଖେଳାଳିଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ କଲ୍ୟାଣକୁ ଘେରି ରହିଥିଲା। ଖେଳାଳିଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ କଲ୍ୟାଣକୁ ନେଇ ଇଂଲଣ୍ଡ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଡାକ୍ତରୀ ପରାମର୍ଶକୁ ଆଧାର କରି ଦୁଇଟି ବୋର୍ଡ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ଯେ ଆଇସିସି ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟରୁ ଇଂଲଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ଏକାଦଶ ଚୟନ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛି। ଯାହା ରାୱଲପିଣ୍ଡି କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯିବ ବୋଲି ମିଳିତ ବିବୃତ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି। ଗୁରୁବାର ଦିନ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହେବ କି ନାହିଁ ସେନେଇ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ବୋଲି ବୋର୍ଡ କହିଛି।

ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ପଡ଼ିଆ ନେବାକୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ଖେଳାଳିମାନେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ନ ଥିବାରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଟେଷ୍ଟ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଏବଂ ପାଞ୍ଚ ଦିନିଆ ମ୍ୟାଚ୍ ହେବ ବୋଲି ବିବୃତ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି। ଏଥିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ, ମୁଲତାନରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଏବଂ କରାଚିରେ ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟର କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ପ୍ରଭାବିତ ରହିବ ନାହିଁ ଏବଂ ମୂଳ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଅନୁଯାୟୀ ଯଥାକ୍ରମେ ଡିସେମ୍ବର 9-13 ଏବଂ 17-21 ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ। ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ଇଂଲଣ୍ଡର ପ୍ରସ୍ତୁତି, ଯାହାକି 17 ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପାକିସ୍ତାନରେ ପ୍ରଥମ ହୋଇଛି, ଅଧିନାୟକ ବେନ ଷ୍ଟୋକ୍ସଙ୍କ ସମେତ ଭ୍ରମଣକାରୀ ଦଳର 14 ଜଣ ସଦସ୍ୟ ଭାଇରାଲ ସଂକ୍ରମଣ ପରେ ଏକ ବଡ଼ ଝଟକା ଲାଗିଛନ୍ତି। ଅସୁସ୍ଥ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖାଯାଉଛି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ନେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି ଏବଂ ଫଳସ୍ୱରୂପ ସେମାନେ ରାୱଲପିଣ୍ଡି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଅନ୍ତିମ ଅଭ୍ୟାସ ଅଧିବେଶନରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିନଥିଲେ।

ଜୋ ରୁଟ୍ ଅଧିନାୟକ ଷ୍ଟୋକ୍ସଙ୍କ ବଦଳରେ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଯୋଗ ଦେଇ ଶିବିରର ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଆଲୋକିତ କରିଥିଲେ। ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳରେ ଅପଡେଟ୍ ମାଗିବାବେଳେ ରୁଟ୍ ଥଟ୍ଟା କରି କହିଛନ୍ତି, “ମାର୍କସ୍ ଟ୍ରେସ୍କୋଥିକ୍, ରବି କି ଏବଂ ବ୍ରେଣ୍ଡନ୍ ମ୍ୟାକକୁଲମ୍ ହେବାକୁ ପଡିବ – ଆସନ୍ତାକାଲି ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ତିନିଜଣ ହେବାକୁ ପଡିବ | “ମୁଁ ଯେତେ ଜାଣିଛି, ସେଠାରେ କିଛି ଯୁବକ ଶତପ୍ରତିଶତ ଅନୁଭବ କରୁନାହାଁନ୍ତି। ଗତକାଲି ମୁଁ ନିଜକୁ ଭଲ ଅନୁଭବ କରି ନଥିଲି ଏବଂ ଆଜି ମୁଁ ବହୁତ ଭଲ ଜାଗ୍ରତ ହେଲି। ତେଣୁ ଆଶା କରୁଛି ଏହା ମାତ୍ର 24 ଘଣ୍ଟା ଜୀବାଣୁ; ଖାଦ୍ୟ ବିଷାକ୍ତତା ବିଷୟରେ ଭାବନ୍ତୁ ନାହିଁ କିମ୍ବା କୋଭିଡ୍ କିମ୍ବା ସେପରି କିଛି |ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟବଶତ  ଆମେ ଏକ ଗୋଷ୍ଠୀ ଭାବରେ ଉଠାଇଛୁ | ଆମେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସବୁକିଛି ଠିକ୍ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛୁ ଯେ ଏହି ଖେଳ ପାଇଁ ଆମେ ପ୍ରକୃତରେ ଭଲ ଭାବରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥାଉ ଏବଂ ବେଳେବେଳେ ଜୀବନ ଏକ ସ୍ୱାର୍ଡ ଭାବରେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଏହି ପ୍ରକାରର ଜିନିଷ ପକାଇଥାଏ, ଏବଂ ଆମେ ଦେଖିବାକୁ ପାଇଲୁ ଯେ ଆସନ୍ତାକାଲି କିପରି ଟାଣିବା ଏବଂ ଠିକ୍ ଏବଂ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବା | ଯାଅ, “ସେ ଯୋଗ କଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.