କିଏ ହେଲେ IN କିଏ ହେଲେ OUT ? ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ODI ସିରିଜ ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଦଳରେ ହେଲା ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ

ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି -20 ସିରିଜ୍ ଏକ ନିରାଶାଜନକ ବର୍ଷା ପରିସ୍ଥିତିରେ ସମାପ୍ତ ହୋଇଥିଲା କାରଣ ଫାଇନାଲ୍ ଖେଳ DLS ରେ ବନ୍ଧା ହୋଇଥିଲା, ଅର୍ଥାତ୍ ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ ଏକମାତ୍ର ପୂର୍ଣ୍ଣ ଖେଳ ଜିତିବାର ସିରିଜ୍ ନେଇଥିଲା | ନଭେମ୍ବର 20 ରବିବାର ଦିନ ମାଉଣ୍ଟ ମାଉଙ୍ଗାନୁଇରେ ସମ୍ଭବ। ବର୍ଷା ସିରିଜର ସମସ୍ତ ତିନୋଟି ଖେଳକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ଫୋକସ୍ ODI କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ ହେବାପରେ ଉଭୟ ଦଳ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକ ଆଶା କରିବେ ଯେ ଆସନ୍ତା ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ତାହା ହେବ ନାହିଁ। ODI ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ଟି-୨୦ ଦଳରୁ ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଥିବାବେଳେ ବିଭିନ୍ନ କାରଣରୁ ପରିଦର୍ଶକମାନେ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ଦୁଇଜଣ ଖେଳାଳି 50 ଓଭର ଫର୍ମାଟ୍ ପାଇଁ ଜିନିଷ ଯୋଜନାରେ ନାହାଁନ୍ତି, ଅବଶିଷ୍ଟ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ସିରିଜ୍ ମଧ୍ୟରେ କମ୍ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେତୁ ଏହି ଯାତ୍ରା ମଧ୍ୟ ODI ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି |

କିଏ ଅଛି?

ଅକ୍ଟୋବରରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ 2-1 ଗୋଲରେ ପରାସ୍ତ ହେବା ପରେ ଶିଖର ଧାଓ୍ the ନ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଅଗ୍ରଣୀ କରାଇବାକୁ ଫେରିବେ | ଧାୱନ 2022 ରେ ଦୁଇଟି ODI ଆସାଇନମେଣ୍ଟରେ ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁକୁ ଆଗେଇ ନେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ସାମଗ୍ରିକ ଭାବେ ତିନୋଟି ଏବଂ ଭାରତ ଏହି ତିନୋଟି ଜିତିଛି | ଧାୱନ ଆଶା କରିବେ ଯେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ଏକ ଦିନିକିଆ ପୋଷାକ ବିରୋଧରେ ଏହି ଧାରା ଜାରି ରହିବ | ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ODI ରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିବା ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଶାହାବାଜ ଅହମ୍ମଦଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସିରିଜ ପାଇଁ ଦଳରେ ରଖାଯାଇଛି। ଶାହାବାଜ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ପୁଣି ଥରେ ଖେଳିବାକୁ ଥିବା ଏକାଦଶରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର, ଦୀପକ ଚହର ଏବଂ କୁଲଦୀପ ସେନ୍: ଆରସଦୀପ ସିଂଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଟି -20 ଦଳରେ ଥିବା ପେସ୍ ଆକ୍ରମଣ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭିନ୍ନ। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ସିରିଜରୁ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର ଏବଂ ଦୀପକ ଚହର ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ବଜାୟ ରଖିଥିବାବେଳେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ପେସର କୁଲଦୀପ ସେନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ସର୍ବଦଳୀୟ ଦଳ, ତାଙ୍କ ରାଜ୍ୟ ପାଇଁ ତାଲିକା-ଏରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ ଏବଂ ଭାରତ ଏ।

କିଏ ବାହାରେ?

ଟି -20 ସିରିଜର କ୍ୟାପଟେନ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଯିଏ ଏସିଆ କପ୍‌କୁ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯିବା ପରଠାରୁ ନନ୍-ଷ୍ଟପ୍ ଖେଳୁଛନ୍ତି, କାରଣ ସେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ODI ର ଅଂଶ ନୁହଁନ୍ତି ଏବଂ ସମଗ୍ର ବାଂଲାଦେଶ ଗସ୍ତରେ ଅଛନ୍ତି। ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ 93 ର ଏକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ନକ୍ ଖେଳିଥିବା ଇଶାନ କିଶନ ବାଂଲାଦେଶ ODI ପାଇଁ ରୋହିତ ଶର୍ମା, ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ବାଂଲାଦେଶ ଗସ୍ତରେ ରହିଛନ୍ତି। ମହମ୍ମଦ ସିରାଜଙ୍କ ସହ ସମାନ ଘଟଣା, ଯିଏ 4/17 ନେଇ ତୃତୀୟ ଟି -20 ମ୍ୟାଚରେ ଖେଳାଳି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ପରେ ବାଂଲାଦେଶ ଯିବେ। ଏହି ତିନୋଟି ବ୍ୟତୀତ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର ଏବଂ ହର୍ଷଲ ପଟେଲ ମଧ୍ୟ ODI ଦଳର ଅଂଶ ନୁହଁନ୍ତି କାରଣ ସେମାନେ ଫର୍ମାଟକୁ ବିଚାର କରୁନାହାଁନ୍ତି।

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଭାରତର ଏକଦିବସୀୟ ଦଳ: ଶିଖର ଧାୱନ (ସି), ରିଷଭ ପନ୍ତ (vc & wk), ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ଦୀପକ ହୁଡା, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ଶ୍ରେୟସ ଆୟର, ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ (wk), ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର, ଶାହାବାଜ ଅହମ୍ମଦ, ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ, ଦୀପକ ଚହର, କୁଲଦୀପ ସେନ, ଉମ୍ରାନ ମଲିକ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.