ବିସିସିଆଇ ନୂଆ ଯୁଗର ଇଙ୍ଗିତ କରିଛି ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ T20I ଅଧିନାୟକତ୍ୱଖୁବ ଖୁବ ଜଲ୍ଦି ଗ୍ରହଣ କରିବେ ଯୁବ ଖେଳାଳି

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ସମୟ ଶେଷ ହୋଇଛି। କିନ୍ତୁ ଏହା ଭାରତୀୟ ଟି -20 ଦଳ ପାଇଁ ଏକ ନୂଆ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ପାୱାରପ୍ଲେରେ ଭାରତର ଭୟଭୀତ ଆଭିମୁଖ୍ୟ, ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ପ୍ରତିରୋଧ କରି ସେମିଫାଇନାଲରୁ ଭାରତକୁ ବହିଷ୍କାର କରିଛି। ମାତ୍ର ଆଡିଲେଡରେ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ 10 ୱିକେଟ୍ ଅପମାନ ପରେ ବିସିସିଆଇ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ 2024 କୁ ମାତ୍ର ଦୁଇ ବର୍ଷ ବାକି ଥିବାରୁ କଠୋର କଲ୍ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ | ପ୍ରଥମ ଅପ୍ ଟି -20 କ୍ୟାପ୍ଟେନ୍ସି ଉପରେ ଏକ କଲ ହେବ | ଆସନ୍ତା ମାସରେ ନହେଲେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ପୂର୍ଣ୍ଣକାଳୀନ ଭିତ୍ତିରେ ବଦଳାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

“ଅବଶ୍ୟ କିଛି କଠୋର କଲ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଗିଳିବା ପାଇଁ ଏହା ଏକ ତିକ୍ତ ବଟିକା | ଆମର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଥିଲା, ଦଳକୁ ଶୀଘ୍ର ପଠାଇଲେ | ହଁ, ଦୁଇଟି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ ଆଘାତ ଆମ ଯୋଜନାକୁ ଟିକେ ଖରାପ କରିଦେଲା | କିନ୍ତୁ ତାହା ହେଉଛି ଖେଳର ପ୍ରକୃତି | ଯଦି ଆପଣ ଦେଖନ୍ତି, ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚର କିମ୍ବା ମାର୍କ କାଠ ବିନା ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ ଅଛି | କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଆଜି ସଂଘର୍ଷ କରିନାହାଁନ୍ତି। ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ପାଇଁ, ଏହା ଏକ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ | ଆମେ NZ ସିରିଜ୍ ପରେ ବସିବୁ ବୋଲି ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି।

କିନ୍ତୁ ଭାରତକୁ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ ଟି -20 ଜିତିବାରେ ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିବା ଜଣେ ଅଧିନାୟକ କାହିଁକି ବଳିଦାନ ଦେବେ? ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ତାଙ୍କ ବୟସ | ରୋହିତ ଶର୍ମା ପୂର୍ବରୁ 35 ବର୍ଷ ଏବଂ 2024 ଡବ୍ଲୁସି ସୁଦ୍ଧା ସେ 37 ବର୍ଷ ହୋଇଯିବେ। ଅତି କମରେ ଦୁଇ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଉଭୟ ODI ଏବଂ ଟେଷ୍ଟ ଦଳକୁ ଆଗେଇ ନେବା ତାଙ୍କର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ। ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯିବ | ଯେହେତୁ 2024 WC ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ T20 ଗୁଡ଼ିକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ, ଭାରତ ଟି -20 ରେ ତାଜା ଆଭିମୁଖ୍ୟ ସହିତ ବିଭାଜିତ ଅଧିନାୟକତ୍ୱକୁ ଦେଖିପାରେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.