T20 WC ସମୟରେ ବିମାନରେ ଦ୍ରାବିଡ଼, କୋହଲି, ରୋହିତ କାହିଁକି ନିଜର business class seats କୁ ଛାଡିଦେଲେ

ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣରୁ ସିଡନୀ ଠାରୁ ପର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଡିଲେଡ ଏବଂ ପରେ ସେମିଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଆଡିଲେଡରେ ପହଞ୍ଚିବା ପୂର୍ବରୁ ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣକୁ ଫେରିବା ପରେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ 2022 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଏକ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ରହିଛି। କେବଳ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍ ଆସିନାହିଁ, ଯାତ୍ରା ଚାହିଦା ହେତୁ ଦଳ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ରାସ୍ତାରେ ଯାଇଛି। ସମାନ ସ୍ଥାନରେ ଭାରତରେ ଦୁଇଟି ବ୍ୟାକ୍ ଟୁ ବ୍ୟାକ୍ ଖେଳ ନ ଥିବାରୁ ଦଳ ଏକାଧିକ ଦୂର ଦୂରାନ୍ତର ବିମାନ ନେବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଛି। ଏହି ଯାତ୍ରା ଖେଳାଳିଙ୍କ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ପାଇଁ ବିପଜ୍ଜନକ ହୋଇପାରେ କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କର କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରୁଥିବା ଦ୍ରୁତ ବୋଲିଂ ୟୁନିଟ୍ ଗୁଡିକ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଆକାରରେ ଅଛି ବୋଲି ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ, ଦଳ ପରିଚାଳନା ବାୟୁରେ ଥିବାବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଜୀବନକୁ ସହଜ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି |

ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ପ୍ରକାଶିତ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ; ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ, ବିରାଟ କୋହଲି, ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମା ସେମାନଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ଶ୍ରେଣୀ ଆସନକୁ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ, ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର, ମହମ୍ମଦ ଶାମି ଏବଂ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କୁ ଅତିରିକ୍ତ ଲେଗ୍ ରୁମ୍ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ବିଶ୍ରାମ ଦେବା ପାଇଁ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି | “ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ, ଆମେ ସ୍ଥିର କରିଥିଲୁ ଯେ ପେସ୍ ବୋଲରମାନେ ଦିନକୁ ଦିନ ଫିଲ୍ଡରେ ସର୍ବାଧିକ ମାଇଲେଜ୍ ଘଣ୍ଟା କରନ୍ତି, ତେଣୁ ସେମାନେ ଗୋଡ ବିସ୍ତାର କରିବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି” ବୋଲି ଜଣେ ସପୋର୍ଟ ଷ୍ଟାଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଏକ୍ସପ୍ରେସକୁ ଅନନ୍ୟ ପଦକ୍ଷେପ ବିଷୟରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଥିଲେ।

ସମସ୍ତ 16 ଟି ଦଳ ପାଇଁ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପରିଷଦ (ଆଇସିସି) ଦ୍ୱାରା ସ୍ଥିର କରାଯାଇଥିବା ଆଦର୍ଶ ଅନୁଯାୟୀ; ପ୍ରତ୍ୟେକ ସ୍ୱାର୍ଡକୁ ବିମାନ ସମୟରେ ଚାରୋଟି ବ୍ୟବସାୟ ଶ୍ରେଣୀ ସିଟ୍ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି | ସାଧାରଣତ ,, ଏଗୁଡିକ ଅଧିନାୟକ, କୋଚ୍, ଟିମ୍ ମ୍ୟାନେଜର ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଦିଆଯାଏ କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ପରିଚାଳନା ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ଯେ ଦଳର ବ୍ୟାପକ ଭ୍ରମଣ ଚାହିଦା ହେତୁ ପ୍ରାୟ ତିନି-ଚାରି ଦିନରେ ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ କରୁଥିବା ଦେଖି ଏହା ଫାଷ୍ଟ ବୋଲର ଅଟେ | ଯିଏ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଆସନ ପାଇବ |ଭାରତୀୟ ପେସର୍ମାନେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ମୋଟ 10 ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଆଗୁଆ ରହିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ନାମରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଆଠଟି ସ୍କଲପ୍ ଥିବାବେଳେ ମହମ୍ମଦ ଶାମି 6  ଟି ବରଖାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଭୁନେଶ୍ୱର କୁମାର ମଧ୍ୟ ଚାରି ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.