ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର କାହିଁକି ବିରାଟଙ୍କୁ IND vs NZ ୨ୟ ODI ରେ ନଂ 3 ରେ ବଦଳାଇଲେ

ODI ସିରିଜ ବନାମ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଶ୍ରେୟାସ ଆୟର ଶୁକ୍ରବାର (ନଭେମ୍ବର 25) ରେ ଅକଲାଣ୍ଡର ଇଡେନ୍ ପାର୍କରେ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଏକ ସୁନ୍ଦର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ସେ 76 ବଲରୁ 80 ସ୍କୋର କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ 4 ଟି ଚୌକା ଓ 6 ଟି ଛକା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିଥିଲେ | ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ 1-0-୧ରେ ଆଗୁଆ ଥିବାରୁ ଭାରତ ଶେଷରେ 7 ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିବା ମ୍ୟାଚରେ ଆୟର୍ ଆଉ ଏକ ଭୟଙ୍କର ଶତକ ହରାଇଥିଲା। ଆୟର ସର୍ବଦା ଏକ ଦୃଢ଼ ODI ଖେଳାଳି ରହିଆସିଛନ୍ତି ଯଦିଓ ସେ T20I ପାର୍ଶ୍ୱରେ ସ୍ଥାନ ପାଇ ନାହାଁନ୍ତି | ତେବେ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ଭଳି ଦଳ ଫେରିବା ପରେ ସେ ODI ରେ ଯେଉଁ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି, ନଂ 3 ଏବଂ 4 ରେ ବ୍ୟାଟିଂ ସ୍ଥାୟୀ ହୋଇ ନ ପାରେ। ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ ପରେ ଆୟରଙ୍କୁ ସମାନ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଯାଇଥିଲା ଯେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରତି ତାଙ୍କର ଆଭିମୁଖ୍ୟ କ’ଣ, ଯେତେବେଳେ ସେ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ସିନିୟରମାନେ ଫେରିବେ, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ରାସ୍ତା ତିଆରି କରିବାକୁ ପଡିବ | ଉଦାହରଣ ସ୍ୱରୂପ, ବାଂଲାଦେଶ ODI ରେ ଫେରିବା ପରେ ବିୟରଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ଥାନ ଖାଲି କରିବାକୁ ପଡିବ |

“ମୋର ଆଭିମୁଖ୍ୟ ସର୍ବଦା ଆଶାବାଦୀ ଅଟେ। ମୁଁ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରେ ନାହିଁ। ମୁଁ ମୋ ହାତରେ ଯାହା ଅଛି ତାହା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଉଛି ଯାହା ତାଲିମ ଦେଉଛି ଏବଂ ବ୍ୟାକ୍ ଖେଳଗୁଡିକ ଯେପରି ଘଟୁଛି, ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଯେ ମୋର ଫିଟନେସ୍ ସ୍ତର ବହୁତ ଭଲ ଅଟେ। ମୋର ମାନସିକତା କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଜାରି ରଖିବା ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନରେ ରହିବା ବୋଲି ଆୟର କହିଛନ୍ତି। “ଖେଳାଳିମାନେ ଜୋଟ୍ ରାହେଞ୍ଜ (ଖେଳାଳିମାନେ ଆସିବେ ଏବଂ ଚାଲିଯିବେ), ସ୍ଥିରତା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ |

 ତେଣୁ ମୁଁ କେବଳ ସବୁ ପରିସ୍ଥିତିରେ ନିଜକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରେ) ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ ବାହାରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତି ମୁଁ କେବଳ ଏକ ବଧିର କାନ ବୁଲାଇଥାଏ | ମୋ ଜୋନ୍ରେ ରୁହ ଏବଂ ତାହା ହିଁ ମୋତେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ ବୋଲି ସେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ମନେ ରଖିବାକୁ ହେବ ଯେ ଆୟର୍ ଏକ ଭାରତ ପାଇଁ ତୃତୀୟ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ହାରାହାରି (ସର୍ବନିମ୍ନ 100 ରନ୍) | ODI ରେ ସର୍ବନିମ୍ନ 1000 ରନ୍ ପରେ ତାଙ୍କର ହାରାହାରି 50.52 ଅଟେ ଯାହା କୋହଲିଙ୍କ 57.68 ଏବଂ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ 50.58 ପାଇଁ ତୃତୀୟ ଶ୍ରେଷ୍ଠ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.