ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ସହିତ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ ଆଶିଷ ନେହେରାଙ୍କ ପାଇଁ କାହିଁକି ଅନୁରୋଧ କଲେ ହରଭଜନ ସିଂ

ଆଇସିସି ଇଭେଣ୍ଟରେ ଭାରତର ଆଉ ଏକ ବିଫଳତା ଉପରେ ତୁରନ୍ତ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମୋଟା ଏବଂ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବଢିଛି | ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ T20I ପାର୍ଶ୍ୱକୁ ନବୀକରଣ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ରହିଛି ଏବଂ ପରବର୍ତ୍ତୀ T20 ବିଶ୍ୱକପ ସହିତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ଦୂରରେ ଯୁବକମାନଙ୍କ ରକ୍ତସ୍ରାବ କରି ସେମାନଙ୍କୁ ଏକ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ଇଭେଣ୍ଟ ପାଇଁ ବର ଦେବା ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସମୟ ଦେଇଥାଏ | ଭାରତ ସ୍ପିନ୍ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ହରଭଜନ ସିଂ ଯଦିଓ ଭାବନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଥମ ପଦକ୍ଷେପଗୁଡ଼ିକରେ ନେତୃତ୍ୱ ସର୍କଲରେ ଦୁଇଟି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବା ଉଚିତ୍ | ସେ ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ଟି-୨୦ ଦଳର ପୂର୍ଣ୍ଣକାଳୀନ ଚାର୍ଜ ଦିଆଯାଉ ଏବଂ ଯଦି ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ସହ ମୁଖ୍ୟ କୋଚ୍ ଭାବରେ ଫର୍ମାଟରେ ରହିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଫର୍ମାଟ୍ ଖେଳିଥିବା ଏବଂ ବୁଝୁଥିବା ସପୋର୍ଟ ଷ୍ଟାଫ୍ଙ୍କୁ କାହାକୁ ଯୋଡିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି |“ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ପାଇଁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ମୋର ପସନ୍ଦ। କୌଣସି ଭଲ ପସନ୍ଦ ନାହିଁ | ସେ ଦଳର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ଏବଂ ଆପଣ ତାଙ୍କ ଭଳି ଦଳରେ ଅଧିକ ଲୋକ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି ବୋଲି ହରଭଜନ ଇଣ୍ଡିଆ ଟୁଡେକୁ କହିଛନ୍ତି।

ହରଭଜନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦ୍ରାବିଡ଼ଙ୍କର ଏକ କ୍ରିକେଟ୍ ମସ୍ତିଷ୍କ ଥିବାବେଳେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିଥିବା ଏବଂ ନିକଟରେ ଅବସର ନେଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଇନପୁଟରୁ ଅଧିକ ଲାଭବାନ ହେବ। “ଏହା କେବଳ ଅଧିନାୟକ ନୁହଁନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ରୁ ଅବସର ନେଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଆଣିପାରିବେ, ଯିଏ ଫର୍ମାଟ୍ ବୁଝନ୍ତି ବୋଲି ହରଭଜନ କହିଛନ୍ତି। ଅଧିନାୟକ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଏବଂ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଆଶିଷ ନେହେରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଡେବ୍ୟୁ ସିଜନରେ ଆଇପିଏଲ ଟାଇଟଲ ଜିତିବାକୁ ଯାଇଥିବା ଦଳ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସର ସଫଳତାକୁ ନକଲ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ବୋଲି ହରଭଜନ ଚାହୁଁଛନ୍ତି।

“ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି, ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କୁ ସମ୍ମାନର ସହ ସେ ମୋର ସହକର୍ମୀ ଥିଲେ ଏବଂ ଆମେ ଏକାଠି ଅନେକ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିଥିଲୁ, ତାଙ୍କର ମସ୍ତିଷ୍କ ବହୁତ ଭଲ। କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଭାବୁଛି ଯଦି ଆପଣ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କୁ T20I (ଦଳ) ରୁ କୋଚ୍ ଭାବରେ ହଟାଇବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଅବସର ନେଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ | ଆଶିଷ ନେହେରାଙ୍କ ପରି କେହି ଜଣେ ଯିଏ କ୍ରିକେଟ୍ ମସ୍ତିଷ୍କ ପାଇଛନ୍ତି | ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସରେ ସେ କ’ଣ କରିଛନ୍ତି ଦେଖନ୍ତୁ।“ଏହା ମଧ୍ୟ ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବ ଯାହା ଆଶିଷ ଦଳକୁ ଆଣିବ। ଏହା ମଧ୍ୟ ଯେକୌଣସି  ବ୍ୟକ୍ତି ହୋଇପାରେ, ଯିଏ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅବସର ନେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.