ଇଣ୍ଡିଆ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ BBL ଖେଳିବା ଅନୁମତି ନଥିବା ବେଳେ Maxwell କହିଲେ ଆମକୁ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଦରକାର BBL ରେ

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟରମାନଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଦେଶ ଲିଗରେ ଖେଳିବାକୁ ଅନୁମତି ନାହିଁ | ବିଭିନ୍ନ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ଲିଗରେ ଟୋପି ଫିଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକମାତ୍ର ଉପାୟ ହେଉଛି ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ରୁ ଅବସର ନେବା | କିନ୍ତୁ ଧରାଯାଉ ସେଠାରେ କୌଣସି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ନଥିଲା, ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟରମାନେ ଅଧିକ ବେତନ ପ୍ରାପ୍ତ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମାପ୍ତ ହୋଇଥାନ୍ତେ, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଏକ ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ବିରାଟ କୋହଲି, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ଯିଏ ବିଦେଶୀ ଲିଗରେ ଭାଗ୍ୟ ଅର୍ଜନ କରିପାରନ୍ତି ସେ ହେଉଛନ୍ତି ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ। ଡାହାଣ ହାତଟି ତାଙ୍କ ଜୀବନର ରୂପରେ ଅଛି | ଯେଉଁ ଗତି ଏବଂ ସ୍ଥିରତା ସହିତ ସେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସ୍ତରରେ ରନ୍ ସ୍କୋର କରୁଛନ୍ତି ତାହା ବିଶ୍ୱାସ କରିବା ପ୍ରାୟ ଅସମ୍ଭବ ଅଟେ |

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ, ଯିଏକି ନିଜେ ଖେଳର ସବୁଠାରୁ ଭୟଙ୍କର ବଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକର ବୋଲି ଜଣାଶୁଣା, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦକ୍ଷ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ଯେତେବେଳେ ବିଗ୍ ବ୍ୟାସ୍ ଲିଗ୍ – ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଟି -20 ଲିଗ୍ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ଅଛି କି ବୋଲି ପଚରାଯିବାରୁ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତୀୟ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କୁ ବିମାନରେ ଆଣିବା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ପରିମାଣ ସଂଗ୍ରହ କରିବାକୁ ସେମାନଙ୍କୁ ରୋଷ୍ଟରରେ ଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରିବାକୁ ପଡିବ। “ଆମ ପାଖରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ଅର୍ଥ ନାହିଁ। କୌଣସି ସୁଯୋଗ ନାହିଁ | ଆମକୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଖେଳାଳି ଏବଂ କ୍ରିକେଟ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଚୁକ୍ତିଭିତ୍ତିକ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ତା’ପରେ ସେ ଆଶା କରିବେ ବୋଲି ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ଗ୍ରେଡ୍ କ୍ରିକେଟର ପୋଡକାଷ୍ଟରେ କହିଛନ୍ତି। ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ଯେ ସୁରିଆକୁମାର ଯାଦବ ଗତ ଦେଢ଼ ବର୍ଷ ଧରି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ସେ କି ପ୍ରକାର ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ SKY ଏତେ ଶୀଘ୍ର ସ୍ଥିତିକୁ ଆସିଥାଏ ଏବଂ ତା’ପରେ ଶେଷ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ କ୍ଷେତ୍ରର ଫାଟ ଖୋଜିବା ପାଇଁ ତାର ଦ୍ରୁତ ହାତ ବ୍ୟବହାର କରେ |

“ସେ ଫିଲ୍ଡକୁ ଏତେ ଭଲ ଖେଳନ୍ତି। ତାଙ୍କ ହାତଗୋଡ ଏବଂ ହାତର ବେଗ ଏତେ ଦ୍ରୁତ ଅଟେ ଯେ ସେ ବଲ୍କୁ ଫାଙ୍କା ଭିତରକୁ ଆଣିବା ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଶେଷ ସେକେଣ୍ଡ୍ ଆଡଜଷ୍ଟମେଣ୍ଟ୍ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ଅଟନ୍ତି। ଇନିଂସ ଆରମ୍ଭରେ ସେ ଟିକିଏ ଖେଳନ୍ତି ଏବଂ ମିସ୍ କରନ୍ତି। କାରଣ ସେ ଏତେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରନ୍ତି, ବୋଲରମାନଙ୍କୁ ଏତେ ଚାପରେ ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି | ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆପଣ ତାଙ୍କୁ ସେହି ଚାରି କିମ୍ବା ପାଞ୍ଚଟି ବଲରେ ବାହାରକୁ ନଆସନ୍ତି, ମୁଁ ଭାବୁନାହିଁ ଯେ ଆପଣ ତାଙ୍କୁ ବାହାରକୁ ଆଣିଛନ୍ତି, ସେ ଏତେ ଭଲ। ସେ ଯେପରି ସ୍ପିନ୍ ଖେଳନ୍ତି, ସେ ଏହାକୁ କଭର ଉପରେ ରଖିଛନ୍ତି | ସେ ବହୁତ ଭଲ ଓଲଟପାଲଟ, ଭଲ ସୁଇପ୍ କରନ୍ତି ଏବଂ ବଲ୍ କୁ ସିଧା ଭୂମିରେ ମାରିବାରେ ସକ୍ଷମ ଅଟନ୍ତି | ଏତେ ଶକ୍ତି ସହିତ ବଲକୁ ସମଗ୍ର ଭୂମିରେ ଧକ୍କା ଦେବାର କ୍ଷମତା ପାଇବା (ଅବିଶ୍ୱାସନୀୟ) | ଯେତେବେଳେ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ, ହଠାତ୍ ସେ 6 ଟି ସୂକ୍ଷ୍ମ ଗୋଡ ଉପରେ ପିକ୍ ଅପ୍ ସଟ୍ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଏତେ ଶୀଘ୍ର ସ୍ଥିତିକୁ ଚାଲିଗଲେ | ଏବଂ ଏହା ମାତ୍ର ମାଇଲ୍ ଚାଲିଥାଏ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.