ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତର ଯାତ୍ରା ଶେଷ ହେବା ସହିତ ଏହି 2 ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ରାସ୍ତାର ଶେଷ ହୋଇଛି

ବୁଧବାର ସେମିଫାଇନାଲ 2 ରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ 10 ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ ହେବା ପରେ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରୁ ଭାରତ ଛାଡିବା ପରେ ଭାରତ ଭେଟେରାନ ମାନଙ୍କୁ ଛାଡି ପରବର୍ତ୍ତୀ ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଚାରିପାଖରେ ଏକ ଦଳ ଗଠନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ କି ନାହିଁ ଏକ ବିତର୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2023 ଯାହା ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜରେ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ପ୍ରଥମ ଦୁଇ ଖେଳାଳି ଯିଏ ସେମାନଙ୍କୁ ବଦଳାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ଆର ଅଶ୍ୱିନ୍ ଏବଂ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ | ଦୀନେଶ 37 ବର୍ଷ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ 39 ବର୍ଷ ହେବେ ଯେତେବେଳେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଟି -20 ଡବ୍ଲୁସି ଅନ୍ୟ ପଟେ ଖେଳାଯିବ ଆର ଅଶ୍ୱିନଙ୍କର ଏକ ନିମ୍ନ ଅଭିଯାନ ଥିଲା। ଦୀନେଶଙ୍କୁ ସମ୍ଭବତ ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯିବ ଯେତେବେଳେ ଆର ଅଶ୍ୱିନ୍ କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଏବଂ ରାହୁଲ ଚହରଙ୍କ ପରି ପରବର୍ତ୍ତୀ ପିଢ଼ିର ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ରାସ୍ତା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ।

ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜ୍ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ଦଳରୁ ଆର ଅଶ୍ୱିନ୍, ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ, ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର, ମହମ୍ମଦ ଶାମି ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଚୟନ ନକରିବା ପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ସୂଚନା ଏକ ସୂଚନା ଦେଇଛି। ତେବେ ଚୟନ କମିଟିର ମୁଖ୍ୟ ଚେତନ ଶାମା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ କୌଣସି କଲ ନିଆଯାଇ ନାହିଁ। “ଏହା ସେପରି ନୁହେଁ (ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ବାହାରେ ଦୃଷ୍ଟି ରଖିଛନ୍ତି କି?) ବିଶ୍ୱକପ ବର୍ତ୍ତମାନ ଶେଷ ହୋଇଥାନ୍ତା (ବିଶ୍ୱକପ ଫାଇନାଲର 5 ଦିନ ପରେ T20I ସିରିଜ୍)।

ଏହା ମୂଳତ ଭାର ପରିଚାଳନା ଉପରେ, ଆମେ ଏହା ଉପରେ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେଉଛୁ। ଆମେ ଯୋଜନା କରୁଛୁ କାହାକୁ ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟରେ ବିଶ୍ରାମ ଦେବେ | ଏବଂ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ, ସେ ଯେଉଁ ପଥରେ ଆସିଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ, ସେ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ପାଇଁ ସର୍ବଦା ଉପଲବ୍ଧ | ଯଦିଓ ଏହା ଠିକ୍, ଆମ ପାଖରେ ତୁରନ୍ତ କିଛି T20I ଖେଳ ଅଛି | ବିଶ୍ୱକପ୍, ଆମେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଅତିରିକ୍ତ ସେଟ୍ ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିଥିଲୁ। ଅନ୍ୟଥା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଦ୍ୱାର ଖୋଲା ଅଛି। ସେ ଜଣେ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଖେଳାଳି, ଏଥିରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନାହିଁ ବୋଲି ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.