ଭାରତ ବନାମ ବାଙ୍ଗଲାଦେଶ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ରେ ବାଙ୍ଗଲାଦେଶ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ ଭାରତ ଜିତିବାର ଆଶା ବଢିଛି . ପଢ଼ନ୍ତୁ ଖେଳ ଖବର

ଭାରତ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ ଅନ୍ୟ ପଟେ କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ସହାୟତାରେ ଭାରତ ପାଇଁ ବହୁମୂଲ୍ୟ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ଏହି ଯୋଡି 9 ମ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ 92 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ଯାଦବ 40 ସ୍କୋର କରିଥିବାବେଳେ ଅଶ୍ୱିନ୍ ତାଙ୍କର 13 ତମ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରି ମେହିଡି ହାସନଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ 58 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଅଶ୍ୱିନଙ୍କ ଅବଦାନକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ ଏବଂ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ 36 ବର୍ଷୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡରଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ। ଅଶ୍ୱିନ ଟ୍ରେଣ୍ଡ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ଟକ୍କର ପାଇଁ ଟ୍ୱିଟର, କିନ୍ତୁ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ପାକିସ୍ତାନ ଅଧିନାୟକ ବାବର ଆଜମ ଏବଂ ଭାରତ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ବାର୍ତ୍ତାଳାପକୁ ଟାଣି ନେଇଥିଲେ। ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ ରୋହିତ ଏବଂ ବାବରଙ୍କ ଅବଦାନକୁ ସେମାନେ ପରିହାସ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଦୁଇଟି କାରଣରୁ ଅଶ୍ୱିନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଜଣେ ଭଲ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ବୋଲି କହିଥିଲେ।

ପ୍ରଥମତ Ash, ଅଶ୍ୱିନଙ୍କର ସମାନ ସଂଖ୍ୟକ ଟେଷ୍ଟ ଶତାବ୍ଦୀ (2) ବାବର ଆଜାମଙ୍କ ସହ ରହିଛି ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ ରନ୍ 3137 ରନ୍ ଅତିକ୍ରମ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ଅଶ୍ୱିନଙ୍କ 2989 ଟେଷ୍ଟ ରନ୍ ଅଛି ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଅତିକ୍ରମ କରିବାକୁ 148 ରନ୍ ଆବଶ୍ୟକ | ଇଣ୍ଟରନେଟରେ କିଛି ସର୍ବୋତ୍ତମ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଏଠାରେ ଅଛି, ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ (13) ରେ ପଚାଶ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଅଶ୍ୱିନ୍ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ସମାନ କରିଥିଲେ, ଯାହା ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିନଥିଲା। ବୋଧହୁଏ ଅଭିଜିତ ଗୋଷ୍ଠୀରେ କିଛି ନୂତନ ପ୍ରବେଶକାରୀ ଅଛନ୍ତି। ବିଳମ୍ବରେ, ବାବର ଆଜାମ ଏବଂ ମାର୍ନୁସ ଲାବୁସାଗ୍ନେ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟର ଦୁଇଜଣ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଅଟନ୍ତି। ମାର୍ନୁସ୍ ଲାବୁସାଗ୍ନେ ପାକିସ୍ତାନର ବାବର ଆଜାମଠାରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱରେ ଥିବା ଆଇସିସି ଟେଷ୍ଟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି।

ନ୍ୟୁଜ୍ 9 ସହିତ ବାର୍ତ୍ତାଳାପରେ 28 ବର୍ଷୀୟା ଆୟୁଙ୍କୁ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଟେଷ୍ଟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ସ୍ଥାନିତ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା | ଅନେକ ବରିଷ୍ଠ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇଥାନ୍ତେ, ମାର୍ନସ୍ ସାହସ କରି ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ବ୍ୟାଟିଂ ଦକ୍ଷତା ଅନୁଯାୟୀ ମାନ୍ୟତା ଦେଇଥିଲେ। ସେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରଖିଛନ୍ତି, ତା’ପରେ ଆଇସିସି ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିବା ଜୋ ରୁଟ୍। ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ରୁଟ୍ ପଛରେ ଅଛି, ଇଂରାଜୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ବିଶେଷ ଶବ୍ଦ ଥିଲା | ରେଡ୍ ବଲ୍ ସହିତ ତାଙ୍କର ଏକ ଚମତ୍କାର ରେକର୍ଡ ରହିଛି। ସେ ଏତେ ଦିନ ଧରି ସ୍ଥିର ରହିଆସିଛନ୍ତି | କେବଳ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ନୁହେଁ ଉପମହାଦେଶରେ ମଧ୍ୟ। ”

Leave a Reply

Your email address will not be published.