ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ ସେମିଫାଇନାଲ ପୂର୍ବରୁ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ କାହିଁକି ଅଧିକ ସମୟ କାଟୁଛନ୍ତି କ୍ୟାପଟେନ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଓ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ

 ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣର ଏମସିଜି ପରି, ଆଡିଲେଡରେ ବର୍ଗ ସୀମା ସର୍ବାଧିକ ପାଇବାକୁ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା  ଟାର୍ଗେଟ କରାଯାଇଛି। ବିଶ୍ୱକପ ପରି ଏକ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଏକାଧିକ ପିଚ୍ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉ ନ ଥିବାରୁ ଏହା ମଧ୍ୟ ଏକ ପ୍ରମୁଖ କାରଣ କାରଣ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଷ୍ଟ୍ରିପ୍ ର ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଅତ୍ୟଧିକ ବିଚ୍ୟୁତି ସୀମାର ଗୋଟିଏ ପାର୍ଶ୍ୱକୁ ବାସ୍ତବରେ ଛୋଟ କରିଦେବ, ଯାହାକି ଏକ ଅନ୍ୟାୟ ସୁବିଧା ପ୍ରଦାନ କରିବ | ବ୍ୟାଟର୍ ପ୍ରକାର | ତେଣୁ ଭାରତ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ତାଜା ୱିକେଟରେ ସେମିଫାଇନାଲ ଖେଳିବେ ନାହିଁ। ହଁ, ଏହାକୁ ଜଳସେଚନ କରାଯିବ ଏବଂ ଭଲ ଭାବରେ ଗଡ଼ାଯିବ କିନ୍ତୁ ଏହା ସୁପର 12 ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ବ୍ୟବହୃତ ପିଚ୍ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ହେବ | ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଆଡିଲେଡ୍ ପିଚ୍ କ୍ୟୁରେଟରଙ୍କ ସହ ଭାରତ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ଦୀର୍ଘ ଚାଟ୍ ପଛରେ ଏହା ହୋଇପାରେ କି? ଗୋଟିଏ, ଅବଶ୍ୟ, ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ କହିପାରିବ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଅଫରରେ ଥିବା ସର୍ତ୍ତ ଏବଂ ପିଚ୍ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷକୁ ଅନୁମାନ କରି ରଖିଛି | ଗତ 12 ଇନିଂସରେ ମାତ୍ର ଛଅ ଥର ବ୍ୟାଟିଂ ଦଳ ଆଡିଲେଡରେ 150 ରନ୍ ମାର୍କ ଅତିକ୍ରମ କରିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ପାଣିପାଗର ବ୍ୟାପକ ଉନ୍ନତି – ଆର୍ଦ୍ର, ପବନ ଏବଂ ଶୀତଠାରୁ ଶୁଖିଲା ଏବଂ ଖରା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ – ଏଥିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇପାରେ |

ସେମିଫାଇନାଲ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତର ପ୍ରଥମ ଅଭ୍ୟାସ ଅଧିବେଶନ ସମୟରେ ଦ୍ରାବିଡ ପ୍ରଥମେ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ଷ୍ଟ୍ରିପକୁ ଯାଇଥିଲେ। ସେ ଏକ ଘନିଷ୍ଠ ଦୃଷ୍ଟି ରଖିଥିଲେ ଏବଂ ପରେ କ୍ୟୁରେଟର ସହିତ ଏକ ଦୀର୍ଘ ବାର୍ତ୍ତାଳାପରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ | ଯଦି ଏହା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା-ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏବଂ ପାକିସ୍ଥାନ-ବାଂଲାଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଶେଷ ସୁପର 12 ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଭଳି କିଛି ଖେଳେ, ତେବେ ଭାରତ ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିପାରନ୍ତି | ଯଦି ନୁହେଁ, ଅତିରିକ୍ତ ବାଉନ୍ସକୁ ପ୍ରତିହତ କରିବା ପାଇଁ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ଆଗରେ ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ସହିତ ରହିବାର ଏକ ମାମଲା ହୋଇପାରେ |

ଏହି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଫର୍ମରେ ନଥିବା ରୋହିତ ଶର୍ମା ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଆଲୋଚନାରେ ଯୋଗ ଦେବେ। ସାମ୍ବାଦିକ ଭିମଲ କୁମାର ସେୟାର କରିଥିବା ଭିଡିଓରେ ଦ୍ରାବିଡ ଏବଂ ରୋହିତ ଫିଲ୍ଡିଂ କୋଚ୍ ଟି ଦିଲୀପଙ୍କ କମ୍ପାନୀରେ କ୍ୟୁରେଟରଙ୍କ ସହ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଚାଟ୍ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published.