ଭାରତ ବନାମ ପାକିସ୍ତାନ ଫାଇନାଲ ଆମେ କରେଇଦେବୁନି କାରଣ ଆମେ ଭାରତକୁ ହାରାଇବୁ – Jos Buttler . ପଢ଼ନ୍ତୁ ଖେଳ ଖବର

ଗ୍ରୁପ୍- at ରେ ଶେଷ କରିବାକୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ପ୍ରିୟ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଯୋଗ୍ୟତା ହାସଲ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ଏକ ଚମତ୍କାର ଓଲଟା ଅବସ୍ଥାରେ ଡକ୍ୱର୍ଥ-ଲୁଇସ୍-ଷ୍ଟର୍ନ ପ୍ରଣାଳୀରେ ବର୍ଷା ପ୍ରଭାବିତ ଖେଳରେ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡକୁ ହରାଇଥିଲା। ତା’ପରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଏହାର ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ମ୍ୟାଚ୍ ଏମସିଜିରେ ଧୋଇ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଇଂଲଣ୍ଡ ଗତ ଦୁଇଟି ଗେମ୍ରେ ବ୍ରିସବେନ୍ରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ପରାସ୍ତ କରି ସିଡନୀରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା। ଇଂଲଣ୍ଡ ପାଇଁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ପଛରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିବା ପାଇଁ ଯଥେଷ୍ଟ ଥିଲା ଏବଂ 2021 ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆଠାରୁ ତିନୋଟି ଦଳ ସମାନ ପଏଣ୍ଟରେ ଆଗରେ ରହିଥିଲା। ଓପନର୍ସ ଆଲେକ୍ସ ହାଲ୍ସ ଏବଂ ଜୋସ୍ ବଟଲର ଚାରିଟି ମ୍ୟାଚରୁ 125 ଏବଂ 119 ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ଭଲ ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି, ଯଥାକ୍ରମେ

ଇଂଲଣ୍ଡ ମିଡିଲ ଅର୍ଡର ଯଦିଓ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛି, ବେନ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ଚାରିଟି ମ୍ୟାଚରେ ମାତ୍ର 58 ରନ ସହ ଶୀର୍ଷ ସ୍କୋରର ହୋଇଛନ୍ତି। ପୂର୍ବତନ ନମ୍ବର 1 ର ମାନ୍ୟତା ପାଇଥିବା ଟି -20 ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଡାଭିଡ ମାଲାନ ଚାରିଟି ମ୍ୟାଚରେ 56 ରନ୍ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମିଫାଇନାଲରେ ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରନ୍ତି। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିବା ଆଘାତ ହେତୁ ଯଦି ମାଲାନଙ୍କୁ ବାଦ ଦିଆଯାଉଥାନ୍ତା ତେବେ ଏହାର ଅର୍ଥ ସେମିଫାଇନାଲରେ No. ନମ୍ବର ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ଷ୍ଟୋକ୍ସ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ହେବ। ଚାରି ଇନିଂସରେ 54 ରନ୍ |

ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଭାରତର ଫର୍ମ ଏବଂ ଆଘାତ ଚିନ୍ତା ରହିଛି, ଯିଏ ପାଞ୍ଚ ଇନିଂସରେ ମାତ୍ର 89 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ମଙ୍ଗଳବାର ଅଭ୍ୟାସ ସମୟରେ ବାହୁକୁ ଧକ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ସେମିରେ ଫିଟ୍ ହେବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଇଂଲଣ୍ଡ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଆଡିଲେଡରେ ଖେଳି ନାହିଁ, ଯେତେବେଳେ ଭାରତ ଏହାର ଶେଷ ଗ୍ରୁପ୍ ଖେଳରେ ବାଂଲାଦେଶକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ପୂର୍ବାନୁମାନରେ ବର୍ଷା ନ ଥିବାରୁ ପିଚ୍ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଅନ୍ୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ସ୍ଥାନଗୁଡିକ ପରି, ଆଡିଲେଡ୍ ଓଭାଲରେ ବର୍ଗ ସୀମା ସ୍ୱଳ୍ପ, 55-65 ମିଟର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏବଂ ଏହା ବଡ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଅଟେ | ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କୁ ମାରିବା। ଏହି ସମୟରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଅଧିନାୟକ ଜୋସ୍ ବଟଲର୍ ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପାକିସ୍ତାନ-ଭାରତ ଫାଇନାଲ୍ ଦେଖିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ। ଆମେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ପାକିସ୍ତାନ-ଭାରତ ଫାଇନାଲ୍ ଦେଖିବାକୁ ଚାହୁଁନାହୁଁ। ଏହା ଘଟିବ ନାହିଁ ବୋଲି ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଆମେ ଚେଷ୍ଟା କରିବୁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.