BCCI ନୂତନ ଚୟନ କମିଟି କୁ ମିଳିଲା ଧୋନିଓ ସଚିନଙ୍କ fake applications

ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ, ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ଫର କ୍ରିକେଟ୍ ଇନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) ଚେତନ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ସମଗ୍ର ଚୟନ ପ୍ୟାନେଲକୁ ବରଖାସ୍ତ କରିଛି। ଏହା ପରେ ଭାରତୀୟ ବୋର୍ଡ ପାଞ୍ଚ ଜଣିଆ ଚୟନ କମିଟି ପାଇଁ ନୂତନ ଆବେଦନକୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲା। ଏହି ଭୂମିକା ପାଇଁ ଅନେକ ବଡ ନାମ ଆବେଦନ କରିଥିବାବେଳେ ବିସିସିଆଇ ଏମଏସ ଧୋନି ଏବଂ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ବୋଲି ଦାବି କରୁଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଠାରୁ ଅନେକ ନକଲି ଆବେଦନ ମଧ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିଛି | ବିସିସିଆଇ ଅଶୋକ ମଲହୋତ୍ରା, ଜାଟିନ୍ ପରଞ୍ଜାପେ ଏବଂ ସୁଲକ୍ଷନା ନାୟକଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ତିନି ସଦସ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ପରାମର୍ଶଦାତା କମିଟି (ସିଏସି) ଗଠନ କରିଛି। ସେମାନଙ୍କର ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ ହେଉଛି ପାଞ୍ଚ ଜଣିଆ ଚୟନ କମିଟି ବାଛିବା।

ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଥିବା ଅନେକ ନାମ ମଧ୍ୟରେ ବିସିସିଆଇ ଧୋନି, ତେନ୍ଦୁଲକର, ବିରେନ୍ଦର ସେହୱାଗ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ଇନଜାମାମ-ଉଲ-ହକ ବୋଲି ଦାବି କରୁଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଠାରୁ ଅନେକ ନକଲି ଆବେଦନ ମଧ୍ୟ ପାଇଛି। ବହିଷ୍କୃତ ହୋଇଥିବା ପାଞ୍ଚ ଜଣିଆ ଚୟନ କମିଟିର ଏକ ଅଂଶ ଥିବା ଚେତନ ଶର୍ମା ଏବଂ ହରବିନ୍ଦର ସିଂ ଏହି ଭୂମିକା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଥିବା କୁହାଯାଉଛି।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ତିନି ସଦସ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ ସିଏସିର ନାମ ଘୋଷଣା କରି ବିସିସିଆଇ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛି ଯେ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) ଗୁରୁବାର ଦିନ ଏହାର କ୍ରିକେଟ୍ ପରାମର୍ଶଦାତା କମିଟିର ନିଯୁକ୍ତି ଘୋଷଣା କରିଛି। ତିନିଜଣିଆ କମିଟିରେ ଶ୍ରୀ ଅଶୋକ ଅଛନ୍ତି। ମାଲହୋତ୍ରା, ଶ୍ରୀ ଜଟିନ୍ ପରଞ୍ଜାପେ ଏବଂ ଶ୍ରୀମତୀ ସୁଲକ୍ଷନା ନାୟକ। ସିନିୟର ପୁରୁଷ ଚୟନ କମିଟି। 11 ବର୍ଷ ଧରି କ୍ୟାରିୟରରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ, 46 ଟି ODI ଏବଂ 31 ଟି -20 ଖେଳିଥିବା ଶ୍ରୀମତୀ ନାୟକ ତିନି ସଦସ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ CAC ର ଅଂଶ ହୋଇ ରହିଛନ୍ତି। ” ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ର ସେମିଫାଇନାଲରୁ ବାହାରିବା ପରେ ଯେଉଁଠାରେ ଜୋସ୍ ବଟଲରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ହରାଇଥିଲା, ନୂତନ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ ବିସିସିଆଇ ମୁଖ୍ୟ ରୋଜର ବିନି ଚେତନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ସମଗ୍ର ଚୟନ କମିଟିକୁ ବରଖାସ୍ତ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ଶର୍ମା।

Leave a Reply

Your email address will not be published.