ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ଅଜୟ ଜାଡେଜା ଙ୍କ ବଡ ବୟାନ Axar Patel କେବେ ବି Ravindra Jadeja ଙ୍କ ଠିକୀ ବିକଳ୍ପ ନୁହେଁ . ପଢ଼ନ୍ତୁ ଖେଳ ଖବର

ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ସମୀକ୍ଷକ ଅଜୟ ଜାଡେଜା ଅନୁଭବ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଲମ୍ବା ଫର୍ମାଟ ପାଇଁ ବାମହାତୀ ସ୍ପିନ୍ ବୋଲିଂ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଭାବରେ ଆକ୍ସର ପଟେଲ ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚୟନ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର। ଆଣ୍ଠୁରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିବାରୁ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ବର୍ତ୍ତମାନ ଦଳରୁ ଦୂରେଇ ରହିଛନ୍ତି ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ଭାରତ ଟେଷ୍ଟ ଦଳରେ ଭାଗ ନେଉନାହାଁନ୍ତି, ଆକ୍ସାର ପଟେଲ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ଦୁଇଟି ଇନିଂସରେ ପାଞ୍ଚଟି ୱିକେଟ୍ ଦାବି କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ 4/77 ର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ମନ୍ତ୍ର ରହିଛି। ଭଲ

ସୋନି ସ୍ପୋର୍ଟସ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ବେଳେ ଅଜୟ ଜାଡେଜାଙ୍କୁ ପଚରାଯାଇଥିଲା କି ଯଦି ଭାରତ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ଦେଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ତେବେ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ଯୋଜନା ଉପଲବ୍ଧ କି ନାହିଁ, ସେ ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି: “ସମସ୍ତ ଖେଳାଳି ଭଲ। ବାସ୍ତବରେ, ତାଙ୍କର (ଆକ୍ସର) ସଂଖ୍ୟାଗୁଡିକ ସର୍ବୋତ୍ତମ | ସେ ଏହି ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଯାହା କରିଥିଲେ, ସେ ଭାରତରେ ଖେଳିଥିଲେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଦେଶରେ ପାଇଥିବା ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍, ତାଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ସର୍ବୋତ୍ତମ | ଭାରତରେ ତାଙ୍କର ହାରାହାରି 12 ଥିଲା, ଅଶ୍ୱିନଙ୍କ ପାଖରେ ମଧ୍ୟ ନାହିଁ, ଭାରତରେ କ bow ଣସି ବୋଲର ମଧ୍ୟ ନାହାଁନ୍ତି। ”ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି ଯେ ଉଭୟ ଆକ୍ସାର ପଟେଲ ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଟେବୁଲକୁ ସମାନ କ skills ଶଳ ଆଣିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ, ଆକ୍ସାର ପଟେଲ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳିଥିବା ସାତୋଟି ଟେଷ୍ଟରେ ହାରାହାରି 13.00 ରେ 44 ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି। ସେ six ଟି ଘରୋଇ ଟେଷ୍ଟରେ ମଧ୍ୟ ହାରାହାରି 12.43 ରେ 39 ଟି ସ୍କାଲ୍ପ୍ସ ପାଇଁ ହିସାବ କରିଛନ୍ତି |

ଯେତେବେଳେ ଭୂପୃଷ୍ଠ ବିପଜ୍ଜନକ ସେତେବେଳେ ଉଭୟଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଭଲ ବୋଲର ନାହାଁନ୍ତି – ଅଜୟ ଜାଡେଜା ସେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି: “ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବାଛିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର। ଉଭୟ ବାମପନ୍ଥୀ ଏବଂ ଏହା ନୁହେଁ ଯେ ସେମାନଙ୍କର ଭିନ୍ନ ଦକ୍ଷତା ଅଛି | କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ଆକାଶରେ ପିଟିଥିଲେ, ଦୁହେଁ ପୃଷ୍ଠପଟରୁ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ପିଟିଥିଲେ। ସେମାନେ ଭୂପୃଷ୍ଠର ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି। ”ତଥାପି, ଅଜୟ ଜାଡେଜା ଗୋଟିଏ କାରକ ବାଛିଲେ ଯାହା ଅଭିଜ୍ଞ ଦୁଇ ସ୍ପିନରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବାଛିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବ | ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ଯେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଯଦି କେହି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଭଲ ହୁଏ ତେବେ ଏହି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଘଟିବା ଉଚିତ୍ | ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି: “ଯେତେବେଳେ ଭୂପୃଷ୍ଠ ବିପଜ୍ଜନକ ସେତେବେଳେ ଉଭୟଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଭଲ ବୋଲର ନାହାଁନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଯଦି ଭୂପୃଷ୍ଠ ସମତଳ ଏବଂ ଭୂପୃଷ୍ଠରୁ କୌଣସି ସାହାଯ୍ୟ ନଥାଏ, ତେବେ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କିଏ ଭଲ, ତାହା ସ୍ଥିର କରିବାର ଗୋଟିଏ କାରଣ ହେବ। ରବିନ୍ଦ୍ର ବ୍ୟାଟିଂରେ ବଡ଼ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଆକ୍ସର ସମ୍ଭାବନା ଦେଖାଇଛନ୍ତି। ଫିଲ୍ଡିଂରେ କୌଣସି ତୁଳନା ନାହିଁ | ଯଦି ତୁମେ ଅନୁଭବ କର ଯେ କେହି ଭଲ ହୋଇଯିବେ | ଯଦି ଆପଣ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଖେଳଟି ଆପଣ ଗତ ଦୁଇରୁ ଚାରି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଦେଖିଛନ୍ତି, ତେବେ ଆଜିର ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହିତ ଯାଆନ୍ତୁ, ”ଅଜୟ ଜାଡେଜା ଶେଷ କରିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.