ଦ୍ୱିତୀୟ ODI ପୂର୍ବରୁ ଭାରତ ଅଧିନାୟକଙ୍କୁ ମହମ୍ମଦ କୈଫ ଦେଲେ ଏମିତି କିଛି ବଡ ଚେତାବନୀ

ରବିବାର ଦିନ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ (ODI) ରେ ବାଂଲାଦେଶ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ୱିକେଟ୍ ଦେଇଥିବାରୁ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନକୁ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ନଷ୍ଟ କରିଦେଇଛି। ରୋହିତଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଆୟୋଜକଙ୍କ ହାତରେ ଭୟଙ୍କର ଦୁଖ ଭୋଗୁଥିବା ବେଳେ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ମହମ୍ମଦ କୈଫ ଭାରତର ଅଧିନାୟକ ରୋହିତଙ୍କୁ ଫର୍ମରେ ଖସିବା କାରଣରୁ ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରେ ଲଜ୍ଜାଜନକ ପରାଜୟ ପରେ ରୋହିତ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳକୁ ପଛରେ ପକାଇ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର କୈଫ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବ୍ୟାଟିଂ ଟପ୍ ଅର୍ଡର ଭାରତରେ ଡ଼ାକାରେ ସିରିଜ୍ ଓପନର୍ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛି। ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ତଥା ଫୁଲ୍ ଟାଇମ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ପାଣ୍ଡିଟ୍ ବ୍ୟାଟିଂ ଆଇକନ୍ ରୋହିତ ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ବୁଧବାର ଦିନ ଭାରତ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ସିରିଜ୍ ନିର୍ଣ୍ଣୟରେ ସଂଶୋଧନ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି।

“ତୁମକୁ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ପଡିବ। ବୋଲିଂ ବିଷୟରେ ଆମେ ଅନେକ କଥା କହୁଛୁ, ସେମାନେ ଖରାପ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଛନ୍ତି। ବ୍ୟାଟିଂ ହେତୁ ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଛୁ। ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଠାରୁ ରନ୍ ଦରକାର। ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଠାରୁ ରନ୍ ଦରକାର। ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏଥିରେ ନାହାଁନ୍ତି। ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ଫର୍ମ, ସେ ନିୟମିତ ସ୍କୋର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇ ନାହାଁନ୍ତି ବୋଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରେ ବାଂଲାଦେଶ ଭାରତ ଉପରେ ଏକ ସ୍ମରଣୀୟ ବିଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବା ପରେ କୈଫ ସୋନି ସ୍ପୋର୍ଟସକୁ କହିଛନ୍ତି। ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ୨ୟ ଦିନିକିଆ ପାଇଁ ଭାରତର ଏକାଦଶ ଖେଳିବା ବିଷୟରେ ନିଜର ମତ ବାଣ୍ଟି କ if ଫ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ସିରିଜର ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବାକୁ ଯୁବକ କୁଲଦୀପ ସେନ୍‌ଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ। ରବିବାର ଦିନ ଭାରତ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ପ୍ରଥମ ODI ରେ ପେସର୍ ସେନ୍ ତାଙ୍କର ଡେବ୍ୟୁ କ୍ୟାପ୍ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି | “ଯଦି ସେମାନେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତି, ସେଠାରେ ଉତ୍ତେଜନା ସୃଷ୍ଟି ହେବ। ଯଦି ତୁମେ କୌଣସି ଯୁବ ଖେଳାଳି ଖେଳିଛ, କୁଲଦୀପ ସେନ୍ ସମସ୍ତ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବା ଉଚିତ୍। ଯଦି ତୁମେ କାହାକୁ ସମର୍ଥନ କରିଛ ଏବଂ ତୁମେ ସେହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ବଦଳାଇଛ କାରଣ ତୁମେ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଛ, ମୁଁ ବିଶ୍ୱାସ କରେ ତୁମେ ଜଣେ ଭଲ ଅଧିନାୟକ ନୁହଁ କିମ୍ବା କୋଚ୍, କୈଫ କହିଛନ୍ତି।

ସେନ୍ ପାଞ୍ଚ ଓଭର ବୋଲିଂ କରି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରେ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ 37 ରନ୍ ଲିକ୍ କରିଥିଲେ। ଶେରେ ବଙ୍ଗଳା ଜାତୀୟ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ସିରିଜ୍ ଓପନର୍ରେ ଭାରତୀୟ ପେସର୍ ଆଫିଫ୍ ହୋସେନ୍ ଏବଂ ଏବାଦୋଟ୍ ହୋସେନ୍ଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବରଖାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ରୋହିତ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବୁଧବାର ସମାନ ସ୍ଥାନରେ ବାଂଲାଦେଶକୁ ଭେଟିବ। “କୁଲଦୀପ ସେନଙ୍କୁ କ୍ୟାପ୍ ଦିଆଯାଇଥିଲା, ଏହା ତାଙ୍କର ଭୁଲ ନୁହେଁ, କିନ୍ତୁ କ୍ୟାପ୍ ବହୁତ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଉଛି। ସେ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଟିକିଏ ଦାମିକା ପ୍ରମାଣିତ କଲେ। ମୋଟାମୋଟି ମୁଁ ଚାହେଁ ତୁମେ ତାଙ୍କୁ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁଛ। ତାଙ୍କର ଗତି ଅଛି, ସେ କରିପାରିବେ ନାହିଁ।” ଆଜି ଚାପରେ ଭଲ ପାତ୍ର କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି କୈଫ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.