ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଟି -20 ଏବଂ ODI ଅଧିନାୟକ ନିକୋଲାସ୍ ପୁରାନ୍ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି

ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ପରେ ପୁରୁଷ ଦଳ ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ପ୍ରତିଯୋଗିତାରୁ ବାଦ ପଡିଥିଲା, ନିକୋଲାସ ପୁରାନ ଦଳର ହ୍ୱାଇଟ -ବଲ୍ ଅଧିନାୟକ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ ବୋଲି କ୍ରିକେଟ୍ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ସୋମବାର ନିଶ୍ଚିତ କରିଛି। ସଦ୍ୟତମ ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ପୁରାନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ହୋଇଥିଲା। ସୁପର 12 ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପୂର୍ବରୁ ପୂର୍ବତନ ଚାମ୍ପିଅନ୍ସଙ୍କୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା | “ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଅତ୍ୟଧିକ ନିରାଶା ପରଠାରୁ ମୁଁ ଅଧିନାୟକତ୍ୱକୁ ବହୁତ ଚିନ୍ତା କରିଛି। ମୁଁ ଅତ୍ୟଧିକ ଗର୍ବ ଏବଂ ନିଷ୍ଠା ସହିତ ଏହି ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଛି ଏବଂ ଗତ ଏକ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଏହାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣରୂପେ ଦେଇଛି।” ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ କିଛି ଅଟେ ଆମକୁ ପରିଭାଷିତ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ଏବଂ ମୁଁ ଆଗାମୀ ସମୀକ୍ଷାରେ ସହଜରେ ଜଡିତ ହେବି | କ୍ରିକେଟ୍ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍କୁ ନିକୋଲାସ୍ ପୁରାନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯେତେବେଳେ ଆମେ ଏକ ଦଳ ଭାବେ ପୁନନିର୍ମାଣ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହା ଅନେକ ମାସ ହେବ, ମୁଁ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଏବଂ ତା’ପରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବାକୁ CWI କୁ ଅଧିକ ସମୟ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛି।

ଗତ ବର୍ଷ ଏବଂ ଚଳିତ ବର୍ଷ ପ୍ରାରମ୍ଭରେ, କିରନ୍ ପୋଲାର୍ଡଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ପୁରାନ୍ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ଘରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଟି -20 ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ (ଟି -20) ସିରିଜ୍ ବିଜୟ ଉପଭୋଗ କରିଥିଲେ (4-1)। ପୋଲାର୍ଡ ପଦ ଛାଡିବା ପରେ ସେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ମେ ମାସରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ପୁରୁଷ ହ୍ୱାଇଟ -ବଲ୍ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲେ। “ଏହା ମୋତେ ଛାଡିବା ନୁହେଁ। ମୁଁ ଉଚ୍ଚାଭିଳାଷୀ ରହିଆସିଛି ଏବଂ ତଥାପି ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ର ଅଧିନାୟକତ୍ୱକୁ ତୁମକୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ସମ୍ମାନ ଭାବରେ ଦେଖୁଛି। ଏଥିରେ କୌଣସି ସନ୍ଦେହ ନାହିଁ ଯେ ମୁଁ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରତି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରତିବଦ୍ଧ ଅଟେ ଏବଂ ମୁଁ ମୋର ସେବା ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ହ୍ୱାଇଟ ବଲ୍ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଇସ୍ତଫା ଦେଇ ମୁଁ ବିଶ୍ୱାସ କରେ ଏହା ଦଳର ତଥା ମୋ ପାଇଁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍ୱାର୍ଥରେ, ଯେହେତୁ ମୁଁ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଯାହା ବିତରଣ କରିପାରିବି ସେଥିପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ। ନିକୋଲାସ ପୁରାନ୍ ଯୋଗ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ସଫଳ ହେବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛି ଏବଂ ଦଳକୁ ମୁଁ ଦେଇଥିବା ମୂଲ୍ୟ ହେଉଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସମୟରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ସ୍କୋର କରିବାର ଭୂମିକା ଉପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଧ୍ୟାନ ଦେବା।

ମୋଟ ଉପରେ, ପୁରାନ 17 ଟି ଦିନିକିଆ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ (ODI) ଏବଂ 23 ଟି -20 ରେ ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିଲେ, ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ (ODI 3-0) ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ (T20I 2-0) ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବିଜୟ ରେକର୍ଡ କରିଥିଲେ | “ମୋତେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ସୁଯୋଗ ଏବଂ ବିଶ୍ୱାସ ପାଇଁ ଏବଂ ମୁଁ ଏହି ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବା ପରଠାରୁ ଆମର ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ଠାରୁ ପାଇଥିବା ସମର୍ଥନ ପାଇଁ ଏବଂ ମୋର ସାଥୀ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ମୁଁ ବହୁତ କୃତଜ୍ଞ ଅଟେ। ମୁଁ ଜାଣେ ଆମର ଏଥିରେ ଅଛି। ଆମକୁ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଆଗକୁ ବଢାଇବା ଏବଂ ଗର୍ବିତ ହେବା ବୋଲି ପୁରାନ୍ କହିଛନ୍ତି। CWI କ୍ରିକେଟ୍ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଜିମି ଆଡାମସ୍ ଦୁଇ ଦଳକୁ ଆଗେଇ ନେଇଥିବା ସମୟ ପାଇଁ ପୁରାନ୍ଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି | ଆଦର୍ଶ କହିଛନ୍ତି: “CWI ତରଫରୁ ମୁଁ ନିକୋଲାସଙ୍କୁ ଆମର ଧଳା ବଲ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେବାକୁ ଚାହେଁ। ତାଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ମୁଁ ଜାଣେ ଯେ ସେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରତି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରତିବଦ୍ଧ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଆମର ଏଥିରେ ତାଙ୍କର ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ରହିଛି। ଭବିଷ୍ୟତ। ” ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ପୁରୁଷଙ୍କ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଧଳା ବଲ୍ ସିରିଜ୍ ମାର୍ଚ୍ଚ 2023 ରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ (ଦୁଇ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ସିରିଜ୍ ପରେ) ଏବଂ ତିନୋଟି ODI ଏବଂ ତିନୋଟି ଟି -20 କୁ ନେଇ ଗଠିତ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.