ଉମରନ୍ ମଲିକ୍ ନିଜର ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ODI ରେ ନିଜ ବୋଲିଂ ଦ୍ୱାରା କେତେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରିଛନ୍ତି

ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ODI ପାଇଁ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଏକାଦଶରେ ସେ ନାମିତ ହୋଇଥିବାରୁ ଉମରନ୍ ମଲିକ୍ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ODI ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ଡିଭନ୍ କନୱେଙ୍କ ଉନ୍ନତି ହେତୁ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ତୁରନ୍ତ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଲେ ଏବଂ କିଛି ସମୟ ପରେ ସେ ଡାରିଲ୍ ମିଚେଲଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବରଖାସ୍ତ କଲେ। ୱିକେଟ୍ ରକ୍ଷକ ପନ୍ତଙ୍କ ହାତରେ କନୱେ ଧରିଥିବାରୁ ଉମରନ୍ 16 ତମ ଓଭରର ପ୍ରଥମ ବଲରେ ମ୍ୟାଚର ପ୍ରଥମ ସ୍କାଲ୍ ପାଇଥିଲେ। ଏହା ଏକ ପୂର୍ଣ୍ଣ, ଦ୍ରୁତ ଏବଂ ପ୍ରଶସ୍ତ ଡେଲିଭରି ଷ୍ଟମ୍ପ୍ ବାହାରେ ବୋଲିଂ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ କନୱେ ଏହାକୁ ଏକ ଡ୍ରାଇଭ୍ ପାଇଁ ଗୋଡ଼ାଇଥିଲା ଏବଂ କେବଳ ବାହାରେ ଏକ ଦୁର୍ବଳ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲା ​​| ଏହା ପନ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସହଜ ଧର ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା |କିଛି ସମୟ ପରେ, ଉମରନ୍ ଡାରିଲ୍ ମିଚେଲଙ୍କଠାରୁ ଉନ୍ନତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କର ODI ଡେବ୍ୟୁ ଉପରେ ତୁରନ୍ତ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଲେ |

ବୋଲିଂ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ସାଇରାଜ ବାହୁଟାଲଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଉମ୍ରାନଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ODI କ୍ୟାପ୍ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। ଚାଲିଥିବା ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ କୁହାଯିବା ପରେ 50 ଓଭରରେ 306/7 ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲା।ଧାୱନ (72), ଶ୍ରେୟାସ ଆୟର (80) ଏବଂ ଶୁବମାନ ଗିଲ (50) ସମସ୍ତେ ଗୁଣାତ୍ମକ ନକ୍ ଖେଳିଥିଲେ ଏବଂ ଶେଷରେ 16 ଟି ବଲ୍ର ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦରଙ୍କ ଅପରାଜିତ 37 ରନ୍ ନକ୍ ଭାରତକୁ ବୋର୍ଡରେ 300 ରୁ ଅଧିକ ରନ୍ ପୋଷ୍ଟ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲା। ବାମହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଶିଖର ଧାୱନ ବର୍ତ୍ତମାନ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଚାଲିଥିବା ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ODI ସିରିଜରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ନେତୃତ୍ୱ ନେଉଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ODI ରେ ସେ 72 ରନ କରି ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ଶୁଭମାନ ଗିଲଙ୍କ ସହ ଓପନିଂ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ 124 ରନ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଗଠନ କରିଥିବାରୁ ସେ ଆୟୋଜକଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ କଣ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି ତାହା ଦର୍ଶାଯାଇଛି। ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ ପୂର୍ବରୁ ପୂର୍ବତନ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଧାୱନଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ବାମହାତୀ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରକୃତରେ ସମ୍ମାନ ପ୍ରଦାନ କରୁନାହାଁନ୍ତି।

ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ ପାଇଁ ପ୍ରାଇମ ଭିଡିଓର ପ୍ରି-ମ୍ୟାଚ୍ କଭରେଜ୍ ସମୟରେ ଶାସ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି: “ସେ ବହୁତ ଅଭିଜ୍ଞ। ସେ ଯୋଗ୍ୟତା ହାସଲ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ସତ କହିବାକୁ ଗଲେ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଉପରେ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ତାଙ୍କର ଏକ ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟ୍ ରେକର୍ଡକୁ ଦେଖିବେ, ଏବଂ ଆପଣ ବଡ଼ ଖେଳଗୁଡିକରେ ଶୀର୍ଷ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିଥିବା କିଛି ଇନିଂସକୁ ଦେଖିବେ, ଏହା ଏକ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ରେକର୍ଡ | “

Leave a Reply

Your email address will not be published.