ଏବେ BCCI କଣ କରିବ ଭାରତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳାଳି Ajinkya Rahane ମାରିଲେ ଡବଲ ଶତକ . ପଢ଼ନ୍ତୁ ଖେଳ ଖବର

ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ମଧ୍ୟରେ ରଣଜୀ ଗ୍ରୁପ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମ୍ୟାଚର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ମୁମ୍ବାଇର ଅଧିନାୟକ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାନେ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ 253 ବଲରେ ଦୁଇଗୁଣ ଶତକ ଆଣିଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଷ୍ଟାର୍ ସୋ ଲଗାଇଥିଲେ। ଜୟସୱାଲ 162 ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ତାଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ସମୟରେ 90 ରନ ଖେଳିଥିଲେ। ତେବେ, ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ଥିଲା ରାହାନେ, ଯିଏ ତାନୟ ଥାୟାରାଜନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସଫା ହେବା ପୂର୍ବରୁ 204 (261) ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ଇନିଂସରେ 26 ଚଉକା ଓ ତିନି ଛକା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ଫେବୃଆରୀ 2022 ପରଠାରୁ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସେଟଅପ୍ ବାହାରେ ଥିବା ରାହାନେ ତାଙ୍କ ରଣଜୀ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଆରମ୍ଭ କରିନଥିଲେ, କାରଣ ସେ ଏକ ଡାକୁରେ ବରଖାସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ।

34 ବର୍ଷିୟା ଜିନିଷ ବୁଲାଇ ନିଜର ହଜିଯାଇଥିବା ମୋଜୋକୁ ପାଇଲେ କାରଣ ସେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଦୁଇଗୁଣ ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି | ତାଙ୍କର ଶେଷ 200 ରନ୍ ଇନିଂସ୍ ଉତ୍ତର ଜୋନ୍ ବିରୁଦ୍ଧରେ ପଶ୍ଚିମ ଜୋନ୍ ପାଇଁ ଆସିଥିଲା। ଏଠାରେ ରାହାନେଙ୍କ ଗୁଣ ଶତାବ୍ଦୀ ଆଣିବାର ଭିଡିଓ ଅଛି। ଡାହାଣହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରାଙ୍କ ପଥକୁ ଦୁଇଗୁଣ ଶତକ ଏବଂ ଡ୍ରପ୍ ହେବାର ଶତାବ୍ଦୀ ପରେ ଅନୁସରଣ କରିବେ ଏବଂ ଦଳରେ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନକୁ ସିମେଣ୍ଟ କରନ୍ତୁ। ଏହି ସମୟରେ, ସରଫରାଜ ଖାନ ମଧ୍ୟ ଏକାଦଶ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ ଶତାବ୍ଦୀ ଆଣି 50 ଇନିଂସରେ 3000 ରନ୍ ଛୁଇଁଥିବା ବେଳେ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ କବାଟ ବାଡେଇଛନ୍ତି।

ଭାରତର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ଆକାଶ ଚୋପ୍ରା ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛନ୍ତି ଯେ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ୱିକେଟ୍ ହରାଇବ। ସେ ନାମ ନେଇନାହାଁନ୍ତି କିନ୍ତୁ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ, ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ପ୍ରତି ସଙ୍କେତ ଦେଉଥିଲେ। ମୁଁ ଅନୁଭବ କରୁଛି କ୍ରମର ଉପରି ଭାଗରେ କିଛି ଲାଗିପାରେ | ନୂତନ ବଲ ସହିତ ସ୍ପିନ୍ ବିପକ୍ଷରେ ୱିକେଟ୍ ଖସିଯିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି କାରଣ ବଲ୍ ଧରିବ ଏବଂ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। “ଅଶ୍ୱିନ୍, ଆକ୍ସର ଏବଂ କୁଲଦୀପ ଏକାଠି 14-15 ୱିକେଟ୍ ନେବେ। ସ୍ପିନରମାନେ ଖେଳ ଉପରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରିବେ | ଶେର୍-ଇ-ବଙ୍ଗଳା ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଫିଙ୍ଗର ସ୍ପିନରମାନେ ଅଧିକ ସହାୟତା ପାଇବେ ବୋଲି ଅଶ୍ୱିନ୍ ଅଧିକ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ହେବେ | ଅଶ୍ୱିନ୍ ଏକ ପାଞ୍ଚ ଫେର୍ ଉଠାଇବେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.